هر آنچه که برای آزمون آیلتس لازم است بدانید

زمانی که شما می خواهید در یک کشور انگلیسی زبان درس بخوانید و یا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید, مهم ترین و اولین کاری که باید برای این قدم بزرگ بردارید این است که در یک آزمون زبان انگلیسی شرکت کرده و مهارت های زبانی خود را در این آزمون و برای هدف خود به اثبات برسانید. یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین این آزمون ها که در سرتا سر جهان مورد قبول واقع شده است آزمون آیلتس است.

آزمون ایلتس چیست؟

آزمون آیلتس یک آزمون جهانی و بین المللی است که با رعایت حقوق بین تمامی کاندیدها و داوطلبان بدون هیچ گونه تعصب نژادی و فرهنگی انجام گرفته میشود. فرقی ندارد که شما به دنبال یک شغل باشید یا یک دانش آموز, اگر قصد ادامه تحصیل و کار را دارید باید زبان انگلیسی را به طور حرفه ای یاد گرفته و در یک آزمون بین المللی ترجیحأ آیلتس شرکت کنید. زیرا این آزمون یکی از قابل دسترس ترین آزمونها برای تقویت و بهبود زبان انگلیسی است که هرساله در ۱۱۰۰ مرکز مختلف در جهان برگزار می شود و در طی سال, چندین بار تکرار می شود.

این نکته را به یاد داشته باشید که آزمون آیلتس در دو نوع مختلف برگزار می شود. آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال.

اگر شما قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی را دارید باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید, در غیر این صورت برای مهاجرت و اقامت در کشورهای انگلیسی زبان و یا برای فرصت های شغلی مناسب تر, آزمون آیلتس از نوع جنرال (عمومی) آن گزینه بهتری خواهد بود.

یکی از مزایای اصلی آزمون آیلتس، عینیت آن است. گاهی اوقات به شما گفته می شود که زبان انگلیسی شما عالی و فوق العاده است و یا اینکه شاید شما بتوانید در آزمون های امتحانی به خوبی عمل کنید. آزمون آیلتس به شما خواهد گفت که دقیقا سطح زبان شما در چه حدی است. همچنین آزمون آیلتس این امکان را به شما می دهد که مهارت های زبانی شما با استانداردهای جهانی مقایسه شود.

مزایای گذراندن دوره های آمادگی چیست؟

چه شما برای ارتقاء اهداف تحصیلی خود و یا برای پیدا کردن شغلی مناسب تصمیم به مهاجرت داشته باشید آزمون آیلتس می تواند برای تمام اهداف مورد نظر شما بسیار مفید و تاثیرگذار واقع شود.

در اکثر موارد، شرکت کردن در دوره های آمادگی آزمون حتی برای مدتی کوتاه , به طور مثال فقط برای چند هفته می تواند تفاوت و تاثیر بسیار زیادی را در نمره ی امتحانی شما ایجاد کند. برای مثال از چندین داوطلب خواسته شده که در مدت کوتاهی بدون در نظرگرفتن سطح زبان خود آزمون بدهند که متوجه تغییر چشمگیری در نمرات خود شدند.

آزمون آیلتس با تمرین و تکرار بسیار تاثیر گزار خواهد بود.

شاید شما فکر کنید که سطح زبانی شما در حال حاضر بسیار بالا است و به خودتان این اطمینان را دارید که با شرکت کردن در آزمون نمره ۷ یا ۸ را به طور حتم دریافت می کنید، اما اگر شما مهارت کافی برای مدیریت کردن زمان خود را نداشته باشید و یا خودتان را با فرمت آزمون و انواع سوالات آن آشنا نکرده باشید، ممكن است از نمره ای که در آخر دریافت میکنید تعجب کنید كه آنچه مد نظر شما بوده و انتظار داشتید نبوده و اتفاق نیفتاده.

بسیاری از دانشجویان آزمون نوشتاری یا همان رایتینگ را پیچیده ترین و دشوار ترین مهارت از میان مهارت های دیگر در آزمون میدانند. برای کسب این مهارت خاص، اگر شما یک مدرس داشته باشید که دائما نحوه نوشتن تکالیف آزمون را به شما گوشزد کند و شما را بیشتر راهنمایی کند، شانس شما برای به دست اوردن نمره بهتر, بیشتر از قبل خواهد بود.

نکته دیگری که اهمیت دارد قسمت اسپیکینگ آزمون است که به طور کلی یک مهارت به حساب می آید و بسیاری از دانشجویان بین المللی آن را کم اهمیت می دانند. اما این مهارت اهمیت بسیار زیادی برای داوطلبین به ویژه کسانی که قصد دارند برای مدتی در خارج از کشور زندگی کنند دارد. تمرین و تکرار باعث تقویت و بهبود شما در این مهارت می شود, بنابراین تا جایی که میتوانید سعی کنید به زبان انگلیسی صحبت کنید, میتوانید صبت های خود را با استفاده از تلفن همراه خود ضبط کنید و با گوش کردن به آن اشتباهات لفظی خود را اصلاح کنید. به خاطر داشته باشید در زمان آزمون اصلی و مصاحبه با آزمونگر سلیس, روان و شمرده صحبت کنید.

با شرکت کردن در کلاس ها و دوره هایی که برای آمادگی آزمون آیلتس وجود دارد, علاوه بر شناسایی نقاط قوت و ضعف شما در هر یک از مهارت ها و آشنا کردن شما با نمونه فرمت آزمون و سوالات آن و نحوه ی پاسخ دهی به آن سوالات نه تنها باعث پیشرفت و عملکرد بهتر شما در روز آزمون خواهد شد بلکه توانایی شما را در یادگیری لغات و واژگان مفید و کاربردی و استفاده از آنها در مهارت های لازمه بالا برده و بهبود میبخشد.

تمام نکات لازم برای موفقیت در زبان را با تمرین کردن بدست می اورید.

در نهایت مطالعه و تمرکز بر روی یک هدف خاص باعث می شود شما انگیزه بیشتری برای موفقیت داشته باشید. اگر این تمرکز و هدف برای یادگیری زبان باشد که شما را وارد یک چالش مهم و بزرگ کند اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

شما با گذراندن یک دوره آمادگی آزمون آیلتس زیر نظر یک معلم و استاد در این زمینه و با وجود افرادی که با شما در کلاس ها حضور خواهند داشت, انگیزه بیشتری برای رقابت و کسب نمره بالا تر پیدا خواهید کرد.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!