دوره های آمادگی آزمون آیلتس

آزمون آیلتس، آزمونی کاملا آختصاصی است, و زمانی که متوجه می شوید برای گرفتن ویزا یا درخواست بورسیه دانشگاه به نمره ی مطلوبی در آزمون آیلتس احتیاج دارید, زمانی است که سعی می کنید تا خودتان را برای آزمون آیلتس آماده کنید. بیشتر دانش آموزان روزهای خود را با نگران بودن درباره ی آزمون و چگونه آماده شدن برای آزمون آیلتس میگذرانند. اما اگر کمی فکر کنیم متوجه میشویم که آمادگی ما برای آزمون آیلتس از مدتها و سالها پیش که ما برای اولین بار شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردیم, شروع شده بوده است. و اینکه بدانیم  به نوبه ی خود و تا به اینجا خوب عمل کرده ایم احساس خوبی است. دوره های آمادگی  آزمون آیلتس  IELTS در تهران

هدف از آزمون آیلتس این است که سطح دقیق زبان انگلیسی کاندید را ارزیابی کند. در بیانی دیگر, آمادگی آزمون آیلتس به معنی بهبود و تقویت زبان انگلیسی است.و متاسفانه دوره های آمادگی  آزمون آیلتس  IELTS در تهران

این موضوع به اندازه ی گفتنش آسان نیست.

به طور کلی شما باید برای آمادگی آزمون خود سه نکته اساسی را رعایت کنید:

– سطح فعلی زبان انگلیسی خود را بدانید.

اولین کاری که برای شروع آمادگی دوره های آمادگی  آزمون آیلتس  IELTS در تهران خود برای آزمون آیلتس باید انجام دهید, این است که باید سطح فعلی خود را در زبان انگلیسی بدانید. برای این کار تست های تمرینی زیادی وجود دارد, اما ساده ترین و راحت ترین راه دانستن نمره و سطح فعلی شما در آزمون آیلتسEFSET Plus  است. EFSET Plus آزمونی دو ساعته است که به شما نمره ای معادل و مانند نمره ی آزمون آیلتس برای مهارت های خواندن (Reading) و گوش کردن (Listening) می دهد.

– زبان انگلیسی خود را   تقویت کنید.

تقویت کردن زبان انگلیسی مرحله ای است که باید به خوبی آن را بگذرانید. شما میتوانید سطح زبان انگلیسی دوره های آمادگی  آزمون آیلتس  IELTS در تهران خود را با استفاده از ابزار آنلاین, وبسایت ها, کتابها یا هر روش دیگری که با آن راحت تر هستید و به انتخاب و سلیقه ی شما است, بالا ببرید. همچنین شما میتوانید در دوره ها و کلاس های خصوصی ای که امروزه در سراسر جهان و در اطراف ما وجود دارند شرکت کنید و از اساتید آیلتس این نوع مراکز که قطعا تجربه بیشتری در این زمینه دارند, راهنمایی و کمک بگیرید. به طور کلی لازم است که شما از تمام جهات و جوانب مهارت های زبان انگلیسی خود را مانند : خواندن (Reading) , گوش کردن (Listening) , نوشتن (Writing) , و صحبت کردن (Speaking) کار کنید.

به همین دلیل است که شما برای آمادگی دوره های آمادگی  آزمون آیلتس  IELTS در تهران قبل از آزمون و به دست آوردن مطالب و منابع مربوطه به مدت شش ماه و یا حتی بیشتر از آن, نیاز دارید. قابل اطمینان ترین راه برای به دست آوردن یک نمره ی مطلوب و ایده آل این است که شما توانایی تقویت کردن سطح کلی زبان انگلیسی خود را بالا ببرید, زیرا همانطور که میدانید توانایی های کلی شما در آزمون آیلتس مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته می شود. همچنین شما میتوانید از ابزار مطالعه ی ویژه ی آیلتس استفاده کنید, اما شما در این مرحله مجبور به این کار نیستید. درواقع هر نوع تکنیکی که شما در یادگیری زبان انگلیسی پیدا میکنید, میتواند برای آمادگی شما در آزمون آیلتس تاثیرگذار باشد.

 

– با نمونه فرم آزمون بیشتر آشنا شوید.

در مقابل مورد قبلی که تمامأ درباره ی تقویت کردن و بالا بردن سطح زبان خود و مهارت های لازمه ی آن در زبان انگلیسی بود, این مورد درباره ی استفاده کرده از همان مهارت ها دوره های آمادگی  آزمون آیلتس  IELTS در تهران برای به دست آوردن بهترین نمره ی ممکن در آزمون آیلتس است. تنها تقویت کردن سطح زبان انگلیسی برای گرفتن نمره ی ایده عال در آزمون آیلتس کافی نیست, زیرا حتی اگر یک انگلیسی زبان بومی (که زبان رسمی و مادری آنها زبان انگلیسی است) بدون آنکه آزمون آیلتس را مطالعه کرده باشد و یا از نحوه ی چگونه رو به رو شدن با آزمون آشنایی کافی داشته باشد, در آزمون شرکت کند, نمیتواند نمره ی خوب و مطلوبی در آزمون آیلتس به دست آورد. بنابراین لازم است تا شما با یک نمونه آزمون آیلتس, نحوه ی چگونگی سوالات هر یک از مهارت های لازمه ی آن و همچنین طریقه ی به دست آوردن یک نمره ی خود و ایده آل در آزمون را بدانید و با آن آشنایی کامل داشته باشید.

وبسایت ها و کتاب هایی برای آمادگی آزمون آیلتس وجود دارند که می توانند به شما در درک و مفهوم ساختاری بهتر و بیشتر آزمون کمک میکند.

زمانی که احساس کردید سطح زبان انگلیسی خود را به اندازه ی مناسب و کافی بالا برده اید و تقویت کردید و اکنون با آزمون آیلتس و نحوه ی چگونه رو به رو شدن با آن کاملا آشنایی دارید, می توانید برای باری دیگر آزمون EFSET Plus را از خودتان بگیرید تا ببیند که روند پیشرفت شما به نسبت سری قبل چگونه بوده است. از آن جایی که این آزمون تنها شامل ارزیابی دو مهارت خواندن (Reading) و گوش کردن (Listening) می باشد, می توانید تست های تمرینی جدا برای آزمون های نوشتن (Writing) و صحبت کردن (Speaking) انجام دهید. انجام دادن این آزمون ها به شما کمک میکند تا متوجه شوید که آیا اکنون برای هزینه کردن و شرکت کردن در آزمون رسمی آیلتس آماده هستید یا خیر. بعد از پشت سر گذاشتن تمامی این مراحل با موفقیت, میدانید که قدم دیگری پیش روی شما وجود ندارد جز اینکه در آزمون آیلتس ثبت نام کرده و خودتان را برای روز نهایی و آزمون رسمی آماده کنید.

اکنون شما می توانید با احساس بهتر, بدون هیچ نگرانی و همچنین با اعتماد به نفس بیشتری در آزمون آیلتس شرکت کنید, زیرا این بار شما با آزمون آیلتس و چهار بخش اصلی آزمون و نحوه ی چگونگی سوالات آن کاملأ آشنایی دارید . بنابراین بر اساس مدتی که شما برای آمادگی آزمون خود و نحوه ی آشنایی با آزمون وقت گذاشته بودید و همچنین تمامی نکات و استراتژی های لازم و کاربردی در آزمون را میدانید, می توانید انتظار به دست آوردن یک نمره ی خوب و ایده آل را داشته باشید.

هنگامی که شما نمره ی آیلتس خود را به دست آوردید, زمانی است که متوجه میشوید, تلاشهای شما برای آمادگی در آزمون آیلتس نتیجه داده است.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!