آزمون TOFEL دارای چهار قسمت است و هر قسمت میتواند شما را کلافه و نا امید کند.

اما دیگر هیچ دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد. ما به شما نکات مطالعه ای از تافل خواهیم داد تا از موفقیت شما در آزمون مطمئن شویم.

اگر آماده ی شرکت کردن در آزمون تافل هستید, به احتمال بسیار زیاد این نکته را هم می دانید که چهار قسمت اصلی آزمون شامل : خواندن (Reading) , گوش کردن (Listening) , صحبت کردن (Speaking) و نوشتن (Writing) است. تمامی این قسمت ها, توانایی ارتباط برقرار کردن شما را به صورت تاثیرگذاری در زبان انگلیسی مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهند.

قسمت ریدینگ (Reading), اولین قسمت از آزمون تافل است. که شامل خواندن متن هایی طولانی (حداقل شش پاراگراف) در مورد یک موضوع ویژه و یا خاص می شود. موضوعات اغلب از مطالب فوق حرفه ای و به صورت آکادمیک (تحصیلی و دانشگاهی) نوشته می شوند.

قسمت ریدینگ آزمون تاقل,در کل دارای سه تا چهار متن این چنینی است, که هر کدام از آنها دارای ۱۲ سوال گزینه ای است. این سوالات ممکن است که دانش لغات شما, توضیحات کلی از متن را به همراه توضیح یک جمله و یا کلمه ی خاص و ویژه را امتحان کند. توانایی حدس زدن و خلاصه نویسی اطلاعاتی که در متن ارائه شده نیز در قسمت خواندن آزمون اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر چه ممکن است پیچیده و دشوار به نظر برسد, اما قسمت ریدینگ, با وجود سخت بودن آن, قسمتی نیست که شما بیشتر نگران آن باشید. به هر حال, آزمون تافل سه قسمت دیگر برای مطالعه کردن دارد. و زمانی که نوبت به قسمت ریدینگ می رسد, در دام افتادن این احساس ذهنی اشتباه, بسیار آسان است. اما به این فکر کنید که در این قسمت, تمام اطلاعات درست مقابل شما و در متنی که می خوانید وجود دارد – بنابراین شما می توانید هر وقت که خواستید و فرصت اضافه داشتید به متن برگردید و دوباره و دوباره آن را بخوانید.

از طرفی گوش کردن (Listening) و صحبت کردن (Speaking) نگران کننده تر به نظر می رسند. و قسمت نوشتن (Writing) ترسناک تر, زیرا شما باید تمام ایده های خود را بر روی کاغذ پیاده کنید. و یا یک مقاله بنویسید .

بنابراین فکر می کنید به نسبت قسمت های دیگر, قسمت خواندن تا چه حد می تواند نگران کننده باشد؟!

وقتی تنها لازمه ی آن داشتن مهارت های خواندن (Skimm & Scan) و سرعت بالا و دقت در خواندن متن هایی است که درست در مقابل شما وجود دارند.

حقایقی هم باید گفته شود, که در قسمت خواندن (Reading) آزمون هم به نوبه ی خود سوال های ریسک پذیری که در یک آزمون خواهید دید, نیز وجود خواهد داشت. البته که اگر شما به اندازه ی کافی برای آن آماده نباشید, این قسمت را هم به راحتی و با یک نمره و امتیاز چشم گیر نخواهید گذراند.

قسمت ریدینگ آزمون ارزش داشتن امتیازات زیادی درست مانند امتیازات دیگر قسمت های آزمون (در واقع ۳۰ امتیاز) را دارد. اگرشما با قسمت های نوشتن و گوش کردن در تقلا و کشمکش بودید, باید از قسمت خواندن به عنوان راهی برای بالا بردن شانس موفقیت و دستیابی به یک نمره ی بسیار بالا که نتیجه ی آزمون شما را نیز بالا می برد استفاده کنید.

از آنجایی که قسمت خواندن آزمون تافل, اولین قسمت از آزمون است, نحوه ی اجرای شما, بر ریتم بقیه ی قسمت های آزمون نیز می تواند تاثیرگذار باشد. اگر شما از همان قسمت اول آزمون در حال عرق ریختن باشید و استرس داشته باشید, ادامه دادن و تمرکز داشتن بر قسمت های بعدی برای شما نیز به همان اندازه دشوار و استرس آور خواهد بود.

یک استاد و یا مدرس زبان که در زمینه آزمون تافل تجربیات و اطلاعات بیشتری دارد قاعدتأ بیشتر و بهتر میتواند به شما کمک کند تا اشتباهات خود را که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از آزمون و مهارت های آن است بر طرف کنید. آنها به شما کمک خواهند کرد تا از نحوه ی چگونگی رو به رو شدن با سوالاتی که در آزمون وجود دارد و پاسخگویی به آنها, اطلاعات بیشتری کسب کنید.

امروزه ما در سرتاسر جهان و در اطراف خود مراکز و دروه های آموزشی زیادی داریم که شما میتوانید با گذراندن دوره های آن از راهنمایی و مشاوره های این اساتید بهره مند شوید زیرا آنها با توجه به نقاط قوت و ضعف شما استراتژی ها و نکاتی کلیدی آموزش خواهند داد که شما را با اعتماد به نفس بیشتر برای شرکت در آزمون آماده می سازد.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!