آزمون Speaking آیلتس سلیس (روان بودن), تلفظات, و صحیح بودن دستور زبان (گرامر) یک کاندید را در صحبت کردن او به زبان انگلیسی ارزیابی میکند. در آزمون اسپیکینگ آیلتس, یک مکالمه ی رو در رو با یک آزمونگر خواهید داشت. در قسمت اول آزمون, آزمونگر چند سوال از موضوعات آشنا و رایج که مربوط به خانه و خانواده یا شغل و تحصیل است خواهد پرسید. در این مورد یک کارشناس, راهنمای مختصری از چگونگی بهبود مهارت اسپیکینگ در آزمون آیلتس به اشتراک گذاشته است.

. روشهای متعددی برای روان و سلیس ساختن زبان انگلیسی وجود دارد.

یکی از روشهایی که میتواند در روان صحبت کردن فرد تأثیر به سزایی داشته باشد این است که راجب موضوعات مختلف و متنوع به انگلیسی صحبت کنید. حتی اگر در اتاقی تنها هستید و کسی نیست که به شما گوش کند, میتوانید تصور کنید که آدمهای زیادی مقابل شما نشستند و به شما در حال سخنرانی گوش میدهند. انجام دادن این روش در روان و سلیس سخن گفتن شما کمک خواهد کرد.

. روان و سلیس صحبت کردن, خوب منتقل کردن افکار شما را بدون هیچگونه لکنت زبانی تأیید میکند.

اولین و اصلی ترین نکته ای که آزمونگران در آزمون Speaking  به آن توجه میکنند این است که کاندیدها, چگونه نظرات و افکار خود را بدون لحظه ای توقف بیان میکنند. دانش آموزان (زبان آموزان) باید وقت خود را با برنامه ریزی در سازمان دهی افکار و پیشنهادات خود بگذرانند تا بتوانند با اعتماد به نفس سخنرانی خوبی در مقابل آزمونگر به اجرا بگذارند.

. کاندیدها همیشه باید مرتبط با موضوع صحبت کنند.

به شما یک دقیقه فرصت داده میشود تا افکار و ایده ها ی خود را در رابطه  با موضوع خواسته شده سازمان دهی کنید, همچنین شما میتوانید از این فرصت برای سازمان دهی افکار و احساسات خود نهایت استفاده را بکنید تا بتوانید اجرای مختصر , کوتاه و مفیدی به نمایش بگذارید.

. در تلفظات خود دقت کنید.

تلفظات نشان میدهد که شما چقدر خوب میتوانید از لهجه استفاده کنید تا تحلیلگران را بلافاصله متوجه ی صحبت های خود کنید. اگر صحبتهای شما واضح نباشد, به طور حتم نمره ی شما هم پایین خواهد آمد. بنابراین اگر سعی دارید از لهجه استفاده کنید, در صحبت کردن دقت کنید تا به اندازه ی کافی برای آزمونگران واضح و مفهوم باشد. تلفظات نقش مهمی را در آزمون اسپیکینگ آیلتس ایفا میکنند. آزمونگر اجرای کاندید را بر اساس خوب تلفظ کردن کلمات او ارزیابی خواهد کرد. این خیلی مهم است که بدانید راجب چه چیزی صحبت میکنید. اگر صحبتهای شخصی راجب موضوعی واضح نباشد , حتما در نمره ی او تاثیر منفی خواهد گذاشت. بنابراین , موضوع صحبت خود را بدانید, افکار خود را سازمان دهی کنید و اعتماد به نفس داشته باشید.

. برای اینکه با تمرین کردن, مهارت صحبت کردن خود را در آزمون آیلتس بالا ببرید باید تمام بخش های اسپیکینگ را تمرین کنیم.

در قسمت اول آزمون , شما باید خودتان را معرفی کنید و به سوالهای معمولی که راجب خودتان, خانواده ی شما,سرگرمی ها و علایق شماست پاسخ دهید. کاندیدها باید چگونه و درست معرفی کردن خودشان را تمرین کنند و اینکه چگونه به سوالهای عادی راجب به خودشان پاسخ دهند.

در قسمت دوم آزمون “صحبت کردن” آیلتس, لازم است تا شما درباره ی یک موضوع صحبت کنید. به شما یک دقیقه زمان داده میشود تا آماده شوید. در این مدت, سعی کنید تا خلاصه ای از نظرات خود, راجب موضوع داده شده تهیه کنید و از جزئیاتی که اهمیت دارند یادداشت برداری کنید, این به شما کمک میکند تا درباره ی موضوع, به تاثیرگذارترین حالت ممکن صحبت کنید.

در قسمت سوم این آزمون, شما باید درباره ی موضوعی که در قسمت دوم راجب آن صحبت کردید و سوالاتی که پرسیده میشود مذاکره کنید.

. بعضی از کاندیدها دچار اشتباهاتی مانند آنکه به اندازه کافی برای آزمون آماده نشدند و از فرصت خود برای تمرین کافی استفاده نکردند میشوند. اگر شما برای آزمون آیلتس آماده میشوید, توجه کردن به پاسخ های متفاوت در جهت ارائه یک اجرای خوب و کاهش تنش کاندید و آزمونگر, برای هردو اهمیت بسزایی دارد.

. قسمت دوم آزمون آیلتس برای بعضی از دانش آموزان بسیار چالش برانگیز است.

اغلب کاندیدها جوابهایی کوتاه, کسل کننده و بی ربط میدهند. بهترین راه برای جبران این اشتباهات, این است که صحبت کردن را تمرین کرد و برای پاسخ های سازنده, بیشتر از صحبت کردن در نوشتن آنها تمرکز کنید.

. اگر برای اولین بار است که آزمون آیلتس را میدهید, از ساختار چگونگی آزمون Speaking آیلتس بیشتر بدانید. دانش آموزانی دیده شده که حتی پس از چندین بار آزمون را پشت سر گذراندن, قادر به پاسخ سوالات آزمون نبودند. این مشکل به احتمال زیاد به علت این است که آنها هنوز با ساختار آزمون و نحوه ی چگونه پاسخ دهی به سوالات آن را نمیدانند. کاندیدها باید بدانند که در آزمون چه چیزی در انتظار آنها است. این به شما کمک خواهد کرد تا راحت تر و سریع تر به سوالات پاسخ دهید.

. جوابهای خود را زیاد طولانی نکنید. در شروع قسمت دوم آزمون Speaking  فقط پاسخ سوال پرسیده شده را بدهید.

شخص باید منتظر باشد تا آزمونگر سوال خود را کامل بپرسد و پس از اتمام سوال او, پاسخ بدهد. این به شما زمان بیشتری برای فکر کردن و جمع بندی پاسختان خواهد داد و شما را از پاسخ های بیهوده و تردید داشتن متوقف خواهد داد .

. درست تلفظ کردن کلمات اهمیت بسیار زیادی دارد.

شما میتوانید از کتابهای فرهنگ لغات زبان انگلیسی, برای یادگیری طرز درست تلفظ کلمات استفاده کنید. ما به زبان آموزان فرهنگ لغات صوتی را توصیه میکنیم, زیرا با این روش شما میتوانید در کنار خواندن سمبولهای تلفظات در کتاب لغات, با گوش دادن, طرز تلفظ درست و مناسب کلمات را هم یاد بگیرید. همچنین شما میتوانید طرز بیان کردن و تلفظ درست کلمات را با گوش دادن به اخبار انگلیسی و یا نگاه کردن به فیلم های انگلیسی یاد بگیرید.

اگر شما قصد دارید تا در آزمون Speaking آیلتس امتیاز ۷+ بگیرید, ما به شما رعایت این نکات سازنده و کاربردی را توصیه میکنیم . این نکات نه تنها شما را در تقویت مهارت گفتاری و اسپیکینگ آزمون آیلتس, بلکه در تمامی قسمتها راهنمایی خواهد کرد.

به این برگه امتیاز دهید.

Uncategorized

ieltsIELTS GuideIELTS Hintsielts iranIELTS Preprationielts tehranielts testIELTS Tipsآزمون ieltsآزمون آیلتسآزمون آیلتس در تهرانآمادی آیلتسآموزشگاه آیلتس در تهرانآيلتس تهرانآیلتس تضمینیآیلتس تهرانآیلتس تهران ماکآیلتس جنرالآیلتس چیستآیلتس در تهراناستاد آیلتس در تهرانامتحان آیلتس در تهراناموزش ایلتس در تهرانايلتس در تهرانایلتس تهرانبهترين استاد ايلتس تهرانبهترين اموزشگاه ايلتس تهرانبهترين كلاس ايلتس در تهرانبهترين مركز ايلتس تهرانبهترین آموزشگاه آیلتس تهرانبهترین آموزشگاه آیلتس در تهرانبهترین آموزشگاه آیلتس در شرق تهرانبهترین آموزشگاه آیلتس غرب تهرانبهترین آموزشگاه زبان آیلتس تهرانبهترین آموزشگاه زبان تهران برای آیلتسبهترین آموزشگاه های آیلتس تهرانبهترین آیلتس تهرانبهترین اساتید آیلتس تهرانبهترین اساتید آیلتس در تهرانبهترین استاد آیلتس تهرانبهترین استاد آیلتس در غرب تهرانبهترین استاد ایلتس در تهرانبهترین اموزشگاه ايلتس در تهرانبهترین اموزشگاه ایلتس در تهرانبهترین اموزشگاه های ایلتس تهرانبهترین ایلتس در تهرانبهترین کلاس آیلتسبهترین کلاس آیلتس تهرانبهترین کلاس آیلتس در تهرانبهترین کلاس آیلتس در شرق تهرانبهترین کلاس آیلتس در غرب تهرانبهترین کلاس های آیلتس تهرانبهترین کلاسهای آیلتس در تهرانبهترین کلاسهای ایلتس تهرانبهترین مدرس آیلتسبهترین مدرس آیلتس تهرانبهترین مدرس آیلتس در تهرانبهترین مرکز آموزش آیلتس تهرانبهترین مرکز آیلتس تهرانبهترین مرکز آیلتس در تهرانبهترین مرکز آیلتس در غرب تهرانبهترین مرکز آیلتس غرب تهرانبهترین معلم آیلتس تهرانبهترین معلم خصوصی آیلتس تهرانبهترین موسسات آیلتس تهرانبهترین موسسات ایلتس در تهرانبهترین موسسه آیلتس تهرانبهترین موسسه ايلتس در تهرانبهترین موسسه زبان آیلتس تهرانخانه آیلتسخانه آیلتس اصفهانخانه آیلتس تهراندوره های آیلتسشهر آیلتسكلاس ايلتس در تهرانکلاس آیلتسکلاس آیلتس تضمینیکلاس ایلتس در تهرانکلاس خصوصی آیلتسکلاسهای آیلتس در تهرانمراکز آیلتس در تهران

امکان ارسال نظر وجود ندارد!