تفکرات اشتباه درباره ی آزمون آیلتس

 

  1. آزمون آیلتس از دیگر آزمون ها دشوار تر است.

خیر. آزمون آیلتس از آزمون های دیگر سخت تر نیست, اما تمامی آزمون ها مانند آزمون آیلتس, مهارت های مشابه آن را مورد سنجش و ارزیابی قرار نمی دهند. آزمون آیلتس به این دلیل شما را به چالش می کشاند زیرا رشته ای که شما قصد تحصیل و مطالعه ی آن را دارید نیز سخت و دشوار خواهد بود.

  1. هر شخص می تواند به دلخواه در هر کدام از دو نوع آزمون آیلتس که می خواهد شرکت کند.

خیلی درست نیست. اگر شما به قصد گرفتن یک مدرک تحصیلی در آزمون شرکت می کنید باید آزمون آیلتس آکادمیک (Academic) را انتخاب کنید. آزمون آیلتس عمومی (General) برای مقاطع و سطوح دیپلم و همچنین برای مهاجرت میباشد. اما این درست است که آن نوع از آزمون آیلتسی که در آن شرکت میکنید به انتخاب های شما که برای آینده ی تحصیلی و یا شغلی خود که میگیرید بستگی دارد.

  1. آزمون های آیلتس در نقاط مختلف جهان متفاوت می باشند.

خیر. ورژن های (انواع) زیادی وجود دارند که ممکن است در هر یک از مکان های برگذاری آزمون ورژن متفاوتی از آن گرفته شود. هر چند که آزمون آیلتس یک آزمون استاندارد و آزمونی جهانی است (کلاس خصوصی آیلتس ) (کلاس آیلتس )   (تدریس خصوصی آیلتس ) (معلم خصوصی آیلتس )  (کلاس آیلتس تضمینی ) (آیلتس  تضمینی)  (آیلتس تهران).

  1. من می توانم نمره ی بهتری در برخی از مراکز آزمون آیلتس به نسبت بقیه به دست آورم.

به هیچ وجه اینطور نیست. آزمون های آیلتس رسمی از راه های زیادی برای اثبات استاندارد بودن نمره بندی آزمون در سراسر جهان استفاده میکند. البته که شرکت کردن در آزمون آیلتس و در یک کشور انگلیسی زبان منفعت های خودش را دارد, اما تنها دلیل آن این است که به طور مدام در زندگی روزمره ی خود با زبان انگلیسی سرو کار دارید.

  1. من می توانم به طور کل تنها سه بار در آزمون آیلتس شرکت کنم.

حقیقت ندارد. شما می توانید تا هر چقدر که می خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید اما باید سه ماه صبر کنید تا بتوانید برای باری دیگر در آزمون شرکت کنید. این حداقل زمانی است که برای تقویت ضعف مهارت های خود و همچنین بهبود نمره ی کلی در آزمون لازم دارید.

  1. من می توانم به تنهایی, به راحتی و با موفقیت برای آزمون مطالعه کنم.

ما اینطور فکر نمی کنیم, نویسندگان متوجه شده اند که هر دانش آموز (و یا زبان آموز) روش خاص مطالعه ی خودش را دارد, اما برای آمادگی قبل از آزمون به طور مؤثر و تاثیرگذار لازم است تا نصیحت هایی حرفه ای از یک استاد و معلم دریافت کنند, این  میتواند یا در کلاس های گروهی باشد و یا به طور کلاس های تک نفره و خصوصی. علاوه بر این شما باید بدانید که دوره های تمرینی عمومی زبان انگلیسی مفید تر از دوره های شخصی خود فرد می باشد.

  1. برای به دست آوردن یک نتیجه ی خوب در آزمون اول آیلتس باید تا جایی که ممکن است آزمون های تمرینی زیادی انجام دهید.

واقعا ؟ به دست آوردن یک نمره ی خوب و دلخواه, نتیجه ی استفاده از تعداد زیادی استراتژی ها است, نه انجام تعداد زیادی آزمون های تمرینی, و به طور حتم, اگر یک آزمون تمرینی انجام دهید, باید بر روی هر کدام از اشتباهات خود کار کنید, در غیر این صورت شما زمان با ارزشی را برای یادگیری مفید از دست داده اید.

  1. قسمت گوش کردن آزمون آیلتس, دشوارترین قسمت از آزمون است.

بیشتر دانش آموزان (زبان آموزان) باور دارند که یکی از قسمت های آزمون, سخت تر و دشوار تر از دیگر قسمت های آن است. البته که بیشتر منظور آنها این است که به تمرین های بیشتری برای بهبود و تقویت بیشتری در آن مهارت احتیاج دارند. بنابراین متاسفم, این چیزی جز یک باور غلط و اشتباه نیست.

  1. اگر شخصی فکر نمی کند که نمره ی من قابل قبول باشد, از دست هیچ کس کاری ساخته نیست.

اگر نمره ای که به دست آورید اشتباه بود, شما این حق را دارید که برگه ی آزمون خود به همراه ارزیابی قسمت مصاحبه (صحبت کردن آزمون) را مورد بررسی مجدد قرار دهید. اما به یاد داشته باشید که این روند, هزینه ای اضافی در پی خواهد داشت و آنکه نمره هایی که در سری دوم به دست می آیند نمره های رسمی حساب می شوند حتی اگر یک و یا دو و یا حتی هر چهار تا نمره های این سری از بررسی از سری قبلی کمتر شده باشند.

  1. اگر شخصی نمره ی خوبی به دست آورد, می تواند از آن برای اثبات توانایی های من در هر زمانی در آینده استفاده کند.

نه هر زمانی در آینده, زیرا مدت زمان محدودی برای استفاده و کاربرد گزارش و نتیجه ای که شما پس از شرکت کردن در آزمون آیلتس به دست می آورید وجود دارد. اعتبار این نتیجه به مدت دو سال است که برای اثبات توانایی های شما در زبان انگلیسی فراهم شده است.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!