تکلیف اول در آزمون نوشتاری (Writing) سلپیپ CELPIP بخش اول

 

مدیریت کردن زمان در قسمت نوشتاری (Writing) آزمون سلپیپ کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ   (CELPIP)

شما ۳۰ دقیقه زمان برای کامل کردن هر تکلیف در ازمون سلپیپ دارید. اگر شما تکلیف اول را سریع انجام دهید و به سراغ تکلیف بعدی بخواهید بروید, حداکثر ۳۰ دقیقه زمان برای کامل کردن تکلیف دوم خواهید داشت. به عبارتی دیگر, شما نمی توانید زمان اضافی و باقی مانده از تکلیف اول را برای تکلیف دوم بگذارید.

۵ دقیقه زمان برای فکر کردن و پاسخ دادن به هر کدام از تکالیف این قسمت از آزمون وقت بگذارید, شما می توانید با استفاده از یک برگه و مداد, برای یادداشت برداری استفاده کنید. برای هر چیزی که در هر پاراگراف می خواهید صحبت کنید قبل از آنکه نوشته نهایی خود را شروع کنید, برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی پاراگراف ها به شما این اجازه را میدهد تا در هنگام نوشتن, انرژی و تمرکز خود را بر نحوه ی ارائه کردن ایده های خود به طور واضح و مناسب بگذارید.

هنگامی که می نویسید, از زمان خود نیز آگاه باشید. اگر به طور مثال شما برای نوشتن سه پاراگراف ۲۰ دقیقه زمان داشتید,  پس برای نوشتن هر پاراگراف ۶ تا ۷ دقیقه زمان بگذارید.

این نکته که در انتهای هر تکلیف ۵ تا از ۱۰ دقیقه برای بررسی و ویرایش نوشته ی خود وقت بگذارید اهمیت بسیار زیادی دارد. نویسنده های خوب, همیشه نوشته های خود را برای اشتباهات گرامری و نشان گذاری شده مجددأبررسی می کنند. در عین حال, به ساختار جملات, انتخاب کلمه مناسب,نظم و ترتیب و سازمان دهی فکر کنید. همیشه از خودتان بپرسید که آیا خواننده ی نوشته ی شما قادر به درک و متوجه ی ایده های شما خواهد شد و یا آیا شما توانستید تا ایده های خود را به طور کامل و به وضوح ارائه دهید.

 

تکلیف اول در آزمون نوشتاری (Writing) سلپیپ کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ   CELPIP بخش اول

نوشتن یک نامه (ایمیل)

توضیح : تکلیف اول آزمون کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ   نوشتاری از شما میخواهد که یک نامه بر اساس مسائل روزانه بنویسید. به عنوان مثال ممکن است از شما خواسته شود تا یک نامه ی شکایت و یا اعتراض به یک شرکت یا کمپانی بنویسید و یا بنویسید که چقدر از سرویس دهی آن ها راضی هستید. این خیلی مهم است که با دقت به خواسته تکالیف توجه کنید و برای پاسخ های خود برنامه ریزی کنید. از برگه و مدادی که برای شما فراهم شده برای یادداشت برداری پاسخ خود استفاده کنید. در اینجا چند راهنمایی برای کمک به شما جمع آوری کرده ایم.

ابتدا با دقت صورت مسئله و تکلیف داده شده را بخوانید و مطمئن شوید که به طور کامل متوجه ی خواسته ی آن شده اید.

سپس خواسته سوال را شناسایی کنید : به این فکر کنید که تکلیف و سوال مورد نظر از شما چه چیزی می خواهد. آیا شما باید در مورد چیزی اعتراض کنید و یا از کسی تعریف کنید و یا اتفاقی که رخ داده است را توضیح دهید. بر موقعیتی که بیشتر با تکلیف سازگاری و همخوانی دارد و به شما اجازه ی فراهم کردن تمام اطلاعات لازم را می دهد تصمیم بگیرید. سعی کنید که سریع این کار را انجام دهید تا فرصت بیشتری برای برنامه ریزی کردن  و نوشتن خود داشته باشید.

سازمان دهی و برنامه ریزی کنید.

 

نوشتن پاسخ خود – اولین پیش نویس کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ  

– نوشتن را شروع کنید. اگر برنامه ریزی درستی انجام داده اید, طبق همان پیش بروید.اما اگر خیلی دشوار و یا پیچیده بود, بدین معنا است که لازم است برنامه ریزی شما بهتر تنظیم شود.

– هنگامی که می نویسید, از نوشتن کلمات و عباراتی که در صورت سوال و مسئله وجود دارد اجتناب کنید. سعی کنید بدون تکرار کردن قسمت هایی از عنوان و سوال مورد نظر, به راه های اورجینال بهتری برای توضیح دادن ایده های کلیدی خود فکر کنید.

– سعی کنید از لغات قوی و توصیفی که بهتر و دقیق تر منظور شما را می رسانند استفاده کنید. اگر دانش لغات شما به اندازه کافی خوب است, از کلماتی استفاده کنید که کمی خاص تر از کلمات عادی و رایج است.

– ساختار جملات خود را تغییر بدهید. سعی کنید از جملات ترکیبی ساده, توصیفی, و پیچیده استفاده کنید. و مطمئن شوید که شما یک پاراگراف کامل از جملات کوتاه و ساده نداشته باشید.

– سعی کنید از تغیر و تحول ها و رابط های مناسب برای نشان دادن ارتباط بین جملات و پاراگراف ها استفاده کنید. مراقب باشید که درست ترین آن ها را انتخاب کنید.

– به خاطر بسپارید که شما در حال نوشتن پیام یک نامه هستید, بنابراین فرم و نوع نوشته ی خود را بر طبق خواسته ی تکلیف مورد نظر بنویسید.

– با فرهنگ و رسوم آگاه باشید. به عنوان مثال, آیا شما به گونه ای می نویسید که برای فرهنگ کانادایی ها مناسب است یا خیر.

 

ویرایش پاسخ و نوشته خود – پیش نویس نهایی کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ  

بخوانید : اگر فکر میکنید که برنامه ی خود را به درستی انجام داده اید, بنابراین مطمئن شوید که نامه ی شما منطقی بوده, و زیاد بلند یا کوتاه نباشد و همچنین به درستی پاراگراف بندی شده باشد. با دقت نوشته ی خود را بخوانید تا ببینید آیا به تغیر و ویرایش بیشتری برای بهبود احتیاج دارد یا خیر.

کلمات شمار : کلمات شمار خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که نامه ی شما خیلی بلند و یا خیلی کوتاه نباشد. اگر این طور بود, یک سری اصلاحات لازم مانند برش و برداشتن قسمتی از متن و یا اضافه کردن به متن انجام دهید.

ویرایش و بررسی : گرامر(دستور زبان), علامت گذاری ها,نحوه ی ترکیب بندی, ساختار جملات, پاراگراف بندی, سبک, انتخاب کلمه و کلمات شمار نوشته ی خود را بررسی کنید. در صورت داشتن زمان, همیشه راه های زیادی برای بهبود بخشیدن کار نهایی وجود دارد.

بررسی نهایی : اگر زمان داشتید, یکبار دیگر پاسخ و نوشته ی خود را بخوانید و برای بهبود بیشتر کار نهایی خود در دقایق آخر, تغییرات و در صورت نیاز ویرایشاتی انجام دهید.

 

نکات راهنمایی برای نوشتن پیام نامه کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ  

– از لحن بیان مناسب استفاده کنید. نوشتن پیام یک نامه ی شخصی با نوشتن پیام و نامه ای به یک کمپانی (شرکت) و یا یک همکار در محل کار متفاوت است. موقعیت را بسنجید و برای به وجود آوردن یک بیان مناسب, کلمات و عبارات درستی انتخاب کنید. به این نکته که لحن و بیان شما به چه مقدار لازم است رسمی و یا غیر رسمی باشد نیز توجه کنید.

– احساسات خود را کنترل کنید. ممکن است در تکلیف از شما خواسته شده باشد تا نامه ای شکایت آمیز برای یک محصول بد و نامرغوب و یا سرویس دهی که از آن ناراضی هستید بنویسید. شما می توانید نا امیدی و نا رضایتی خود را بیان کنید, ولی درست نیست که عصبانیت خیلی زیادی نشان دهید و یا خواننده را تهدید کنید. به طور مثال, در عوض نوشتن جمله ای مانند : ” نمی تونم باور کنم که هنوز تک تک کارگرهای احمق کمپانیتون رو اخراج نکردید!” خیلی بهتر است بنویسید :” شدیدأ پیشنهاد میکنم که به یک برنامه دوره ی آموزشی کامل برای اعضای پرسنل خود فکر کنید.”

– از اصطلاح و عبارت های مناسب استفاده کنید. انتخاب کلمه ی مناسب و ساختار جملات به طور خیلی جدی و شدید بر نوشته ی شما تاثیر می گذارد. با دقت انتخاب کردن کلمات نوشته ی خود, نتیجه ی یک پیام مؤثر و تاثیر گذار است.

– برای مطلع کردن بیشتر خوانند, اطلاعاتی به اندازه ی کافی در نوشته ی خود بیاورید. هدف نوشتن نامه ی شما این است که از شخصی درخواست انجام کاری را دارید, بنابراین نوشته ی شما باید بر اساس حمایت و پشتیبانی از درخواست شما, اطلاعاتی به اندازه ی کافی از آن به خواننده برای متقاعد کردن او با درخواست شما بدهد.

– به خاطر داشته باشید که از موضوع دور نشوید.

نکات مطالعه کلاس خصوصی سلپیپ  منابع سلپیپ  

در هنگام نوشتن نامه ی خود, از زمانتان عاقلانه استفاده کنید. ممکن است شما قبل از آنکه زمانتان به پایان برسد, نوشته ی خود را به اتمام برسانید, اما آن را رها نکنید, به عقب برگردید و نگاهی مجدد به نوشته ی خود برای بررسی طرز بیان نوشته ی خود (رسمی و یا غیر رسمی بودن آن), محتوا, توضیحات و انتخاب کلمات خود بیاندازید. زمان زیادی می برد تا به حرفه و مهارت جملات و پاراگراف ها دست یابید. هر چه نوشته شما تاثیرگذار تر باشد, نمره ی بالاتری خواهید گرفت.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!