پاسخ به سوالات کوتاه

PART 2:

ANSWERING SHORT QUESTIONS

 

در این بخش از آزمون لیسینینگ   شما در ایتدا به یک فایل صوتی که شامل یک سوال ساده میباشد گوش فرا خواهید داد . سپس برای پاسخ به این سوال چهار گزینه برای پاسخ دهی بزای شما در نظر گرفته شده که میباست از میان این جهار گزینه بهترین را بذای این سوال انتخاب کنید .

نمونه ای از سوال آزمون اصلی سلپیپ برای شما در زیر آورده شده تا به راحتی درک مطالب ذکر شده قابل فهم و لمس باشد.

You will hear:

“Have you thought about your upcoming summer vacation?”

 

EXAMPLE PROMPT AND QUESTION

 

You will read: Choose the best answer.

 1. a) Yes, I had a wonderful time in Las Vegas.
 2. b) No, I didn’t get away last summer.
 3. c) Not really; I can’t say that I have any plans.
 4. d) Of course, that’s why I went to Mexico.

 

نکاتی که برای پاسخ به این نوع سوالات نیاز است شما بدانید :

 

 1. به فایل صوتی با دقت گوش فرا دهید .
 2. به نوع سوالی که از شما پرسیده میشود دقت کنید به عنوان مثال آیا از شما خواسته میشود جواب کوتاه بله و یا خیر دهید و یا نیاز به تشریح آن پاسخ میباشد . نوع سوال و پاسخ باید حتمی با هم تطابق داشته باشد .
 3. سعی کنید حتما سوال را کامل درک کرده و بعد به آن پاسخ دهید زیرا ممکن است کلمات ذکر شده در سوال به منظور خاصی بیان شده باشند و از شما جواب خاصی انتظار رود .به عنوان مثال در مثال بالا“thought about” and “upcoming. کلمات ذکر شده بیان گر برنامه های آینده و همجنین آینده میباشد . بنابرین پاسخی که برای این سوال انتظار میرود داده شود میباست در زمان آینده باشد .
 4. توجه داشته باشید ممکن است در سوال ذکر شده کلمات منفی و یا عباراتی که باعث تغییر در معنی و مفهوم سوال شود بیان گردد . بنابرین دقت کافی رمز موفقیت شما خواهد بود.
 5. با دقت گزینه های ذکر شده در پاسخ رو مطالعه کرده و سریع براساس نظرات خودتون پاسخ ندهید . در این صورت ممکن است پاسخ اشتباه رو علامت زده باشید .
 6. در پاسخ دهی به سوالات حتمی سعی کنید تمام گزینه ها را با دقت نگاه کرده و آنها را به ترتیب حذف نمایید تا به جواب درست برسید .
 7. در پاسخ به این سوالات حتمی به زمان و زمان جملات خود دقت کنید زیرا سوالات مذکور با هدف خاصی برای شما تدارک دیده شده اند که توجه نکردن به چنین سوالاتی که دارای نکات خاص گرامری هستند ممکن است شما را به اشتباه انداخته و باعث کسر نمره دلخواه و پاسخ اشتباه شوند.
به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!