کدام یک انتخاب بهتری است؟

 

انتخاب با شماست

عوامل مختلفی در تصمیم گیری شما برای انتخاب ازمون دخیل هستند.در ادامه به چند مورد از انها اشاره میکنیم:

 1. دسترسی به حوزه

هردو ازمون در کانادا به راحتی قابل دسترس هستند. CELPIP دارای ۳۳ مرکزدر سراسر کانادا، به جز جزیره پرنس ادوارد است( در حال حاضر حوزه ای در سه منطقه کانادا YT، NU، NT در دسترس نیست.) آنها اخیرا یک محل را در امارات متحده عربی در دبی تاسیس کرده اند. آیلتس دارای ۱۱۹ مرکز در پنج استان کانادا (ON، QC، MB، AB و BC)است. توجه داشته باشید که بعضی از مراکز فقط برگزار کننده یIELT Academic هستند که این ازمون برای Express Entry پذیرفته نمی شود. از سوی دیگر،در کشورهای دیگر به جز کانادا تنها آیلتس قابل دسترس است.

مراکز و حوزه های برگزاری ازمون از ماه ها قبل اطلاع رسانی میشوند.بنابراین به راحتی میتوانید برنامه ی خود را تنظیم کنید.

 1. قیمت

قیمت امتحان CELPIP از ازمونIELTSکمتر است. هزینه آزمون CELPIP-General 265دلار به اضافه مالیات است. قیمت آیلتس در کانادا ۳۰۹ دلار (شامل مالیات) است. با این حال، مراکز خاصی در کانادا هزینه بیشتری دریافت میکنند (به عنوان مثال ۳۱۹ دلار در منطقه نیاگارا و ویندزور). در خارج از کانادا، IELTSدارای قیمت های مختلفی است که بسته به کشور ارائه دهنده است.

 1. زمان ازمون و اعلام نتایج

مدت زمان لازم هر دو آزمون CELPIP و IELTS تقریبا یکسان و حدود ۳ساعت است. با این حال، مدت زمان واقعی آزمون کمی متفاوت است.

 • CELPIP در یک نشست ۳ ساعته انجام می شود.از آنجایی کهازمون با کامپیوتر انجام میشود میتوانید به راحتی زمان را در نظر داشته باشید.به نظر میرسد که بخش های listening وspeaking ازمون CELPIPطولانی تر و قسمت writing ان کوتاه تر باشد.
 • از سوی دیگر،تمام قسمت های آزمون آیلتس، لزوما در یک روز انجام نمی شود.سنجش تمام مهارت ها به جز مهارت گفتاری در یک روز وبخش گفتاری به طور جداگانه در زمان، روز و احتمالا مکان دیگریانجام میشود (می توان آن را تا یک هفته قبل یا بعد از بقیه ی ازمون انجام داد).همچنین هیچ محدودیت زمانی برای این پارت از ازمون وجود ندارد.

اعلام نتایج برای ازمون ایلتس مدت ۱۳ روز و برای CELPIP بین ۱۰ تا ۱۲ روز به طول می انجامد. اگر محدودیت  زمان دارید وهمچنین مشکل مالی ندارید، CELPIPدارای یک سیستم ارزیابی  سریع نیز میباشد: اعلام نمره در طی ۳ روز که مشمول ۱۰۰ دلار به علاوه ی هزینه ی خود ازمون میشود.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS  ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS  ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS  در تهران ) ( آیلتس IELTS  تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

 1. سطح دشواری

سطح دشواری سوالات در هر دو آزمون تقریبا یکسان براورد شده است. با این حال، بسته به سطح مهارت ها در افراد مختلف ممکن است در سطح دشواری سوالات تفاوت نظر دیده شود.در ادامه میتوان به چند مورد اشاره کرد:

 • IELTS یک امتحان کتبی،در حالی که CELPIP کاملا کامپیوتری است.ممکن است برای بعضی از افراد نوشتن بسیار اسان تر از تایپ کردن باشد.بعضی دیگر ممکن است در استفاده از کامپیوتر خستگی کمتری احساس کنند یا ترجیح دهند تعداد لغات متنشان را در حین تایپ کردن بدانند.همچنین، آزمون CELPIP شامل یک چک کننده ی املای خودکار است که بعضی از متقاضیان ان را بسیار مفید و ضروری میدانند.
 • در بخش شنیداری آزمون CELPIPاز یک گوینده با لهجه ی کانادایی استفاده شده، در حالی که در آزمون IELTS شامل زبان مادری گوینده ممکن است دارای لهجه ی استرالیایی، کانادایی، نیوزیلندی، انگلیسییا امریکاییباشد.برخی از افراد غیر انگلیسی زبان ممکن است بخش شنیداری CELPIP را بیشتر قابل درک بدانند.همچنین،در طول پارت شنیداری ازمونCELPIP، می توانید میزان صدا را در هدفون به اندازه ی نیاز خود تنظیم کنید.
 • Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر و بهترین اساتید   CELPIP در تهران    ( بهترین استاد CELPIP ) ( بهترین موسسه CELPIP ) ( بهترین معلم خصوصی CELPIP  ) (CELPIP در تهران ) (CELPIP تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند .

 

 • بخش گفتاری آیلتس به صورت یک مکالمه زنده با ممتحن انجام میشود، در حالی که در CELPIP صدای شما توسط رایانه ضبط می شود.برخی از افراد ترجیح می دهند یک مکالمه ی زنده و رودر رو با یک شخص داشته باشند، در حالی که بعضی دیگر بدون تعامل چهره به چهره بیشتراحساس راحتی می کنند.
 1. آماده سازی

هر دو آزمون، نمونه های آنلاین در سایت ارائه می دهند ودارای دوره های آمادگی ازمون در سراسر کانادا هستند. با این حال می توان گفت برنامه ها و امکانات آمادگی برای آیلتس قابل دسترس تر هستند، زیرا CELPIP هنوز نسبتا جدید است. با این حال، دوره های آمادگی CELPIP در خود  کانادا بیشتر شایع اند و با کیفیت عالی ارائه میشوند.

  CELPIP IELTs
دسترسی ·                     ۳۳ محل در ۹ استان

·                     در کانادا و امارات موجود است

·                     ۱۱۹ محل در ۵ استان

·                     در بیش از ۱۴۰ کشور موجود است

قیمت ·                     ۲۶۵ دلار (CAD) + مالیات

·                     رتبه اکسپرس (۳ روز) با ۱۰۰ دلار افزایش قیمت همراه است

·                     ۳۰۹ دلار (CAD) (شاملمالیات)

·                     در مکان های خاص می تواند مشمول افزایش قیمت شود

زمان ·                     امتحان ۳ ساعته در یک نشست انجام شد

·                     نتایج بعد از ۱۰-۱۲ روز اعلام میشود

·                     ~ امتحان ۳ ساعته.بخش گفتاری جدا حساب میشود

·                     نتایج بعد از ۱۳ روز اعلام میشود

دشواری ·                      کامپیوتری. تایپ اسان؛شمار کلمات و زمان بندی در دسترس است

·                     استفاده از لهجه انگلیسی.قادر به تنظیم صدا

·                     مصاحبه از طریق ضبط صدا

·                     کتبی: آسانتر برای کاربران غیر حرفه ای کامپیوتر

استفاده از لهجه انگلیسی ، استرالیا یی و آمریکایی

·                     مصاحبه ی رودررو

خلاصه

هر دو آزمون به یک اندازه مناسب هستند و بسته به هدفشما از مهاجرت مورد استفاده قرار می گیرند، و انتخاب یکی بر دیگری می تواند ترجیح شخصی باشد. آیلتس یک انتخاب خوب برای کسانی است که ازمون کتبی و مصاحبه ی فردی را میپسندند.در عین حال، بر اساس تجزیه و تحلیل بالا، CELPIP برای کسانی که ترجیح می دهند یک امتحان مبتنی بر کامپیوتر و مصاحبه ای مجازی و با استرس کمتر داشته باشند گزینه ی مناسب تری است.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!