آزمون رایانه ای سلپیپ کانادا

 

آزمون عمومی سلپیپ (CELPIP), آزمونی است که کاملا توسط یک کامپیوتر انجام میگردد. در مرکز برگذاری آزمون, سیستم کامپیوتری که در اختیار شما قرار میگیرد به صورتی کاملا انفرادی و خصوصی, حفظات شده است. همان طور که آن حفاظ ها مانع دید شما از دیگر آزمون دهندگان داخل سالن آزمون خواهد بود, ممکن است که شما صدای آزمون دهندگان دیگر را در هنگام قسمت آزمون صحبت کردن با میکروفون های خود بشنوید. هر چند که هدفون های شما بیشتر آن صداها را میپوشاند تا مانع بر هم ریختن تمرکز شما در آزمون و یا پرت کردن حواس شما در حین آزمون خواهد بود. (آزمون آزمایشی  سلپیپ )    (مرکز آزمون سلپیپ)   (خانه سلپیپ تهران ) (مرکز آزمون سلپیپ تهران)  (آزمون آزمایشی سلپیپ در تهران)  ( دوره فشرده سلپیپ ) ( کلاس خصوصی سلپیپ ) ( سلپیپ در تهران ) ( منابع سلپیپ ) ( منابع آزمون سلپیپ ) ( کلاس سلپیپ ) ( آزمون سلپیپ )( ماک سلپیپ )( آزمون آزمایشی سلپیپ )

تمام چیزی که شما برای این آزمون احتیاج دارید, شامل اجزای یک سیستم کامل رایانه (کامپیوتر) مانند : صفحه ی نمایشگر (مانیتور), هدست و یا همان هدفون, میکروفون, صفحه ی کلیدها (کیبرد), موس, کاغذ, و مداد می باشد که تمامی این ها در سالن و درمرکز برگذاری آزمون, برای شما فراهم خواهد شد.

به شما اجازه داده میشود تا در هنگام آزمون, از مداد و کاغذ برای یاداشت برداری, تنظیم کردن افکارتان, چرکنویس و سازمان دهی ایده و نظرات خود استفاده کنید. کاغذ و مدادی که از قبل از شروع آزمون برای شما تهیه شده بوده اند, در آخر آزمون باید برگردانده شوند. نوشته و یاداشت های شما, جز آزمون حساب نمیشوند و نمره ای به آنها تعلق نخواهد گرفت, پس لازم نیست نگران دست نوشته ها و یا چرکنویس های خود در برگه ای که برمی گردانید باشید.

 

قسمت های آزمون و زمان بندی آن ها

قسمت هایی که در آزمون عمومی سلپیپ (Celpip) مورد سنجش و ارزیابی قرار میگیرند شامل – گوش کردن (Listening), خواندن (Reading), نوشتن (Writing) و صحبت کردن (Speaking) هستند. که شما باید سطح توانایی و مهارت های خود را در هر کدام از این قسمت ها در آژمون به بهترین نحو به اجرا بگذارید.

(آزمون آزمایشی  سلپیپ )    (مرکز آزمون سلپیپ)   (خانه سلپیپ تهران ) (مرکز آزمون سلپیپ تهران)  (آزمون آزمایشی سلپیپ در تهران)  ( دوره فشرده سلپیپ ) ( کلاس خصوصی سلپیپ ) ( سلپیپ در تهران ) ( منابع سلپیپ ) ( منابع آزمون سلپیپ ) ( کلاس سلپیپ ) ( آزمون سلپیپ )( ماک سلپیپ )( آزمون آزمایشی سلپیپ )

 

قسمت گوش کردن (Listening) آزمون سلپیپ

بخش اول : شناسایی مترادف ها و هم معنی ها ( تعداد سوالهای موجود ۸ عدد )

بخش دوم : پاسخ دادن به سوال های کوتاه ( ۸ سوال )

بخش سوم : به راه حل های مشکلات گوش کنید ( ۸ سوال )

بخش چهارم : به یک مکالمه ی روزمره گوش کنید ( ۵ سوال )

بخش پنجم : گوش کردن برای گرفتن یک سری اطلاعات (۶  سوال )

بخش ششم : گوش کردن به یک قطعه اخبار و یا بخش خبری ( ۵ سوال )

بخش هفتم : به یک مذاکره گوش کنید ( ۸ سوال )

بخش هشتم : گوش کردن به یک نظریه, دیدگاه ( ۶ سوال )

برای این هشت بخش از قسمت گوش کردن آزمون به طور کل ۴۷ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

 

 

قسمت خواندن (Reading) آزمون سلپیپ

بخش اول : خواندن مکاتبات ( دارای ۱۱ سوال )

بخش دوم : خواندن برای رسم یک نمودار ( ۸ سوال )

بخش سوم : خواندن برای دریافت یک سری اطلاعات ویژه ( ۹ سوال )

بخش چهارم : خواندن برای دیدگاه و نظرات ( ۱۰ سوال )

بخش پنجم : * بخش هایی که نمره ای به آن ها تعلق نمی گیرد * ( ۸ تا ۱۱ سوال )

برای این پنج بخش از قسمت خواندن آزمون, به طور کل ۶۰ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

 

 

قسمت نوشتن (Writing) آزمون سلپیپ

این قسمت تنها دارای دو تکلیف است :

تکلیف اول : نوشتن یک ایمیل ( یک تکلیف )

تکلیف دوم : پاسخ دادن به سوالات تحقیق ( یک تکلیف )

به این دو تکلیف از آزمون نوشتن سلپیپ نیز ۶۰ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

 

قسمت صحبت کردن (Speaking) آزمون سلپیپ

این قسمت از آزمون سلپیپ دارای یک بخش تمرینی و ۸ تکلیف می باشد, که به این قسمت ۲۰ دقیق زمان اختصاص داده شده است.

تکلیف تمرینی

تکلیف اول : نصیحت و یا پیشنهاد کردن

تکلیف دوم : صحبت کردن در مورد یک تجربه ی شخصی

تکلیف سوم : توصیف کردن یک صحنه

تکلیف چهارم : پیش بینی کردن

تکلیف پنجم : مقایسه کردن و متقاعد کردن

تکلیف ششم : مواجه شدن و مقابله کردن با یک موقعیت سخت و یا رویدادی دشوار

تکلیف هفتم : توضیح نظرات و انتقادات

تکلیف هشتم : توصیف یک موقعیت غیر عادی

تمامی تکالیف این قسمت, تنها دارای یک سوال و یا تکلیف می باشند. که در مجموع به این قسمت تنها ۲۰ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

هشت بخش مختلف در قسمت گوش کردن آزمون سلپیپ وجود دارد, اما فقط هفت بخش آن در حین آزمون به شما داده می شود. از آنجایی که شما نمیدانید کدام هفت بخش را انجام میدهید, اینکه برای تمام ی این بخش ها آمادگی لازم و کافی داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد.

تکلیف پنجم در قسمت خواندن آزمون سلپیپ (* بخش هایی که نمره ندارند ) – قسمت خواندن آزمون سلپیپ, شامل بخش هایی است که نمره ای به آن ها تعلق نمی گیرد. از این قسمت ها در توسعه و گسترش آزمون استفاده میشود. این بخش ها میتوانند در هر جایی از آزمون خواندن یافت شوند, فرمت این بخش ها با بخش های دیگر آزمون یکی است و با دیگر سوالات و تکالیف آزمون هیچ فرقی ندارند, بنابراین شما به هیچ عنوان متوجه ی این گونه از بخش ها در آزمون نخواهید شد.

پس تمام سعی و تلاش خود را بکنید تا بهترین خود را در تمامی قسمت ها و بخش های آزمون ارائه دهید.

 

زمان بندی

شما سه ساعت و هفت دقیقه زمان و فرصت دارید تا آزمون عمومی سلپیپ خود را به پایان برسانید. در قسمت خواندن و برخی از بخش های قسمت گوش کردن آزمون, شما این انتخاب را دارید تا در بین سوالات و تکالیف آن قسمت ها, به جلو یا عقب برگردید. اما در قسمت های نوشتن و صحبت کردن آزمون, شما باید پاسخ تمامی سوالات را همان گونه که برای شما ارائه شده پاسخ دهید. محدودیت زمانی برای بسیاری از قسمت های آزمون قرار داده شده , بنابراین آزمون دهندگان در صورت مدیریت کردن زمان خود, در حین انجام دادن هیچ کدام از قسمت های آزمون, زمانی از دست نخواهند داد.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!