مدیریت زمان نوشتن آزمون PTE

 

تنها لازم است تا از قوانینی که بر روی صفحه ی نمایشگر(مانیتور) ظاهر میشود پیروی کنید, نیازی به یاداشت برداری نیست.

در قسمت نوشتن آزمون پی تی ای, به هر کدام از قسمت های آن زمانی اختصاص داده شده, به این معنا که لازم به هیچ گونه نگرانی نیست. تنها لازم است تا از قوانین پیروی کنید و حواستان به زمان خود باشد.

در اینجا ما زمانهایی که برای هر کدام از بخش های نوشتن آزمون پی تی ای داده میشود قرار دادیم…

به خاطر بسپارید که اگر دو دقیقه قبل از اینکه زمان انجام آن تکلیف که دو دقیقه برای آن زمان داده شده است, تمام کردید, زمانتان برای قسمت بعدی ادامه پیدا نخواهد کرد.

 

  1. متن نوشته شده را در خاطر بسپارید.

۱۰ دقیقه برای خواندن, آماده شدن, نوشتن و ویرایش وقت بگذارید.

از تمام فرصتی که به شما داده میشود استفاده کنید زیرا از زمان باقی مانده برای قسمت و بخش بعدی ادامه پیدا نخواهد کرد.

 

  1. مقاله ای بنویسید .

۲۰ دقیقه زمان برای آماده شدن, نوشتن و ویرایش وقت بگذارید.

از تمام فرصتی که به شما داده میشود استفاده کنید زیرا از زمان باقی مانده برای قسمت و بخش بعدی ادامه پیدا نخواهد کرد.

 

مدیریت زمان خواندن آزمون پی تی ای

در قسمت خواندن آزمون پی تی ای, برای شما زمانی کلی بین ۳۲ تا ۴۱ دقیقه اختصاص داده میشود. در این مدت زمان شما حدود ۱۵ تا ۲۰ سوال دریافت خواهید کرد.

برای به راحتی گذر کردن از این قسمت از آزمون و تمامی سوالات قسمت خواندن, شما باید از این مدت زمان و فرصتی که داده می شود, نهایت استفاده ی خود را ببرید :

  1. گزینه های متعدد, یک پاسخ : ۲ دقیقه
  2. گزینه های متعدد, پاسخ های متعدد: ۳ دقیقه
  3. ترتیب بندی پاراگراف ها : ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه
  4. پر کردن جای خالی : ۱ دقیقه
  5. خواندن و نوشتن, پر کردن جا های خالی : ۳ دقیقه

 

مدیریت زمان گوش کردن آزمون پی تی ای

اولین تکلیف در آزمون گوش کردن پی تی ای- خلاصه کردن متن گفته شده است – که برای این قسمت ۱۰ دقیقه زمان اختصاص داده میشود. شما میتوانید این تکلیف را از شش تکالیف دیگر آزمون گوش کردن جدا بدانید.

برای ۷ تکلیف دیگر, لازم است تا شما زمان خود را مدیریت کنید و مطمئن شوید که با کفایت و در عین حال با دقت عمل خواهید کرد. زمان خود را در آزمون گوش کردن پی تی ای به هدر ندهید, زیرا رسیدن به تکلیف آخر که “نوشتن املای جملات” نام دارد بسیار مهم و ضروری است.

کاندید های بسیاری بودند که به دلیل نداشتن سرعت عمل کافی در طول آزمون گوش کردن, همچنین برخی از سوالات املای نوشتن, امتیاز و نمرات پایینی در قسمت های گوش کردن و نوشتن به دست آوردند.

در قسمت گوش کردن آزمون پی تی ای,شما پاسخ ها را در هنگام پخش فایل صوتی و یا بلافاصله بعد از فایل صوتی, دریافت خواهید کرد. بنابراین, شما نباید زمانی را صرف نگاه کردن به پاسخ ها کنید. اگر با دقت گوش کرده بوده باشید و یاداشت برداری کردید, قادر خواهید بود تا نوشته های خود ( و حافظه ی خود) را بلافاصله و در مدتی کوتاه, با انتخاب گزینه ی پاسخ درست و مناسب مطابقت دهید.

“انتخاب کلمه ی گم شده” را بزنید, به طور مثال. در این تکلیف, شما یک فایل صوتی کوتاه  ۳۰ ثانیه ای گوش خواهید داد که کلمه و یا کلمات آخری وجود ندارد و شما باید از لیستی که پنج گزینه دارد, آن کلمات گمشده را انتخاب کنید.

شما باید بلافاصله آن کلمه را انتخاب کنید. زیرا اگر فرصت خود را از دست بدهید راه بازگشتی نخواهید داشت. وقت خود را با نگاه کردن به تمام گزینه های داده شده (تمام ۵ گزینه) نکنید, زیرا فایل صوتی تنها یکبار برای شما پخش خواهد شد و دوباره تکرار نمیشود. این موضوع در رابطه با تکالیف دیگر نیز صدق میکند.

این به این معنا است که شما باید قبل از اینکه به سوال دیگر تغییر کند, تنها ۳۰ ثانیه بعد از آنکه فایل صوتی متوقف شد برای آن وقت بگذارید. زیرا تنها کاری که لازم است شما انجام دهید این است که نوشته هایتان را با گزینه ی مناسب مطابقت دهید. خواندن گزینه های داده شده تنها باید ۳۰ ثانیه از زمان شما را بگیرد.

به یاد داشته باشید که فایل صوتی دو بار تکرار نخواهد شد, و شما نمی توانید آن را متوقف و یا به عقب برگردانید. اگر پاسخ را نمیدانید, حدس بزنید و به سراغ سوال و یا تکلیف بعدی بروید. زمان با ارزش خود را در آزمون به هدر ندهید.

 

  1. خلاصه ی متن گفته شده را ارائه دهید.

۱۰ دقیقه زمان برای گوش کردن به سخنرانی, یاداشت برداری, نوشتن و ویراش خلاصه ی خود, وقت بگذارید.

 

اسفاده ی خود را به طور کامل از زمان داده شده ببرید, زیرا زمان باقی مانده برای تکلیف های بعدی ادامه نخواهد داشت.

برای ادامه ی تکالیف آزمون گوش کردن, شما باید:

– گوش کنید .

– یاداشت برداری کنید.

– گزینه ی مناسب را انتخاب کنید.

– بر روی “بعدی” کلیک کنید.

 

و سرانجام …

نتیجه ای که دریافت خواهید کرد, به تلاش, تمرینات و تمامی متودهای یادگیری شما بستگی دارد.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون PTE  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید PTE ( بهترین استادPTE  ) ( بهترین موسسه PTE ) ( بهترین معلم خصوصی PTE ) ( PTE در تهران ) ( PTE تضمینی ) ( PTE  در تهران   ) ( آزمون PTE  در ایران  ) ( آزمون PTE  ) ( منابع آزمون  PTE ) ( کلاس  PTE )  ( آموزش  PTE ) ( دوره فشرده  PTE ) ( تضمینی  PTE ) ( تضمینی در تهران  PTE ) ( کلاس خصوصی   PTE ) ( تدریس خصوصی  PTE )  ( تدریس خصوصی    PTE تضمینی )   موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!