آزمون Writing سلپیپ بخش دوم

پاسخ دادن به سوالات Survey کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ (سوالاتی مانند نظر سنجی)

نکات راهنمایی

این تکلیف از شما میخواهد تا بین دو انتخاب تصمیم بگیرید و سپس انتخاب خود را با نوشتن دلایلی توجیح کنید. صورت سوال (تکلیف مورد نظر) از دو بخش تشکیل شده است, ابتدا برای شما یک سری جزئیات در مورد یک موقعیت خیالی فراهم می شود و سپس در بخش دوم صورت سوال (تکلیف) دو انتخاب در نظر سنجی ارائه می دهد.

شما باید اندیشمندانه و از روی فکر , نکات خوب و نکات بد هر دو انتخاب های پیشنهادی را ارزیابی کرده و سپس به طور متقاعد کننده بنویسید که چرا فکر می کنید انتخاب شما برای شما بهتر جواب خواهد داد. برای هر دلیلی که می آورید, حداقل یک مثال بزنید که از فکر و انتخاب شما پشتیبانی کند. آگاه باشید که این تکلیف, توانایی شما را در فکر کردن و توضیح دلایل نظرات شما را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.

موضوع  سوالات نظر سنجی اغلب مربوط به چیزی است که برای بیشتر افرادی که در کانادا زندگی می کنند اهمیت بسیار زیادی دارد. برای بیشتر افراد, این موارد می توانند از موضوعاتی باشند که درک آن آسان است و همچنین به زندگی روزمره ی آنها نیز ارتباط دارد. به خاطر داشته باشید اهمیتی ندارد که شما برای کدام یک از انتخاب ها می نویسید, نکته ای که اهمیت دارد این است که شما بتوانید به خواننده ی خود بفهمانید که چرا فکر می کنید آن انتخاب برای شما بهتر است.

نکاتی برای پاسخ دادن کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ  

بخوانید : انتخاب ها را بخوانید و سعی کنید خودتان را در موقعیتی که در صورت سوال از شما خواسته, قرار دهید, این کار به راحت تر انتخاب کردن شما کمک خواهد کرد. با دقت نگاهی مجدد به اطلاعاتی که در صورت سوال وجود دارد بیاندازید تا به شما در ارائه دادن پاسخی مناسب بیشتر کمک کند.

– به خاطر داشته باشید که هیچ انتخاب درست و هیچ انتخاب غلطی وجود ندارد. شما آزاد هستید که برای هر یک از انتخاب هایی که فکر می کنید برای شما مناسب تر است بنویسید. شما برای یک انتخاب اشتباه نمره ای از دست نخواهید داد, بلکه برای توضیح و دلایلی منطقی و خوبی که برای انتخاب خود می آورید, نمره کسب خواهید کرد.

– به سرعت نکات خوب و بد انتخاب ها را ارزیابی کنید.اگر هیچ انتخابی نداشتید, آن موردی را انتخاب کنید که احساس می کنید بهتر می توانید درباره ی آن به شکلی تاثیرگذار و متقاعد کننده بنویسید.

 

نوشتن پاسخ خود – اولین پیش نویس کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ  

– سازمان دهی و برنامه ریزی : در مورد چیزی که می خواهید بنویسید, برنامه ریزی کنید. چه دلایلی را در نوشته ی خود میاورید؟ چرا فکر میکنید که انتخاب کردن گزینه ی دیگر برای شما منفعتی نخواهد داشت؟ دلایل خود را لیست کنید و تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید آن ها را پاراگراف بندی و سازمان دهی کنید.

– هنگامی که پاسخ خود را می نویسید, به قرار دادن یک بحث و مذاکره ی متقاعد کننده که از انتخاب شما پشتیبانی کند, فکر کنید. برای متقاعد کننده بودن, لازم است که شما ایده های خود را به طور واضح و پر معنا بیان کنید.

– طرز و نحوه ی بیان خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای مرتبط بودن با یک مکان و موقعیت کاری مناسب است.

– به پاراگراف بندی نوشته ی خود فکر کنید. ایده های نامربوط باید در پاراگراف های جدا قرار بگیرند, اما ایده های مربوط می توانند در یک پاراگراف جامع با هم قرار بگیرند. تغییرات و رابط ها نیز می توانند برای تاثیر خوب در میان پاراگراف ها استفاده شود.

– عوض کردن کلمات و یا عبارات کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ   : ممکن است که شما به تعدادی کلمات و یا عبارات کلیدی از صورت سوال نیاز داشته باشید, اما تا جایی که می توانید از راه های دیگری مانند تغیر دادن آنها و یا با نوشتن مترادف آن کلمات, از آن ها استفاده کنید.

– از لغات و واژه هایی استفاده کنید که به طور دقیق و وضوح منظور شما را برساند. انتخاب کلمات ضعیف در ارتباط برقرار کردن با ارزش و پر معنا کاربردی و مفید نخواهد بود.

– به زمان خود نگاه کنید : شما در کل ۳۰ دقیقه زمان خواهید داشت, اما ۵ دقیقه از زمان خود را برای ویرایش نوشته ی نهایی خود در آخر بگذارید.

– در حالی که می نویسید, حواستان به شمارش کلمات خود باشد. شما همیشه می توانید در صورت بیشتر نوشتن, یک سری از مطالبی را از متن خود حذف کرده و یا در صورت کم بودن مطالب بیشتری اضافه کنید.

 

ویرایش پاسخ خود – پیش نویس نهایی

– حداقل ۵ دقیقه از زمان خود را در پایان نوشتن خود برای بررسی و نگاهی مجدد به نوشته ی خود بگذارید تا بتوانید اشتباهات گرامری (دستورزبان), علامت گذاری, تلفظ و یا هجی کردن, پاراگراف بندی, منطق و سازمان دهی را برای بهبود نوشته ی خود درست کنید.

– حتی انگلیسی زبانان بومی که زبان رسمی و مادری آنها زبان انگلیسی است هم می توانند از روی بی دقتی اشتباه کنند. هنگامی که شما نوشته ی خود را ویرایش می کنید, تصور کنید که شما یک مسئول ارزیابی هستید و سپس به دنبال نقاط ضعفی که می توانید بهبود ببخشید, در نوشته ی خود بگردید.

 

نکات مطالعه کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ  

صورت مسئله و تکلیف مورد نظر را با دقت و توجه بسیار بخوانید. قبل از آنکه شروع به نوشتن پاسخ خود کنید, مطمئن شوید که به طور دقیق متوجه شدید برای کامل کردن درخواست سوال و تکلیف مورد نظر باید بر چه موردی بیشتر تمرکز کنید. هنگامی که نوشتن پاسخ خود را تمام کردید, مجددأ سوال را بخوانید و بررسی کنید که آیا به طور تاثیرگذاری موفق به کامل کردن هر بخش و قسمت خواسته ی تکلیف مورد نظر شده اید. مانند تکلیف اول, نمونه ای مانند این کارها زمان زیادی خواهد برد.

هر چه عاقلانه تر از زمان خود استفاده کنید, نمره بیشتری دریافت خواهید کرد.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!