سوالاتی  درباره آزمون CELPIP –GENERAL   کانادا

Sir IELTS با توجه به نیاز داوطلبان این ازمون برای مهاجرت به کشور کانادا و هموارکردن راه در این مسیر تمام سوال های مهم  و ضروری که برای شما دوستان علاقه مند به این ازمون وجود دارد را پاسخ داده و شما را راهنمایی خواهد کرد.

اولین سوال مهم ای که برای شما همیشه وجود داشته این بوده است که کجا میتوان این ازمون را امتحان کرد  و یا کجا این ازمون برگزار خواهد شد ؟

پاسخ:

مراکز برگزاری این ازمون در سرار کشور کانادا به وفور وجود داشته و برای پیدا کردن نزدیک ترین مرکز میتوان به سایت زیر مراجعه کرد.

HTTP://www.celpiptest.ca/registration-information/test-dates-and-locations/

 

دومین سوا ل : چطور میتوان برای این ازمون ثبت نام کرد ؟

پاسخ :  ثبت نام این ازمون به چند  طریق انجام میشود

۱: به صورت انلاین

۲: از طریق email

۳: همچنین میتوان حضورا در مراکز CELPIP  در ونکوور  و بریتیش کلمبیا ثبت نام کرد.

سومین سوال : جند روز زودتر باید در این ازمون ثبت نام کرد؟

پاسخ: سایت ثبت نام این ازمون ۵ روز قبل از تاریخ برگزاری بسته شده و فرصت ثبت نام برای شما برداشته  خواهد شد.

بنابراین توصیه میشود برای ثبت نام حداقل ۵ روز زودتر به مراکز ثبت نام این ازمون مراجعه کرده تا با محدودیت تعداد متقاضیان مواجه نشوید.

چهارمین سوال : در روز امتحان با چه مواردی مواجه خواهم شد؟

پاسخ: در روز برگزاری ازمون حتما کارت شناسایی عکس دار و همچنین رسید ثبت نام ازمون را باید همراه داشته باشید در صورت عدم وجود این مدارک از حضور در این ازمون منع خواهید شد.

همراه اوردن مواد خوراکی و نوشیدنی در طول این ازمون ممنوع خواهد بود اگرچه استثناهایی برای افرادی که دچار مشکل جسمی هستند و گواهی پزشکی دارند وجود دارد

همراه بردن کاغذ و دیکشنری و موبایل و mp3پلیر و تمامی وسایل برقی و الکترونیکی در این ازمون ممنوع میباشد

در میان این ازمون شما زمان کمی برای استراحت خواهید داشت بنابراین استفاده از سرویس بهداشتی و یا هر موارد دیگری در طول ازمون ممکن خواهد بود ولی زمان در نظر گرفته برای شما در این ازمون محاسبه خواهد شد.