نکاتی مهم برای آمادگی در روز آزمون آیلتس

هیچ راهی وجود ندارد که بگوییم آزمون آیلتس آسان است و می توان به راحتی از آن گذشت. انجام هر چهار مهارت در یک روز فقط برای سنجش و ارزیابی مهارت و توانایی های زبانی شما است و همچنین مشخص شدن سطح سواد زبان انگلیسی شما است. بنابراین شما باید بهترین عملکرد را در روز آزمون و از خودتان نشان دهید. باید بدانید که چطور و در چه زمانی از لغات و واژگانی که تا به کنون آموخته اید استفاده کنید, بدانید که از گرامر و دستورزبان مناسب و درست در صحبت های خود استفاده کنید و همچنین هنگام صحبت کردن با اعتماد به نفس آرام و شمرده و کلمات را رسا و واضح بیان کنید.

هدف ما از گفتن این نکات ترساندن شما نیست بلکه میخواهیم شما را بیشتر از قبل برای شرکت در آزمون آماده سازیم تا شما هر آنچه در توان دارید انجام دهید. جدا از تمامی اینها شما باید قبل از آزمون اصلی بارها و بارها تمرین کرده باشید و شرایط مشابه آزمون را برای خود فراهم کرده باشید تا در روز آزمون راحت تر و با اعتماد به نفس به عملکرد خود بر سر جلسه بنشینید.

در اینجا پنج نکته ای مهم و توصیه هایی ضروری برای شروع آزمون را برای شما بیان می کنیم :

۱- خودتان را با ساختار و فرمت آزمون آشنا سازید :

منظور از آشنایی با ساختار آزمون این است که اگر می خواهید در هنگام آزمون احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به عملکرد خود داشته باشید بهتر است از قبل یک نمونه فرمت آزمون را مطالعه کرده باشید. سخت تمرین کردن قبل از آزمون نیز مطمعنا نتیجه خوبی برای شما خواهد داشت پس تا می توانید متن هایی با ساختارهای مختلف بخوانید. زیرا اگر بدانید که در آزمون چه چیزی در انتظار شما است شاید نگرانی کمتری داشته باشید.

۲-  مهارت های اصلی خود را تقویت کنید :

یکی از بهترین تمرین ها برای آیلتس خواندن مقاله از منابع مختلف است. اما فقط اکتفا کردن به مقالات کافی نیست, زیرا آزمون آیلتس, آزمونی است که تمام مهارت های زبانی شما را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد پس باید برای هر یک از مهارت ها تمارین جداگانه ای داشته باشید. بهترین روش تمرین, تعریف کردن اتفاقات روزمره زندگی تان, هر آنچه که در محل کار ,در خانه ,اوقات فراغت و غیره برایتان می افتد به زبان انگلیسی است. اگر یک دفترچه یادداشت داشته باشید و اتفاقات روزمره خود را در آن بنویسید و یا هر لغات جدید و یا نا آشنایی را که با آن روبه رو میشوید در آن یادداشت کنید و از همان لغات در صحبت و نوشته های خود استفاده کنید به نفع شما خواهد بود. جدا از تمامی این موارد میتوانید تلویزیون ببینید, به رادیو گوش کنید و در کل هرچیزی که به بهبود توانایی ها و مهارت های شما کمک می کند استفاده کنید.

۳- تمرین کافی داشته باشید:

شما می توانید به جای اینکه مدت زمان زیادی را تمرین کنید و زود خسته شوید راه کوتاه تری انتخاب کنید که نتیجه ی بهتری داشته باشد. روی هر چهار مهارت به صورت جداگانه تمرکز کنید و برای هر کدام یک روش خاص را پیش ببرید. مثلا یک بازیکن فوتبال که نقش دفاعی و مهاجم را دارد قبل از روز مسابقه اصلی تمرین پنالتی می کند تا ببیند از چه راهی بهتر می تواند گل بزند. پس شما هم باید هرروز تمرن کنید تا راه اصلی را پیدا کنید. هرروز با لغات جدید جملات کوتاه بنویسید تا دانش لغات و واژگان گسترده ای داشته باشید. با یک شریک یا دوست و حتی مدرس زبان انگلیسی خود به انگلیسی صحبت کنید, از اتفاقات مختلف حرف بزنید ,مجله بخوانید به سخنرانی ها و رادیوهای انگلیسی زبان گوش دهید و مطمعن باشید در پایان نتیجه تلاشهای مکرر و عملکرد خود در آزمون شگفت زده خواهید شد.

۴- سطح توانایی های خود را بالا ببرید :

در آزمون اصلی با موضوعات متنوعی به خصوص در بخش ریدینگ مواجه خواهید شد. همچنین شما لهجه ها و گویش های متنوعی از فایل های صوتی مانند لهجه کشور انگلستان (بریتیش) ,استرالیا ,ایالات متحده و غیره خواهید شنید پس خود را برای روبه رو شدن و یا شنیدن هر نوع لحجه ای از فایل های صوتی آماده سازید. همچنین سعی کنید تا مقالات متنوعی بخوانید و یا به فایل های صوتی متنوعی گوش دهید که موضوعات متفاوت و خوبی را مانند تکنولوژی ,اختراعات و غیره پوشش میدهد. این کار باعث می شود دانش واژگانی شما افزایش یابد. همچنین می توانید فیلم هایی به زبان بریتانیایی (که لهجه بریتیش دارند) ببینید, و یا به پادکست هایی به زبان آمریکایی گوش دهید.

۵- از دیگران کمک و راهنمایی بخواهید:

اگر نسبت به هر قسمت از آزمون نگران هستید و نمیدانید که چگونه میتوانید به تنهایی پاسخ سوال هایتان را پیدا کنید می توانید با مراجعه به مراکز و مؤسسات آزمون آیلتس و شرکت کردن در کلاسهای این مراکز از مشاوره و راهنمایی های اساتید آیلتس که در این موسسات به طور خصوصی آموزش می دهند بهره مند شوید زیرا طبیعتا آن ها اطلاعات و تجربیاتی دارند که می تواند برای شما مفید و کارآمد باشد.

یک برنامه ریزی منظم و هدف دار مسیر شما را برای رسیدن به موفقیت هموارتر خواهد کرد.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!