آزمون آیلتس در یک نگاه

 شنیداری (گوش دادن) , خواندن , نوشتاری (نوشتن) و گفتاری (صحبت کردن) است.

 

آزمون شصت دقیقه ای “خواندن” دومین قسمت (بخش) از آزمون است که شامل سه یا بعضی مواقع چهار متن مجزا است که به مراتب سخت تر میشود. در کل حدود چهل سوال برای متن های “آزمون خواندن” وجود دارد تا به طور کامل مهارتهای شما را در این آزمون به چالش بکشاند. مانند درک کردن نکته ی مهم یا مطلب عمده ی متن , خواندن نظراصلی یا ایده ی اساسی, خواندن جزئیات متن, درک کردن استدلال منطقی و شناختن نظرات, روش و هدف نویسنده ی متن.

این میتواند یک تکلیف سخت و دشوار باشد- زیرا به محض اینکه کاندیدها شروع به خواندن متن میکنند, با دیدن کلمات و واژه هایی که تا به حال با آن برخورد نکرده بودند وحشت میکنند, به خصوص وقتی متوجه ی گذر زمان و اینکه آنها فرصت و زمان کافی برای خواندن هر سطر از متن را ندارند میشوند.

در اینجا ما چند نکته برای ماهر شدن شما در آزمون “خواندن” قرار دادیم »

 

. استاد انواع سوالات شوید

در قسمت متن “خواندن” حدود چهارده نوع سوال وجود دارد . در حالی که این تعداد ممکن است زیاد به نظر برسد خبر خوب این است که با یک استراتژی خوب میتوانید همه ی سوالات را به راحتی پشت سر بگذارید.

 

دانش آموزان (زبان آموزان) زیادی در کشمکش با گزینه های درست و غلط هستند و همچنین گزینه هایی که از شما میخواهد عبارت داده شده را طبقه بندی کرده و بعد با دقت نگاه کنید و ببنید که آیا با متن داده شده تناقص یا مطابقت دارد و یا در کل سوالی که پرسیده شده در متن وجود دارد یا ندارد. این نشان میدهد که توانایی شما در ترجمه و تفسیر متن و همچنین پیدا کردن معنای درست واژه (کلمات) چقدر است.

 

. مدیریت کردن زمان

زمان برای آزمون “خواندن” و کاندیدی که میداند چگونه زمان خود را مدیریت و اداره کند بسیار ارزشمند است. مدیریت کردن زمانتان را درست در روز امتحان و در شروع امتحان به عنوان اولین هدف و قصد خود نگذارید. به جای آن, زمان بندی را در خانه با آزمونهای ساختگی پیش از آزمون اصلی تمرین کنید .

 

. در سوالات تمرکز کنید

اغلب کاندیدها بدون اینکه توجه و فکری به سوالهایی دیگر بکنند تمام تمرکز خود را به متن داده شده برای “خواندن” میگذرانند. برایان دویی, یک استاد آیلتس از هونگ کونگ, به دانش آموزان خود پیشنهاد میکند که اول با خواندن سوالات داده شده از متن شروع کنند تا بدانند به چه اطلاعات و یا جزییاتی از متن داده شده احتیاج دارند. سپس, با خواندن متن و یافتن اطلاعات خواسته شده در سوالات آنها را یادداشت کنند.

طبق گفته ی برایان دویی, اگر بخواهید که اول متن را بخوانید,بعد سوالات را و بعد از آن دوباره به متن برگردید تا دنبال جواب سوالهای داده شده بگردید زمان بسیار زیادی میبرد. وقتی که زمان برای شما الویت دارد, این کار اصلا حرکت عاقلانه ای نخواهد بود. (کلاس خصوصی آیلتس ) (کلاس آیلتس )   (تدریس خصوصی آیلتس ) (معلم خصوصی آیلتس )  (کلاس آیلتس تضمینی ) (آیلتس  تضمینی)  (آیلتس تهران)

 

. وقتی کلمات ناشناخته میبینید آرامش خود را حفظ کنید

نکته ای که درباره ی زبان وجود دارد این است آنهایی که درک درستی از آن دارند میتوانند مفهوم جمله را حتی بدون آنکه تمام کلمات را در متن داده شده شناخته باشند دریابند. پس وقتی با کلمه ی ناشناخته ای در متن رو به رو شدید نترسید. به جای آن یکبار بقیه ی جمله را برای درک بهتر متن بخوانید, بعد از آن قادر خواهید بود تا مفهوم کلی جمله را دریابید.

در واقع, طبق گفته ی یک معلم آیلتس : “به راستی که بخش عمده ی مهارت “خواندن”, این است که توانایی خواندن کلمات و درک کردن مفهوم کلی یک جمله و یا پاراگراف از متن را بدون آنکه متوجه تک تک کلمات بشوید را داشته باشید”.

 

. حرکت کن

انسان جایزالخطاست, بنابراین طبیعی است که جواب تمام سوالات را نداشته باشد. حتی آنهایی که زبان اصلی و رسمی آنها انگلیسی نیست. اگر قادر به جواب دادن یک یا دو سوال نبودید به خودتان سخت نگیرید و تمام وقتتان را روی یک سوال نگذارید تا زمانتان را برای پاسخ به بقیه سوالاتی که به احتمال بسیار زیاد بلد هستید هم از دست بدهید. به هر حال تا قبل از اینکه زمان آزمون به پایان برسد شما زمانی برای بازگشت به آن سوالات و تفکر بیشتر در آنها را خواهید داشت.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!