آزمون  های  IELTS TOEFL.CELPIP . PTE– در تهران  بایدها و نبایدها مطالعه و یادگیری  بخش اول

 

 

فرآیند یادگیری یک سیستم پیچیده است که بخشی از آن ارزیابی مستمر پیشرفت از طریق آزمون ها و امتحانات استاندارد است.برنامه های مدون ازمون برای تنظیم ابعاد مختلف فردی شما ازورزش و آمادگی جسمانی گرفته تا برنامه مطالعه و پیشرفت کلی شما برای یادگیری مطالب طراحی شده اند.

 آزمون های ورودی

این دسته از امتحانات برای ورود به مدارس خصوصی، کالج ها و دانشگاه ها بسیار معمول هستند.این آزمون ها، دانش پایه و مهارت های اصلی شما را ارزیابی می کنند و به بررسی قابلیت های منحصر به فرد شمادر زمینه ای خاص برای انجام وظیفه ای خاص میپردازند.معلمین از این اطلاعات برای طراحی استراتژی های آموزشی استفاده می کنند.همچنین نتایج این ازمون ها برای مقایسه با نتایج آزمون های قبلی و ارزیابی پیشرفت دانش اموزانگزینه ی مناسبی است.

با اینکه آزمون های ورودی، ممکن است  مشکل ویا شاید غیر ضروری به نظر برسند،اما نتایج انها هم به دانشش اموز و هم به مدرسه و اساتید کمک شایانی میکند.چنانچه برنامه یا ازمون ورودی یک کالج به قدری سنگین باشد که شما توانایی فائق امدن بر ان را نداشته باشید مطمئن باشید که دیگران هم این توانایی را نخواهند داشت.پس مدارس و دانشگاه ها هم به دنبال چنین روشی نیستند.

ارزیابی های سالیانه

این ازمون ها در طول دوره تحصیلی برگزار می شوند و برای نظارت بر پیشرفت شما طراحی شده اند.امتحانات، آزمونهای کوتاه هفتگی و تست های تمرینی از انواع انها هستندو اساسا کارکردشان به این صورت است که درک دانش اموز از مطالب تدریس شده به چه میزان بوده و ایا اماده ی فراگیری مباحث بعدی هست یا خیر.بنابراین،این روش به معلم کمک می کند تا روند یادگیری را پیگیری و در صورت لزوم اصلاح کند.

ارزیابی نهایی

این ارزیابی ها که در پایان هر دوره ی اموزشی برگزار میشوند با عنوان میان ترم یا امتحانات نهایی شناخته میشوند.در این امتحانات، شما باید به سوالات مطرح شده از تمام سرفصل های تدریس شده در ان دوره پاسخ دهید. ازنتایج این تست ها برای بررسی سطح سواد دانش آموز برای ورود به مقطع بالاتر، استفاده می شود.

یادگیری از موفقیت ها و شکست ها

امتحانات معمولا از تصویر خوبی  بین دانش آموزان برخوردار نیستند؛و با اسم انها معمولا موضوعاتی مانند ترس و دلهره و استرس تداعی میشود.

در ظاهر، آزمونها برای معلمین به عنوان ابزاری برای سنجشو ثبت رشد دانش آموزان بسیار مفید هستند.اما،ایا این مفید بودن برای دانش اموزان نیز صدق میکند؟پاسخ بله است! دانش اموزان نیز میتوانند از مزایای امتحانات بهره مند شوند.

با واقعیت مبارزه نکنید

دانش آموزان به طور معمول حس خوشایندی نسبت به امتحان ندارند. بسیاری از افراد نمیتوانند ان را با موفقیت پشت سر بگذارند و عقیده دارند که نتیجه ی ازمون به طور واقع نشان دهنده ی سطح دانش و معلومات انها نیست.انها به راحتی احساس ترس میکنند چون معتقدند که نتایج امتحانات دانش اموزان را در رده بندی ای بعضا ناعادلانه قرار میدهد.دانش اموزان با این تفکر که افراد دارای حافظه ی قوی در حفظیات همیشه نتیجه ی بهتری از افراد دارای قوه ی تجزیه و تحلیل کسب میکنند به مقوله ی امتحان معترض هستند.انطباق با این سیستم اموزشی ضروری است و راهکارهای زیادی برای سازگاری با ان وجود دارد.اولین قدم شما پذیرش این سیستم و عادت به ان است.اطلاعات لازم از محتوا و سبک ازمون پیش رو را کسب کنید و بااجتناب از انرژی منفی و تمرکز کردن بر روی هر­ان چیزی که موجب افزایش شور و شوق شما میشود انگیزه خود را افزایش دهید.

خودآموزی

یادگیری فقط به هدف کسب نتیجه در ازمون مثمر ثمر نیست.فرایند یادگیری گاهی اوقات با پیچیدگی هایی همراه است اما برای نتیجه گرفتن باید تمام مراحل این پروسه اتفاق بیفتد.یکی از این مراحل تأیید و ثبتمعلومات است.این اتفاق زمانی می افتد که شما به سوالی در آزمون پاسخ دهید؛در این هنگام شما از اطلاعاتی که به قبلا آموخته اید استفاده می کنید، بنابراین مغز شما این اطلاعات را به عنوان چیزی که “دانسته های شما” ذخیره می کند و نه به عنوان چیزی که “یک بار خواندید”. بنابراین در این فرایند مغز شما دانش را طی یک فرایند موثر سازماندهی می کند.

بنابراین فرایندامتحان، در عین ناعادلانه بودن برای گروهی که از قدرت حفظیات قوی برخوردار نیستند، بخش مهمی از پروسه یادگیری است.

یادگیری گام های بسیاری دارد و همانطور که در بالا ذکر شد، تمام این گام ها برای اثر بخشی باید طی شوند.نادیده گرفتن و رد شدن از مطالبی که در یادگیری انها با مشکل مواجه هستید به طرز عجیبی سرعت به خاطر سپاری و ذخیره ی اطلاعات را پایین می اورد و همچنین در مراحل بعدی شما را با مشکل مواجه میکند. یکی از مهمترین نکات مطالعه نکته ی زیر است:

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT   ) ( بهترین موسسه  TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT   ) (TOEFL IBT   در تهران )  TOEFL IBT تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

اگر در درک مسئله ای عاجز هستید،از آن رد نشوید – مطمئن شوید کهتمام مطالب را درک کرده اید! 

یادگیری از اشتباهات

اما چگونه باید از اشتباهات اموخت؟این کار کمی دشوار است، به ویژه زمانی که نمرات بد شما را نا امید میکنند و حتی بدتر از ان زمانی است که با وجود مطالعه و تمرینات سخت چندین و چند روزه نتوانسته اید نتیجه ی مطلوب را کسب کنید.با این حال،میتوان از تمامشکست ها درس اموخت؛در واقع یادگیری از اشتباهات یکی از قوی ترین مهارت های تحصیلی است!

گام اول برای یادگیری از اشتباهات شما این است که از سرخوردگی بپرهیزید.این حس طبیعی است ،اما پس از مدت کوتاهی باید از ان گذر کرد.بعد از این که ناراحتی را پشت سرگذاشتید، می توانید به دلیلاشتباهات خود پی ببرید.به این ترتیب شما می توانید ریشه ی مشکل را پیدا کرده و آن را تصحیح کنید،تا از ارتکاب مجدد به ان مصون شوید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!