بخش سوم ریدینگ آزمون سلپیپ کاناد

خواندن برای دریافت اطلاعات آزمون سلپیپ (یک متن برای خواندن منابع سلپیپ)

یک متن آزمون سلپیپ را بخوانید و تصمیم بگیرید که کدام پاراگراف آزمون سلپیپ (در صورت وجود) به کدام یک از جملات مربوط میشود.

در بخش خواندن آزمون سلپیپ برای برای دریافت اطلاعات, شما متنی اطلاعاتی , تشکیل شده از چهار پاراگراف میخوانید. متن شامل دامنه ی وسیع و متنوعی از موضوعات مرتبط با همه چیز از رفتار و خلقیات انسان ها نوشته شده تا موضوعات منابع سلپیپ مربوط به جغرافی. این متن نوشته شده است تا دانش مردم را از آنچه نمیدانند بالا ببرد.

بخش سوم آزمون سلپیپ طراحی شده است تا ببیند آیا می توانید اطلاعاتی را که به تازگی یاد گرفته اید شناسایی کنید؟ این نوع منابع سلپیپ از مهارت خواندن اغلب در مکان های کاری و اداری و یا زندگی روزمره استفاده میشود. بعضی اوقات لازم است تا ما مطالبی خارج از مطالبی که در کتاب های تحصیلی ما بوده مطالعه کنیم. ( به طور مثال خواندن دستورالعمل مصالح و یا ساختن یک ساختمان و یا پیدا کردن اطلاعاتی در مورد مریضی یکی از اطرافیان و افراد خانوده دریک وبسایت.)

برای با موفقیت کامل کردن این بخش از آزمون آزمون سلپیپ خواندن, شما باید عبارتهای مناسب را با متن مورد نظر, متصل و یا مربوط سازید. برای هر کدام از عبارتها لازم است تا شما تصمیم بگیرید کدام پاراگراف شامل اطلاعاتی است که در گزینه های داده شده وجود دارد. موفقیت شما به دانش شما در لغات و واژه ها به همراه مهارت شما در شناسایی اطلاعاتی که به شیوه ای کاملا متفاوت نوشته شده است, بستگی دارد. همچنین گاهی مجبور به حدس زدن مطالبی که از متن یاد گرفته اید خواهید شد.

بخش سوم آزمون سلپیپ به طور ویژه ای چالش بر انگیز است زیرا شامل چهار پاراگراف ,اما پنج گزینه ی انتخابی می باشد, و زمانی که احساس کردید اطلاعات ارائه شده در متن, درعبارت و گزینه ی مورد نظر وجود ندارد, گزینه ی پنجم (E) را, برای پاسخ انتخاب کنید. دلیل دیگری که این بخش منابع سلپیپ را چالش برانگیز می داند, این است که عبارت های داده شده در گزینه های موجود, اطلاعات و یا نظرات آن را به نوعی کاملا متفاوت از متن ارائه کرده است.

این بخش آزمون سلپیپ از آزمون دارای ۹ سوال است و ۹ دقیقه زمان به آن اختصاص داده شده است.

 

نکات راهنمایی آزمون سلپیپ :

– نگاهی اجمالی به چهار پاراگراف آزمون سلپیپ موجود بی اندازید تا ایده ای کلی از موضوع اصلی هر متن پاراگراف را به خوبی متوجه شوید. شما همچنین میتوانید از برگه ی چرکنویسی که در اختیار دارید برای نوشتن یک سری اطلاعات جزیی به طور خلاصه و یا به صورت کلمات کلیدی استفاده کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا بعد از خواندن گزینه های موجود آن بخش, بدانید و بتوانید تصمیم بگیرید که کجا به دنبال آن اطلاعات ویژه در عبارت مورد نظر بگردید.

– عبارت آزمون سلپیپ سوال را بخوانید و کلمات کلیدی در هر کدام از آنها را شناسایی کنید.

– پاراگراف را بررسی کنید تا ببینید که میتوانید آن خطی از پاراگراف را که شامل پاسخ مورد نظر می باشد پیدا کنید. در منابع سلپیپ عبارت های سوال به دنبال کلمات کلیدی و یا کلمات و عبارت هایی که معانی یکسان دارند مانند مترادف ها بگردید.

– به خاطر بسپارید که در آزمون اصلی آزمون سلپیپ, ۹ عبارت مختلف برای متوجه شدن و پیدا کردن پاسخ آن از متن وجود دارد, و شما تنها ۱۰ دقیقه برای انجام دادن این بخش فرصت دارید. بنابراین لازم است تا شما از زمان خود عاقلانه استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که تمام عبارات آزمون سلپیپ در داخل متن وجود نخواهد داشت. گاهی لازم است تا منابع سلپیپ شما گزینه ی (E) را انتخاب کنید.

 

نکات مطالعه آزمون سلپیپ :

با خواندن نوشته های کوتاه و متن هایی در مورد موضوعات نا آشنا در منابع سلپیپ یک محدودیت زمانی تمرین کنید. یاد بگیرید که بتوانید سه و یا چهار تکه از اطلاعات آزمون سلپیپ داده شده در پاراگراف ها را در همان محدودیت زمانی شناسایی کنید, مهارت های خواندن Skimming  و Scanning شما میتواند کمک خوبی در این بخش نیز باشد.