آیلتس چیست؟

آیلتس که به معنی سیستم بین المللی ارزیابی زبان است سالانه صدها هزار نفر در سراسر جهان را به سمت خود جذب می کند تا در آزمون های آیلتس در سراسر جهان شرکت کرده و سطح دانش زبان انگلیسی عمومی خود را بر اساس معیار های این آزمون ارزیابی کنند.

تقریبا بیشتر دانشگاه های دنیا مدرک این آزمون را برای سطح سواد زبان انگلیسی بر اساس معیار های مربوط به خودشان پذیرش می کنند.

 

آیلتس با آنکه آزمونی اروپایی به شمار می رود و مرکز آن در کشور انگلیس قرار دارد اما دانشگاه های آمریکا که تافل برای آن ها متداول است مدرک آیلتس را نیز می پذیرند.آزمون آیلتس در دو سطح آکادمیک و جنرال برگزار می شود که آیلتس جنرال یا عمومی برای متقاضیان غیر دانشجو کاربرد دارد و آیلتس آکادمیک برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در موسسات و دانشگاه ها را دارند.

 

نمره دهی در آزمون آیلتس:

نمره آیلتس در هر مهارت بین ۰ تا ۹ است.کسانی که سطح زبان پایینی دارند معمولا نمره ۴ می گیرند اما برای نمره ۵ تا ۶ چند ماه مطالعه و تمرین کافی است اما برای گرفتن نمره۶ تا ۶٫۵ باید زیاد کار کرد و این موضوع برای نمرات بالای ۶٫۵ حداقل ۹ ماه تمرین و مطالعه برای کسانی که زبان معمولی دارند و بیشتر نیاز است.

مثلا داوطلبی که نمره ۴ از ۹ بگیرد فردی است که سواد انگلیسی ابتدایی دارد نمره ۵ مربوط به داوطلبانی است که سطح سواد کمی بهتر از داوطلبان با سطح ابتدائی دارند اما هم چنان از نظر زبانی از حد متوسط نیز پایین تر هستند.نمره ۶ مربوط به افرادی است که سطح سواد انگلیسی خوبی دارند اما هم چنان  عدم دقت و اشکالات گرامری در نوشتار و گفتار آن ها به وفور یافت می شود .سطح ۷ تا ۹ برای افرادی است که از سطح دانش انگلیسی خیلی خوبی برخوردارد هستند.این سطح از نمره برای گرفتن پذیرش دکترا با بورس پیشنهاد می شود.

 

چرا آیلتس مهم است؟

اینکه چرا باید آیلتس گرفت مشخص است , متقاضیان تحصیل در خارج از کشور و هم چنین افرادی که خواهان مهاجرت هستند یکی از راه های نشان دادن سطح آمادگی زبان انگلیسی آن ها اخذ مدرک آیلتس است.وقتی شما این مدرک را داشته باشید می توان فهمید که سطح عمومی زبان شما بر روی ۴ مهارت اشاره شده چگونه است .

نمره ای که در این امتحان می گیرید میانگین نمرات ۴ مهارت است ,برای گرفتن مدرک بین المللی نیاز دارید تا نمره هر مهارت را بدست آورید.مدرک آیلتس بر خلاف تافل که ۵سال اعتبار دارد ۲۴ ماه اعتبار دارد.

پس اگر خواهان پذیرش در دانشگاه های خاصی هستید و قصد دارید پس از چند ماه از اخذ مدرک آیلتس اقدام به پذیرش کنید.

 

جایگزین آیلتس چیست ؟

آزمون دیگری که تافل  ای بی تی نام دارد می تواند جایگزین آزمون کاغذی آیلتس شود.آزمون تافل اینترنتی است و آیلتس روی کاغذ است .

 

نکاتی در آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس:

همه متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس این پرسش را مطرح می کنند که برای شرکت در آزمون و آمادگی مربوطه چند ماه زمان نیاز است و چگونه باید برنامه ریزی کرد .در پاسخ باید گفت که پاسخ به این پرسش برای هر فرد متفاوت است و بستگی به دانش زبانی و هدف فرد از شرکت در آزمون آیلتس دارد.مثلا نمره مورد نیاز برای متقاضی کارشناسی یا دکترا مشابه نیست و یا بعضی از افراد توانایی بالایی در یادگیری زبان دارن و در مدت ۲ماه تمرین کردن نمره مد نظر را دریافت می کنند.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!