لیسنینگ آزمون سلپیپ
لیسنینگ آزمون سلپیپ, مهارت شنیداری و چگونگی درک شما را از زبان انگلیسی که در مکالمات روزمره به کار می رود, مورد سنجش و ارزیابی قرار میدهد. به طور مثال :
زمانی که مردم, پیشنهادات, انتقادات و نظرات خود را در موقعیت های کاری بیان میکنند, به چه اندازه شما متوجه صحبت های آنها می شوید ؟
و یا, آیا میتوانید از مهارت شنیداری خود در ارائه پاسخ های مناسب, نظرات و یا پیشنهادات خود استفاده کنید؟
هر یک از تسک های آزمون لیسنینگ, بخشی از مهارت های اصلی شنیداری شما را ارزیابی میکند. بنابراین پاسخ های شما, نشان دهنده ی درک و فهم شما از شنیدن و گوش کردن زبان انگلیسی صحبت شده در موقعیت های روزمره است.
این قسمت از آزمون, به طور کلی, دارای هشت تسک مختلف است که در کل به آن, ۴۷ دقیقه زمان اختصاص داده شده است.
تمام سوالات لیسنینگ آزمون سلپیپ, به صورت گزینه ای هستند و پاسخ های شما به صورت خودکار توسط کامپیوتر علامت گذاری میشوند. بنابراین د هنگام پاسخ دهی بع سوالات دقت کنید و توجه داشته باشید که درست گزینه مورد نظر شما توسط سیستم علامت گذاری میشود.
تسک اول : شناسایی کردن مترادف ها
در تسک اول آزمون لیسنینگ, شما به هشت کلیپ صوتی از یک اظهاریه (بیان وضعیت) کوتاه و مختصر گوش میکنید. سپس چهار گزینه خواهید دید که شما باید آن گزینه از پاسخ را انتخاب کنید که معنای نزدیکتری به آنچه که شنیدید داشته باشد. این بخش از ازمون, دارای هشت تسک این چنینی برای انجام دادن دارد که ۲۵ ثانیه زمان برای گوش کردن به فایل های صوتی و ۴ دقیقه زمان برای پاسخ دهی به سوالات آن فرصت دارید.

تسک دوم : پاسخ به سوالات کوتاه
در این تسک شما یکبار به یک سوال کوتاه گوش میکنید و بعد به چهار گزینه پاسخ ممکن آن گوش میدهید تا گزینه ای را که بهتر پاسخ سوال مورد نظر را داده است, انتخاب کنید. این تسک دارای هشت کلیپ صوتی و هشت سوال این چنینی می باشد که شما ۲۷ ثانیه زمان برای گوش کردن فایل های صوتی و ۴ دقیقه برای پاسخ دهی به سوالات آن فرصت دارید.
تسک سوم : به راه حل یک مشکل گوش کنید
این تسک دارای ۱۱ کلیپ صوتی از یک دیالوگ میان یک مرد و زن است که یکی از آنها دچار یک مشکل شده و دیگری که در یک سازمان دولتی کار میکند, به مشکل او رسیدگی میکند. این مکالمه به سه بخش تقسیم شده است که پس از اتمام هر بخش, شما به دو یا سه سوال گزینه ای, از ۸ سوال کلی پاسخ خواهید داد که ۸ دقیقه زمان برای گوش کردن به هر سه بخش از مکالمه, و پاسخ دهی به سوالات آن فرصت دارید.
تسک چهارم : به یک مکالمه روزمره گوش کنید.
این تسک شامل ۶ کلیپ صوتی از یک دیالوگ و یا مکالمه ای رایج در یک موقعیت عادی و روزمره میان دو فرد است که پس از گوش کردن به هر یک از آنها باید به سوالاتی در رابطه با مکالمه ای که شنیدید پاسخ دهید. این مکالمه میتواند در مورد یک فعالیت روزمره مانند خرید کردن و یا صحبت کردن با یک همکار در محل کار و یا موقعیت های این چنینی باشد. شما ۵ دقیقه برای گوش کردن به کلیپ صوتی و پاسخ دهی به پنج سوال آن فرصت دارید.
تسک پنجم : برای دریافت اطلاعات گوش کنید.
این تسک دارای هفت کلیپ صوتی از یک دیالوگ و مکالمه ای طولانی (به نسبت تسک قبلی) بین دو فرد است. موضوع کلی مکالمه ای که میان آن دو فرد انجام میشود ممکن است کمی تخصصی تر و ویژه باشد که شما ۶ دقیقه زمان برای گوش کردن به دیالوگ و پاسخ دهی به شش سوال آن فرصت خواهید داشت.
تسک ششم : به بخشی از یک خبر گوش کنید
این تسک شامل یک کلیپ صوتی از یک گزارش خبری است, که اغلب بر موضوعات اجتماعی و جامعه تمرکز دارد . شما ۵ دقیقه زمان برای گوش کردن به بخشی از آن اخبار و پاسخ دهی به پنج سوال این تسک فرصت دارید.
تسک هفتم : به یک مذاکره گوش کنید
این تسک شامل یک کلیپ صوتی از یک مذاکره میان سه شخص است که نمیتوانند برای راه حل مشکلی با یکدیگر به توافق برسند. این افراد ممکن است همکارانی در یک موقعیت و محل کاری باشند و یا داوطلبانی که در یک سازمان با هم کار میکنند باشند. شما ۶ دقیقه زمان برای گوش کردن به کلیپ صوتی دارید و پس از آن باید به هشت سوال آن پاسخ دهید.
تسک هشتم : به دیدگاه ها و یا اظهار نظرات گوش کنید
در هشتمین و آخرین تسک از آزمون لیسنینگ سلپیپ, شما به یک کلیپ صوتی از یک گزارش گوش خواهید کرد. در این تسک شما ۸ دقیقه زمان برای گوش کردن به گزارش و پاسخ دهی به شش سوال آن فرصت خواهید داشت. محتوای کلی این گزارش, بیشتر از فایل های صوتی قبلی شما را به چالش خواهد کشاند, زیرا اغلب راجب یک موضوع اجتماعی از دو دیدگاه نظر و یا پرسپکتیو متفاوت صحبت میشود. به احتمال بسیار بالایی شما با کلمات و واژه های پیشرفته تری روبرو خواهید شد, که درک برخی از آنها ممکن است برای شما دشوار و پیچیده باشد.
به طور کلی, هشت تسک مختلف در آزمون لیسنینگ سلپیپ جنرال وجود دارد, اما فقط هفت تسک از آن در هنگام آزمون رسمی ارائه داده شده و ارزیابی میشود. از آنجایی که شما نمیدانید کدام یک از آنها جز آن هفت قسمتی که انجام خواهید داد, نیست . بهتر است که برای تمامی قسمت های آن آمادگی لازم و کافی را داشته باشید.
آزمون سلپیپ جنرال, آزمونی است که برای ارزیابی سطح توانایی شنیداری زبان انگلیسی شما طراحی شده است.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!