دوره آمادگی آزمون CELPIP ( سلپیپ )

 

آزمون CELPIP چیست؟

این آزمون برای ارزیابی سطح کلی زبان متقاضی مهاجرت به کانادا است.مهم ترین نکته در این آزمون این است که برای اقدامات تحصیلی به کار برده نمی شود و تنها برای دریافت اقامت دائم کانادا یا تابعیت کانادا کاربرد دارد.

انواع آزمون CELPIP ؟

این آزمون به دو صورت انجام می پذیرد:

  • آزمون سلپیپ عمومی با چهار مهارت که به آن  CELPIP-General Test  گفته می شود و هر چهار مهارت را شامل می گردد و برای درخواست اقامت دائم کانادا کاربرد دارد.
  • آزمون سلپیپ عمومی با دو مهارت که به آن  CELPIP-General LS Test گفته می شود و فقط دو مهارت گفتاری و شنیداری را شامل می گردد و برای درخواست تابعیت و یا سیتیزن شیپ کانادابکار برده می شود.

متقاضیان مهاجرت به کانادا که می خواهند اقامت دریافت کنند، باید آزمون سلپیپ جنرال را امتحان دهند. در واقع این آزمون درحال حاضر در چندین نقطه جهان از جمله  کشورهای کانادا، آمریکا و امارات متحده عربی برگزار می شود.

 

طریقه آزمون CELPIP :

کل آزمون  سلپیپ رایانه ای برگزار می گردد  و CELPIP جنرال ۳ ساعت و CELPIP جنرال LS  حدود ۹۰ دقیقه به‌طول می‌انجامد. توجه داشته باشید که کل آزمون در یک روز برگزار می‌گردد.

طریقه نمره دهی در آزمون CELPIP :

رایانه به‌طور اتوماتیک نمرات مهارت خواندن و گوش‌دادن را معین می‌کند. هر یک از این مهارت‌ها شامل انواع مختلفی از سؤالات چندگزینه‌ای (به‌عنوان مثال، تکمیل جمله و یا پاسخ به سؤال) است که از طریق خواندن یا گوش‌کردن به قطعات صوتی انجام می‌گیرد.

تعیین نمره در بخش مهارت‌های نوشتاری و صحبت‌کردن توسط افراد متخصص انجام می‌گیرد. در قسمت نوشتاری، پاسخ‌ها بر روی رایانه درج می‌شود و در قسمت صحبت‌، پاسخ ها توسط گوشی که مجهز به میکروفون است، بر روی رایانه ضبط می شود. سپس این پاسخ‌ها به بخش نمره دهی ارسال می‌شود تا توسط متخصصین، مورد ارزیابی قرار گیرند. هر نوشته توسط ۴ الی ۶ و در متن گفتاری توسط ۳ الی ۵ نفر ارزیابی شده و نمره می‌گیرد.

 

مرکز زبان Sirielts همواره برگزار کننده دوره های آمادگی و آموزش آزمون CELPIP در تهران برای علاقه مندان و داوطلبان این آزمون بین المللی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۱۲۵۶۲۹۱ تماس حاصل نمایید و از مشاوره همواره بهره مند باشید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!