بخش شنیداری آزمون PTE

بخش شنیداری،اخرین بخش ازمون PTE است و حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه بسته به نوع سوالاتی که مطرح شده است،به طول می انجامد.در هر قسمت از این بخش، فایل صوتی کوتاهی با موضوعی اکادمیک و با محوریت انسان شناسی،علوم طبیعی یا علوم اجتماعی خواهید شنید.

 

نگران نباشید.شما به هیچ گونه دانش قبلی درباره ی موضوعاتی که مطرح میشوند نیاز ندارید و تمام اطلاعاتی که برای پاسخگویی به سوالات مورد نیاز هستند،در توضیحات فایل ها ذکر شده اند.

 

نکته ی مهمی که باید در این بخش به ان توجه کنید،این است که بعضی از سوالات بخش گفتاری با نمره ی بخش شنیداری مرتبط هستند.همچنین برخی سوالات در بخش شنیداری نیز،روی نمرات شما در بخش های خواندن و نوشتن تاثیر میگذارند.

 

بخش listening در ازمون PTE دارای ۸ زیر مجموعه میباشد.

 

اولین زیر عنوان،”خلاصه نویسی متن گفتاری” است.در این بخش،یک کادر مربوط به پخش فایل صوتی و در زیر ان کادر کوچکتری برای نوشتن خلاصه است.فایل صوتی پس از ۱۲ ثانیه به صورت خودکار شروع به پخش میکند و به مدت ۶۰ تا ۹۰ ثانیه طول میکشد.پس از اتمام ان،شما باید شنیده های خود را به صورت خلاصه در کادر پایین صفحه بنویسید.

 

خلاصه ی شما باید دارای ۵۰ الی ۷۰ کلمه باشد و نظر شما درباره ی مهم ترین نکته ای که گوینده به ان پرداخته را شامل شود.

 

بخش بعد،متعلق به “سوالات چند گزینه ای دارای چند پاسخ صحیح” میباشد.در این بخش نیز یک کادر مربوط به فایل صوتی و در زیر ان سوالات چند گزینه ای را میبینید.پس از گذشت ۷ ثانیه، فایل به صورت خودکار پخش میشود و حدود ۴۰ تا ۹۰ ثانیه طول میکشد.پس از اتمام فایل صوتی، باید به سوالات پاسخ دهید و برای هر سوال،چند گزینه را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کنید.

 

در بخش “تکمیل جاهای خالی” کادر مربوط به فایل صوتی و رونوشت کوتاهی از ان به همراه چند جای خالی وجود دارد.

 

پس از گذشت ۷ ثانیه فایل صوتی پخش میشود و حدود ۳۰ تا ۶۰ ثانیه به طول می انجامد.      این بخش شامل رونوشت کامل فایل است و شما باید بتوانید با گوش دادن به ان،جاهای خالی را پر کنید.

 

در بخش بعدی با نام “تشخیص خلاصه ی صحیح”،دوباره کادر مربوط به فایل صوتی و در زیر ان، سوالات چند گزینه ای را میبینید.

 

پس از گذشت ۱۰ ثانیه،یک فایل صوتی به صورت خلاصه خلاصه و به مدت ۳۰ تا ۹۰ ثانیه پخش میشود.پس از اتمام فایل،شما موظفید از میان گزینه ها،هر کدام را که به اصل موضوع نزدیک تر است و دربرگیرنده ی ایده ی کلی است،انتخاب کنید.

 

بخش بعدی،”سوالات چهار گزینه ای با یک پاسخ صحیح” میباشد.کادر مربوط به فایل صوتی و در زیر ان سوالات چهار گزینه ای را میبینید.پس از ۵ ثانیه،فایل به صورت اتوماتیک اغاز میشود و بعد از گذشت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه به پایان میرسد.بعد از ان شما باید برای هر سوال،یک پاسخ صحیح انتخاب کنید.

 

بخش “انتخاب لغت مناسب” دارای یک فایل صوتی به همراه سوالات چند گزینه ای است.پس از گذشت ۷ ثانیه،فایل به صورت خودکار پخش میشود و حدود ۲۰ تا ۷۰ ثانیه ادامه پیدا میکند. در حین پخش صوت،بعضی از کلمات خوانده نمیشوند و در ضمن رسیدن به انها صدای بوق کوتاهی پخش میشود.پس از ان شما موظفید برای لغاتی که خوانده نشده اند، گزینه ی مناسب را انتخاب کنید.

 

قسمت بعدی متعلق به “علامت زدن کلمات نادرست” است.این قسمت،شامل یک فایل صوتی به همراه رونوشت ان است.این رونوشت کاملا تکمیل ارائه شده اما حاوی بعضی نادرست و برخی عباراتی است که گوینده به انها اشاره ای نکرده است.پس از گذشت ۱۰ ثانیه فایل اغاز میشود و حدود ۱۵ تا ۵۰ ثانیه ادامه دارد.

 

شما باید در حین گوش دادن به صوت،رونوشت را نیز بخوانید و هر کلمه یا عبارتی را که با محتوای صوت مغایر است،به وسیله ی موس علامت دار کنید.

 

.در بخش اخر کادری مربوط به فایل صوتی و یک کادر خالی در زیر ان مشاهده خواهید کرد.پس از گذشت ۷ ثانیه صوت اغاز به پخش میشود و در این مرحله،جمله ای حداکثر ۵ ثانیه ای میشنوید.پس از اتمام ان،باید جمله را در باکس خالی پایین صفحه،تایپ کنید. به ازای هر لغت صحیح در پاسخ،یک امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!