کانادا واقع در شمال آمریکای شمالی یکی از کشورهای بسیار پر طرفدار برای مهاجرت است.
کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید قبل از رفتن برنامه جامعی برای زندگی آینده خود در یک کشور صنعتی با زبانی متفاوت و فرهنگی متفاوت را داشته باشند. بدیهی است که زندگی کردن در یک جامعه صنعتی و پیشرفته تلاش مضاعفی برای کار کردن و کسب درآمد میطلبد. پس فقط گرفتن یک ویزای سریع که شما را به کانادا برساند نمیتواند راه حل مناسبی باشد.به همین دلیل در این مطلب ما به شما یکی از بهترین موسسه مهاجرتی کانادا که میتواند شما را از ابتدا تا انتهای مسیر همراهی کند معرفی میکنیم . یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است.

کانادا برنامه های متفاوت زیادی برای اقامت دائمی و برای دانش آموختگان خود دارد و اکثر کسانی که برای تحصیل به کانادا آمده اند, بر خلاف کشور های اروپایی و آمریکا, توانسته اند یک زندگی آرام و شایسته را در کانادا برای همیشه بسازند.

تحصیل در کانادا طبق استانداردهای جهانی انجام می پذیرد و مدارک آن دارای اعتبار بین المللی است.

دانشگاه های کانادا ارائه دهنده طیف وسیعی از انواع رشته های تحصیلی و در کلیه مقاطع می باشد.

تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی امکان پذیر است و متقاضیان تحصیل در کانادا حتمأ میبایست مدرک زبان آیلتس را دارا باشند.

بنابراین قبل از هر چیزی بهتر است که زبان مقصد خود را فرا بگیرید و بدانید که زندگی در چنین جامعه ای, زمانی با واقعیت هایی که در رسانه های عمومی میشنوید و یا میبینید هماهنگ میشود که خود را برای زندگی در دوره ای سخت تا زمان پیدا کردن شغلی مناسب و سازگار شدن با جامعه ای متفاوت آماده کرده باشید.برای این کار بهتر است حتما دقت کنید به هر دفتر مهاجرتی نمیشود اعتماد کرد و بهترین کار استفاده از تجربیات دیگران و بررسی مجوز های لازم وکلای مهاجراتی داشته باشد .

مطمئنأ کار و زندگی در چنین جامعه ای دشوار تر از ایران خواهد بود و نیاز به افزایش آگاهی و دانش شما در تمامی زمینه هاست. ولی اگر بتوانید شغلی مناسب پیدا کنید و به خوبی بتوانید با پذیرش تغییرات خود را سازگار کنید بی شک زندگی خوبی در آینده خواهید داشت.

کانادا دارای دو نوع دوره آموزشی برای تحصیل در مقطع دیپلم و بالاتر از دیپلم می باشد :

  1. دوره کالج :

تمرکز این دوره ها بیشتر بر روی ارائه دوره های کاربردی و اجرایی است که در دو نوع کالج های فنی و کالج های فنی و علمی به ارائه دوره های مختلف به متقاضیان می پردازند. طول دوره های کالج از ۶ ماه تا ۴ سال بر طبق شرایط و درخواست متقاضی متغیر می باشد. برخی از کالج های بزرگ در کشور کانادا در مقاطع فوق دیپلم و لیسانس نیز دانشجو می پذیرند.

پذیرش کالج : اخذ پذیرش از کالج ها عمومأ از گرفتن پذیرش از دانشگاه ها ساده تر و با موانع کمتری امکان پذیر است, البته این به معنای کم ارزش بودن دوره ها نیست و برعکس از آنجائیکه دوره های کالج بر اساس موارد اجرایی و فنی طرح ریزی شده و برای کار در کشور کانادا بسیار کاربردی و کارآمد بوده, متقاضیان پس از گذراندن کالج می توانند در همان رشته ها در دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل دهند و از مزایای دریافت اقامت با توجه به شرایط قانونی کانادا اقدام نمایند.

  1. دوره دانشگاه :

مقطع لیسانس : دانشگاه های کانادا برای تحصیل در مقاطع لیسانس تا دکتری دانشجو می پذیرند, متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا پس از گذراندن ۱۲ سال تحصیلی و اخذ مدرک دیپلم می توانند برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمایند. معمولأ دوره های کارشناسی در کانادا مانند ایران ۴ ساله هستند و برای دریافت پذیرش باید نمرات مورد قبولی در مقطع دبیرستان وهمچنین دارای مدرک آیلتس یا مدرک زبان فرانسه باشند.

مقطع فوق لیسانس : بیشترین متقاضیان تحصیل در کانادا در این مقطع هستند, دوره های فوق لیسانس و یا کارشناسی ارشد معمولأ دو ساله بوده و در سیستم آموزشی کانادا این دوره ها به دو صورت تحقیقاتی امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا مستقیأ پس از اخذ فوق لیسانس وجود دارد.

مقطع دکترا : پس از دریافت فوق لیسانس فارق التحصیلان می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا اقدام کنند, اگرچه از آنجاییکه هزینه تحصیل در این مقطع بالا میباشد بیشتر متقاضیان به دنبال دریافت فاند و یا بورسیه تحصیلی هستند که داشتن معدل بالای فوق لیسانس و ارائه مقالات بین المللی و داشتن پروژه های اجرا شده مرتبط با رشته تحصیلی و همچنین داشتن نمره آیلتس بالا میتواند تاثیر خوبی داشته باشد.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!