درباره ی آزمون “سلپیپ” بیشتر بدانید
آزمون سلپیپ توسط شرکت آزمون گذاری پاراگون , که تابع دانشگاه بریتیش کلمبیا است تهیه شده تا نیاز و لازمه ی یک آزمون مطمئن و قابل اعتماد زبان انگلیسی را برآورده کند.
این آزمون کاملا توسط کامپیوتر انجام میشود.
آزمون سلپیپ قبولی و یا ردی ندارد, در عوض بر اساس سیستم امتیاز بندی انجام میشود. اگر شما تصمیم گرفتید که سلپیپ برای شما مناسب تر است, پس لازم است که شما بر اساس این نکته که نیاز های شما با کدام یک بیشتر مطابقت دارد, درست ترین را انتخاب کنید. زیرا آزمون سلپیپ دو نوع است: آزمون سلپیپ عمومی (General) برای اقامت دائم و آزمون سلپیپ عمومی LS برای درخواست شهروند دائمی کانادا.
اگر نمیدانید که باید از کجا آمادگی خود را شروع کنید … ما چند نکته برای کمک به مطالعه شما آماده کردیم. این نکات مخصوصا برای آزمون سلپیپ عمومی LS و برای شهروندی کانادا مورد استفاده قرار میگیرد – که بیشتر براساس مهارت های زبان مانند گوش کردن (Listening) و صحبت کردن (Speaking) است تا مهارهاتهای شاخص زبان را ارزیابی کند.

آمادگی برای آزمون سلپیپ
۱٫ قبلا هم گفته شده بود که آزمون سلپیپ, آزمونی است که کاملا به صورت الکترونیکی و با استفاده از کامپیوتر انجام میشود. این ما را به اولین نکته از آزمون سلپیپ هدایت میکند : با کامپیوتر راحت باشید. طرز چگونگی استفاده از کیبرد و یک موس را بدانید و با گوش دادن از طریق هدفون, صحبت کردن از طریق میکروفون و با خواندن از صفحه ی نمایشگر ( مانیتور) آشنایی داشته باشید. اگر برای استفاده از کامپیوتر در تقلا باشید و به راحنی نتوانید از آن استفاده کنید, این سرعت شما را در آزمون پایین خواهد آورد و قطعأ در آزمون اوقات سختی را خواهید گذراند.

۲٫ به محض اینکه به استفاده از هدفون برای گوش کردن اطلاعات عادت کردید, نکته ی بعدی این است: یاد بگیرید که با دقت گوش کنید و یاداشت برداری کنید.
انواع مختلفی از اخبارهای انگلیسی زبان و فایل های صوتی رویدادهای رایج را دانلود کنید. در مدت آزمون شما فقط یکبار میتوانید به هرکدام از قسمتهای آزمون گوش کنید, بنابراین, شما باید توانایی خود را در درک بخشهای مهم از اطلاعات بالا ببرید. از یک نوت بوک ( که در آزمون سلپیپ برای شما تهیه میشود) استفاده کنید و جزئیاتی کوتاه از آنچه را که میشنوید در آن یاداشت کنید. از آنجایی که وقت و زمان زیادی میبرد, زیاد ننویسید. یک نکته ی کلیدی و یا یک عبارت هم میتواند چیزی که شنیدید را به شما یاداوری کند. به هر کدام از فایهای صوتی یکبار گوش بدهید, سپس با یک نمونه ی دیگر تمرین کنید تا با نمونه فرم آزمون آشنایی کامل داشته باشید.

۳٫ آیا میدانید که آزمون سلپیپ زمان بندی شده؟ با استفاده از یک تایمر مهارتهای زبان خود را تمرین کنید.
آزمون انگلیسی شما برای درخواست شهروندی کانادا نیازمند پاسخ دادن به تمامی سوالات با زمانی محدود است. در یک محیط شلوغ, صحبت کردن با میکروفون کامپیوتر را تمرین کنید, محیطی مانند یک کافی شاپ ( تا به شما کمک کند تمرین کنید که صداها حواس شما را پرت نکند و تمرکز شما را برهم نزند : زیرا در روز آزمون, بقیه داوطلبان و کاندیدها نیز همزمان با شما در حال امتحان دادن و صحبت کردن با میکروفون کامپیوترهای خود هستند.) افکار خود در چهل ثانیه محدود کنید. رعایت این مورد با مورد دوم بسیار تاثیرگذار خواهد بود. ممکن است شما بخواهید به اخبار ورزشی گوش دهید و سپس به کامپیوتر خود ( در کمتر از ۴۰ ثانیه) بگویید که اخبار در چه موضوع بوده است.

۴٫ ممکن است کلمات و یا عباراتی وجود داشته باشد که هنوز برای شما آشنا نباشد. وقت خود را صرف فکر کردن در معنی این کلمات و عبارات نکنید.
در کلمات و عباراتی تمرکز کنید که معنی آنها را میدانید تا متوجه ی اطلاعاتی که میخوانید و یا میشنوید بشوید. افراد زیادی بودند که به خاطر سخت فکر کردن و درک چیزی که با آن آشنایی نداشتند, اطلاعات زیادی را در آزمون از دست دادند. از قسمتهایی که نمیدانید و یا متوجه نمیشوید رد شوید و در مقابل تمرکز خود را در کلمات و عباراتی که میدانید بگذارید تا بتوانید پاسخ سوالها را بدهید.

۵٫ از ابزارهای مطالعه که در دسترس شما هستند استفاده کنید.
دسترسی به آزمونهای تمرینی (ماک) رایگان از طریق وبسایت سلپیپ و ویدیوهای آموزشی از طریق کانال یوتیوب سلپیپ. یک آزمون تمرینی انجام دهید تا با یک نمونه فرم آزمون آشنایی داشته باشید و از سرعت اطلاعات داده شده در آزمون و زمانی که برای پاسخ دادن سوالات به شما داده میشود آشنا باشید. نمونه آزمونهای تمرینی, بهترین راه برای دانستن آزمون سلپیپ واقعی هستند. این به شما کمک میکند تا بدانید برای به دست آوردن بالاترین امتیاز ممکن,در کدام قسمت از آزمون لازم است تا بیشتر تمرین و مطالعه کنید.

۶٫ آزمون سلپیپ درباره ی زبان انگلیسی محاوره ای و روزمره است و هیچ ربطی به انگلیسی آکادمیک (تحصیلی) و یا مفاهیم پیچیده در زبان ندارد. برای به دست آوردن امتیاز بالا در آزمون سلپیپ , در زبان انگلیسی روزانه که در مکالمه های میان دوستان, خانواده و همکارها و همچنین زبان انگلیسی که از طریق رسانه ها منتشر میشود مانند رادیو , تلویزیون و روزنامه استفاده میشود تمرکز کنید.
با افرادی که زبان انگلیسی بلد هستند و یا در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند تمرین کنید. راهکار و روشهای خود را با هم به اشتراک بگذارید (اینکه از نزدیک شدن روز آزمون چه احساسی دارید) منابع های مطالعه و همچنین نکات و ترفندهایی که در بهتر شنیدن و به انگلیسی صحبت کردن شما کمک میکند را با هم به اشتراک بگذارید. هنگامی که زمان ثبت نام کردن در آزمون سلپیپ سر رسید, اینکه شما افراد دیگه ای را هم دارید که همزمان با شما آزمون میدهند , به شما قوت قلب خواهد داد.

۷٫ در آخر, ما میدانیم که آزمون سرنوشت ساز و آینده سازی مانند آزمون سلپیپ میتواند استرس زا باشد, اما تمام تلاش خود را بکنید تا راه و روش و تکنیکهایی که در آرام کردن شما مؤثر است را پیدا کنید. (قبل از آزمون, در حین آزمون و بعد از آزمون)
دانستن اینکه شما میتوانید برای به دست آوردن امتیاز بهتر و بالاتر باز هم آزمون سلپیپ را بدهید ممکن است دلگرم کننده باشد. آزمون انگلیسی برای مهاجران کانادایی آسان نیست, اما با تمرین, شما میتوانید یک امتیاز خوب در آزمون سلپیپ به دست آورید. آرام بودن در حین آزمون دادن به شما کمک میکند تا در قسمت صحبت کردن آزمون واضح و شمرده صحبت کنید , همچنین در مدیریت زمان شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!