آزمون تافل IBT (آزمون اینترنتی) در یک نگاه

آزمون جدید تافل IBT, شامل چهار بخش : خواندن (Reading) , گوش کردن (Listening) , صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) می باشد. تمامی قسمت های این آزمون در یک روز انجام می شود, و به مدت ۴ ساعت زمان خواهد برد.

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT ) ( بهترین موسسه TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT ) (TOEFL IBT در تهران ) ( TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT در تهران ) (TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT  در تهران   ) ( آزمون TOEFL IBT  در ایران  ) ( آزمون TOEFL IBT  ) ( منابع آزمون  TOEFL IBT ) ( کلاس  TOEFL IBT )      ( آموزش  TOEFL IBT) ( دوره فشرده TOEFL IBT ) ( تضمینی  TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT در تهران ) ( کلاس خصوصی TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی  TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی TOEFL IBT تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون تضمین میکند.

 

نمونه فرم آزمون تافل IBT

 نسل جدید آزمون تافل, آزمونی است که از طریق اینترنت انجام می شود (IBT) , که بلافاصله به مراکز محفوظ آزمون گیری تحویل داده می شود.

راهنمایی هایی برای پاسخ دادن با هر قسمت از سوالات آزمون داده می شود, و جز آن, هیچ آموزش و راهنمایی کامپیوتری وجود نخواهد داشت.

سوالات آزمون تافل IBT بر طبق کامپیوتر برای هر شخص متفاوت نیست. زیرا هر آزمون دهنده (و یا کاندید) به یک اندازه سوال دریافت خواهد کرد.

آزمون دهندگان و یا کاندید ها می توانند در طول آزمون یادداشت برداری کنند. پس از اتمام آزمون, و قبل از آنکه آزمون دهندگان جلسه ی آزمون را ترک کنند, تمامی برگه های یادداشت اضافی و چرکنویس های آنها جمع آوری شده و در مرکز برگذاری آزمون نابود خواهند شد.

برای قسمت صحبت کردن (Speaking) آزمون تافل IBT, آزمون دهندگان (کاندید ها) در میکروفون هدفون خود صحبت خواهند کرد, و پاسخ های آنها بلافاصله به صورت دیجیتالی ضبط شده و به شبکه ی نمره بندی آنلاین ETS (سیستم آزمون گیری آموزشی و تحصیلی) فرستاده می شود.

برای قسمت نوشتن(Writing)  آزمون تافل IBT, آزمون دهندگان باید پاسخ های خود را تایپ کنند, و درست مانند قسمت های قبلی, پاسخ های آنها به شبکه ی نمره بندی آنلاین ETS فرستاده می شود.

مسئولین ارزیابی نمره آزمون تافل IBT, آموزش دیده اند و توسط ETS مدرک گرفته اند تا پاسخ های آزمون دهندگان و یا کاندید ها را در صحبت کردن و نوشتن ارزیابی کرده و نمره دهند.

نمودار پایین تعداد سوالات هر قسمت از آزمون و محدود زمان مشخصی که به هر کدام از آن قسمت ها اختصاص داده شده است را نشان می دهد. محدودیت زمانی هر قسمت به نسبت تعداد سوالات آن بخش متفاوت خواهد بود.

 

نمونه آزمون جدید تافل (TFEL IBT)

قسمت اول : خواندن (Reading)

۳ تا ۵ متن به همراه ۱۲ تا ۱۴ سوال که برای هر کدام از متن ها وجود دارد.

به این قسمت از آزمون ۶۰ تا ۱۰۰ دقیقه زمان داده می شود.

 

قسمت دوم : گوش کردن (Listening)

۴ تا ۶ مقاله, که برای هر کدام از آنها ۶ سوال وجود دارد.

به علاوه ی ۲ تا ۳ مکالمه به همراه ۵ سوال برای هر کدام از آنها .

که برای این قسمت از آزمون, ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

 

بعد از این دو قسمت در حدود ۱۰ دقیقه یک وقفه ی زمانی برای استراحت وجود خواهد داشت و بعد از آن قسمت صحبت کردن و نوشتن شروع خواهد شد.

 

قسمت سوم : صحبت کردن (Speaking)

برای این قسمت از آزمون شش سوال وجود خواهد داشت : ۲ سوال مستقل و ۴ سوال برای تکمیل کردن

برای این قسمت از آزمون ۲۰ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

 

قسمت چهارم : نوشتن (Writing)

یک تکلیف کامل, که برای انجام آن ۲۰ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

به همراه یک تکلیف مستقل و یا مطلق, که به این بخش آخر نیز ۳۰ دقیقه زمان داده می شود.

 

انواع سوالات آزمون تافل IBT

در آزمون تافل IBT ( تافل اینترنتی *آزمون نسل جدید), انواع سوالاتی که در آزمون کامپیوتری استفاده می شد, وجود خواهد داشت. هر چند, که سوالاتی جدید (ترکیبی) وجود خواهد داشت که از آزمون دهندگان و یا کاندید ها خواسته می شود تا دو یا سه (و بیشتر) مهارت های خود را در آزمون جدید به نمایش بگذارند (و یا ارائه دهند). سوالاتی که مهارت های خواسته شده ی آزمون دهندگان را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد, مانند :

خواندن , گوش کردن و سپس در پاسخ صحبت کردن

گوش کردن, و بعد در پاسخ صحبت کردن

خواندن, گوش کردن و سپس در پاسخ نوشتن جواب سوال

این سوالات جدید, توانایی های آزمون دهندگان را در ارتباط برقرار کردن تاثیر گذار آنها به زبان انگلیسی و همچنین موفقیت آنها را در صحبت کردن به زبان انگلیسی در یک محیط آموزشی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT ) ( بهترین موسسه  TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT ) (TOEFL IBT در تهران ) ( TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT در تهران ) (TOEFL IBT تضمینی ) ( TOEFL IBT  در تهران ) ( آزمون TOEFL IBT  در ایران  ) ( آزمون TOEFL IBT  ) ( منابع آزمون TOEFL IBT ) ( کلاس TOEFL IBT )  ( آموزش TOEFL IBT) ( دوره فشرده  TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT در تهران ) ( کلاس خصوصی TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی  TOEFL IBT )  ( تدریس خصوصی TOEFL IBT تضمینی )     موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

 

کادر ابزار

کادر جعبه ی ابزاری که در هر کدام از قسمت ها وجود دارد, به آزمون دهندگان و یا کاندید ها این اجازه را می دهد تا به راحتی با ابزار های آن در هنگام آزمون پیش بروند. در زیر نمونه ای از این کادر ابزار ها را برای قسمت های گوش کردن و خواندن آزمون جدید خواهید دید. که کلیک های مورد نظر آن در بالا و گوشه ی سمت راست کادر وجود دارد.

این نمونه کادری است که در قسمت گوش کردن (Listening) آزمون خواهید دید.

با وجود این کادر, آزمون دهندگان همیشه می دانند که در حال انجام کدام سوال هستند و چه مقدار از زمان برای آن قسمت باقی مانده است. همچنین آنها می توانند هر وقت که خواستند, با کلیک کردن بر روی گزینه ی مخفی کردن زمان (Hide Time), آن را پنهان کنند.

قسمت صدا(Volume)  به کاندید ها کمک میکند تا صدای فایل های صوتی را به میزان مناسب و دلخواه خود کم و یا زیاد کنند.

گزینه و یا قسمت کمک (Help), به آزمون دهندگان اجازه می دهد تا از بخش مربوطه کمک بگیرند. زمانی که کاندید ها از گزینه ی کمک استفاده میکنند, زمان متوقف نخواهد شد.

گزینه ی NEXT )بعدی( به آنها اجازه می دهد تا به سوال بعدی بروند.

هنگامی که آزمون دهندگان بر روی NEXT (بعدی) کلیک می کنند, آنها می توانند پاسخ های خود را با کلیک کردن بر روی  OK تأیید کنند. در قسمت گوش کردن آزمون, آزمون دهندگان بعد از کلیک کردن بر روی OK دیگر قادر به دیدن دوباره ی سوال نخواهند بود.

 

کادر ابزار برای قسمت خواندن (Reading) آزمون تافل جدید, نیز دارای جزئیات متفاوتی می باشد.

آزمون دهندگان می توانند در حالی که به سوالات پاسخ می دهند, باقی متن را نیز ببینند. برای برخی از سوالات, لازم است تا آنها با کلیک کردن بر روی دیدن متن (View Text), باقی متن خواندن را نیز ببینند.

آنها می توانند تمام پاسخ های خود را با کلیک کردن بر روی Review (مرور و یا بازبینی) ببینند. این گزینه نیز به آنها اجازه می دهد تا به هر سوال دیگری که می خواهند بروند و پاسخ های خود را تغییر دهند. با وجود این گزینه آنها همچنین می توانند ببینند که کدام سوال را رد کرده و یا هنوز پاسخ آن را نداده اند و لازم است تا پاسخ دهند.

در قسمت خواندن, آزمون دهندگان می توانند با کلیک کردن بر روی گزینه ی Back (برگشت), هر زمانی که خواستند به سوال های قبلی نیز باز گردند.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT ) ( بهترین موسسه TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT ) (TOEFL IBT   در تهران ) ( TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT در تهران ) ( TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT  در تهران   ) ( آزمون TOEFL IBT  در ایران ) ( آزمون TOEFL IBT ) ( منابع آزمون TOEFL IBT ) ( کلاس  TOEFL IBT )  ( آموزش TOEFL IBT) ( دوره فشرده  TOEFL IBT ) ( تضمینی  TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT در تهران ) ( کلاس خصوصی TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی  TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی TOEFL IBT تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!