قسمت اول آزمون CELPIP

بخش های قسمت گوش گردن (Listening) آزمون

 

گوش کردن آزمون سلپیپ, چگونگی درک شما را از زبان انگلیسی که در مکالمات روزمره به کار می رود, مورد سنجش و ارزیابی قرار میدهد.

به طور مثال, زمانی که مردم, پیشنهادات, انتقادات و نظرات خود را در موقعیت های کاری بیان میکنند, به چه اندازه شما متوجه صحبت های آنها می شوید ؟

و یا, آیا میتوانید از مهارت های گوش کردنتان در ارائه ی پاسخ های مناسب, نظرات و یا پیشنهادات خود استفاده کنید؟

هر یک از قسمت های آزمون گوش کردن, بخشی از مهارت های اصلی گوش کردن شما را ارزیابی میکند. بنابراین پاسخ های شما, نشان دهنده ی درک و فهم شما از زبان انگلیسی در موقعیت های روزمره است.

 

آزمون گوش کردن :

این قسمت از آزمون, به طور کلی, دارای هشت بخش مختلف است که در کل به آن, ۴۷ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.

تمام سوالات در آزمون گوش کردن, به صورت گزینه ای هستند. زمانی که شما آزمون گوش کردن سلپیپ عمومی را کامل کردید, پاسخ های شما به صورت خودکار توسط کامپیوتر نشان گذاری میشوند.

حتی اگر پاسخ درست سوالی را نمیدانید, میتوانید پاسخ درست را از میان گزینه های باقی مانده حدس بزنید.

هیچ گونه جریمه ای برای پاسخ های اشتباه و غلط وجود ندارد.

 

بخش اول : شناسایی کردن مترادف ها ( هم معنی ها )

به یک موقعیت گوش کنید و پاسخی را که شبیه ترین و نزدیک ترین معنی را دارد انتخاب کنید.

توضیحات : در بخش اول آزمون گوش کردن, شما یک بار به یک اظهاریه (بیان وضعیت) کوتاه و مختصر گوش میکنید. سپس چهار نظریه (گزینه) خواهید دید که شما باید آن گزینه ای را انتخاب کنید که معنای نزدیکتری به چیزی که شنیدید داشته باشد.

این بخش از ازمون, دارای هشت کلیپ صوتی و هشت سوال برای انجام دادن می باشد.

که شما ۲۵ ثانیه زمان برای گوش کردن به فایل صوتی و ۴ دقیقه زمان برای پاسخ دادن به سوالات آن فرصت دارید.

نکاتی برای راهنمایی :

– با دقت به فایل صوتی گوش کنید.

– سعی کنید تا معنای کلمه را به خوبی متوجه شوید. این بدین معنا است که لازم است تا شما اصطلاح و یا عبارتهایی را که در مکالمات روزمره استفاده میشود باید به خوبی درک کنید.

– به راه و روش های متفاوتی که میتوانید آن چیزی را که شنیدید, توضیح دهید فکر کنید.

– با دقت به مثبت و یا منفی بودن کلمه توجه کنید, زیرا در این صورت کل مفهوم آن در عبارت تغیر خواهد کرد.

– با دقت گزینه های پاسخ را بخوانید.

 

– زمانی که شما به گزینه های پاسخ نگاه میکنید, سعی کنید تا عبارت اورجینال و اصلی را در ذهن خود حفظ کنید. در یک کلمه تمرکز نکنید. فقط به دلیل آنکه یکی از گزینه ها, معنی یکسانی با آنچه که در فایل صوتی شنیده بودید دارد, به این معنا نیست که پاسخ درست همان گزینه است. همیشه سعی کنید تا مفهوم و معنی کلی فایل صوتی را متوجه شوید و به خاطر بسپارید, ممکن است که پاسخ درست شامل هیچ کدام از کلمه و یا عبارتی را که شنیده اید نبوده باشد.

برای آمادگی بیشتر خود در این قسمت از آزمون, یک لیست از مترادف ها, صفت ها و یا عباراتی که برای توصیف یک شخص, اشیا, احساسات و افراد به کار می رود, تهیه کنید. توصیف کردن و توضیح دادن معانی آنها را مرتبا  تمرین کنید.

 

بخش دوم : پاسخ به سوالات کوتاه

به یک سوال گوش کنید و بعد بهترین پاسخ را انتخاب کنید.

این بخش دارای هشت کلیپ صوتی و هشت سوال می باشد.

در این بخش شما یکبار به یک سوال کوتاه و ساده گوش میکنید و بعد به چهار پاسخ ممکن آن گوش میدهید تا گزینه ای را که بهتر پاسخ سوال مورد نظر را داده است, انتخاب کنید.

شما ۲۷ ثانیه زمان برای شنیدن سوال و ۴ دقیقه برای پاسخ به سوالات این بخش فرصت دارید.

نکاتی برای راهنمایی :

– با دقت به فایل صوتی گوش کنید.

– نوع سوالی را که شنیدید, شناسایی کنید.

– سعی کنید تا به طور کامل, معنای سوال را متوجه شده باشید.

– به مثبت و منفی بودن آن خوب توجه کنید و به خاطر بسپارید که در صورت استفاده از آنها, معنای عبارت و کلمه به طور کامل تغیر میکند.

– با دقت گزینه های پاسخ را بخوانید.

– به زمان جمله ای که استفاده شده توجه کنید, که آیا شما باید به دنبال پاسخی بگردید که در زمان گذشته رخ داده؟ یا حال؟ و یا آینده ؟

Uncategorized

celpipcelpip examcelpip listening scorecelpip speaking tipscelpip testcelpip امتحانcelpip اموزشcelpip ایرانcelpip چیستcelpip کتابcelpip منابعcelpip یا ieltscelpip یا آیلتسcelpip-gآزمون زبان celpipآزمون سلپیپ در ایرانآزمون سلپیپ یا ایلتسآیلتس یا سلپیپامتحان زبان سلپیپامتحان سلپیپبهترین مدرس سلپیپتست زبان celpipثبت نام celpipخرید کتاب celpipدانلود کتاب celpipدانلود منابع celpipسلپیپ ایرانسلپیپ تهرانسلپیپ چیستسلپیپ خصوصیسلپیپ در تهرانسلپیپ کاناداکتاب سلپیپکتاب های celpipکتابهای celpipکلاس celpipکلاس خصوصی سلپیپکلاس سلپیپمدرک celpipمدرک celpip چیستمدرک زبان celpipمدرک زبان سلپیپمنابع آزمون سلپیپمنابع ازمون celpipمنابع سلپیپنمونه سوال celpipنمونه سوالات celpipنمونه سوالات سلپیپهزینه celpip

امکان ارسال نظر وجود ندارد!