چگونه برای آزمون CELPIP در تهران آماده شویم؟

 

هنگامی که تصمیم گرفتید برای پذیرش اقامت دائم و یا شهروندی کانادا اقدام کنید، تصمیمات و اقدامات بزرگیپیش روی شماست … اما گام اول شما ممکن است تقویت مهارت های زبان باشد. پس با این مقاله همراه شوید..

 

برای دستیابی به پذیرش سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، شما باید در یکی از دو آزمون سنجش رسمی مهارت های زبان پذیرفته شوید -CELPIP یا IELTS.

 

دربارهCELPIPچه میدانید؟

امتحان CELPIP توسط مرکز آزمون پاراگن، یک شرکت تابعه از دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) برای پاسخ به نیاز  یک آزمون زبان انگلیسی معتبربرگزار میشود.پاسخگویی به آزمون به صورت کاملا کامپیوتری انجام میشود.

سیستم آزمون CELPIP

آزمون CELPIP در تهران به صورت”رد” یا “قبول” نیست، بلکه مبتنی بر نمره است. این بدین معنی است که برای داشتن شانس بالای قبولی در پذیرش کانادا باید به نمره ی قابل قبولی در آزمون CELPIP در تهران CELPIP دست یابید.

زمانی که تصمیم به شرکت در آزمون CELPIP آزمون CELPIP در تهران را گرفتید دو گزینه پیش روی شماست! شما باید برای این منظور یکی از دو آزمون موجود را انتخاب کنید: آزمون General-CELPIP آزمون CELPIP در تهران   برای اقامت دائم کانادا و یا ازمون آزمون CELPIP در تهران CELPIP- General LSبه منظور درخواست شهروندی در کانادا.

صرفنظر از اینکه کدام ازمون را انتخاب میکنید،شما به منظور گرفتن نتیجه ی مطلوب قطعا نیاز به مطالعه خواهید داشت.اگر نمی دانید که باید از کجا شروع کنید ما نکاتی را برای کمک به مطالعه شما آماده کرده ایم. راهکارهایی که در ادامه به انها اشاره کرده ایم برای هر دو نوع ازمونبه خصوص برای آزمون آزمون CELPIP در تهران CELPIP General LS که برای شهروندی کانادا مورد استفاده قرار می گیرد –بسیار مهم و کاربردی هستند.این ازمون اساسا بر مبنای سنجش مهارت های اصلی زبان مانند گوش دادن و صحبت کردن طراحی شده است.

 

 آماده سازی برای آزمون CELPIP در تهران

 1. قبلا اشاره کردیم که آزمونCELPIP آزمون CELPIP در تهران به صورت الکترونیکی برگزار می شود.پس اولین نکته ی اساسیبه این صورت بیان میشود: به استفاده از کامپیوتر مسلط باشید .
 • شما باید طرز استفاده از صفحه کلید و ماوس را بدانید و به گوش دادن از طریق هدفون و صحبت با میکروفون آشناییداشته باشید.با تمرینبه خواندن از صفحه کامپیوتر عادت کنید.اگر به استفاده از کامپیوتر برای مواردی که ذکر شد عادت نداشته باشید سرعت عمل شما به شدت پایین می اید و فرایند ازمون را برای شما دشوارتر میسازد.
 1. پس از عادتبه استفاده از هدفون برای دریافتاطلاعات، نکته بعدی تمرین گوش دادن دقیق به مطالب و یادداشت برداری از آنهاست .
 • انواع مختلفی از اخبار انگلیسی و شرح رویدادهای روزمره را دانلود کنید.در طول آزمون،فقط یک بار اجازه ی گوش دادن به هر بخش داده میشود، بنابراین باید در درک آنیشنیده ها حرفه ای شوید.یک دفتر تهیه کنید و از جزئیات مطالبی که می شنوید به طور مختصر یادداشت برداری کنید.از نوشتن چیزهای غیر ضروری خودداری کنید زیرا باعث هدر رفتن زمان میشود – یک کلمه کلیدییا عبارت کوتاه میتواند شما را به آنچه که شنیده اید یادآوری کند.
 1. آیا می دانستید که آزمون CELPIP آزمون CELPIP در تهران زمان بندی محدودی دارد؟ مهارت های زبان خود را با یک تایمر تمرین کنید .
 • پاسخگویی به سوالات ازمون با محدودیت زمان روبه رو است.در مکان های عمومی و پر سر و صدا مانند یک کافی شاپ به وسیله رایانه ی تمرین صحبت کردن کنید. (برای تمرین تمرکز در محیط های شلوغ) تمرین کنید تا بتوانید افکار خود را به مدت حداقل ۴۰ ثانیه محدود کنید.

 

۴.شما ممکن است با کلمات یا عباراتی روبه رو شوید که برایتان نااشنا هستند. بیش از حد روی انها متمرکز نشوید.

 1. از ابزارهای موجود برای شما استفاده کنید!
 • آزمون های تمرینی رایگان دروب سایت CELPIP، آزمون CELPIP در تهران  و فیلم های اموزشی از طریق کانال YouTube CELPIPو موارد تمرینی منابع معتبری برای تمرین و مطالعه هستند.به منظور درک فرمت اصلی آزمون،و زمان بندی پاسخگویی به سوالات در ازمون های ازمایشی شرکت کنید.این ازمون ها بهترین منبع برای شناخت واقعی از امتحان CELPIPهستند.منابع مطالعه ی موجود در وب سایت CELPIP نیز ایده ی خوبیاز نمره دهی  آزمون CELPIP در تهران CELPIPبه دست می دهند.این بخش به شما کمک میکند تا بدانید که کدام قسمت از آزمون از بارم بیشتری برخوردار است تا برای بالاترین نمره روی ان قسمت ها تمرکز کنید.
 1.  آزمون CELPIP در تهران CELPIPبیشتر در مورد مکالمات روزمره ی انگلیسی است و کمتر بهمفاهیم آکادمیک و پیچیده در زبان انگلیسی میپردازد.لذا برای رسیدن به نمره ی مطلوب در آزمون CELPIP در تهران CELPIP،بر مکالمات روزمره بین دوستان، خانواده و همکاران و همچنین بر زبان رسانه ها مانند رادیو، تلویزیون و روزنامه ها، تمرکز کنید.
 • با زبان اموزان دیگر و یا افراد مسلط به زبان ارتباط برقرار کنید.برای رسیدن تسلط بهتر منابع، نکات و ترفندهای خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.
 1. در نهایت، ما می دانیم که امتحاناتی از این دست که نتایج انها تصمیمات مهمی را برای اینده ی شما رقم خواهند زد می تواند استرس زا باشد، اما بهترین روش پیدا کردن تکنیک هایی برای حفظ ارامش، در طول و پس از امتحان است.
 • توانایی شرکت مجدد در ازمونبرای کسب نتیجه ی بهتر میتواند خبر خوبی باشد.این ازمون ممکن است خیلی اسان نباشد، اما با تمرین، قطعا می توانید نمره ی خوبی کسب کنید.آرامش در طول امتحان به شما کمک می کند تا در بخش های گفتاری واضح تر صحبت کنید و همچنین کمک می کند تا زمان خود را بهتر مدیریت کنید.
به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!