موفقیت در آزمون تافل TOEFL iBT

زمان خود را مدیریت کنید

در حین آزمون، زمان بندی که به هر بخش اختصاص داده شده است و سرعت پیشرفت خود در آزمون را با دقت زیر نظر داشته باشید. دلیل عملکرد ضعیف خیلی از دواطلبان و زبان آموزان در آزمون تافل (TOEFL ) این است که آن ها زمان زیادی را صرف فکر کردن و پاسخ دادن به سوالات سخت و دشوار می کنند و همین امر باعث پایین آوردن سرعت آنها و همچنین بر هم خوردن روال عملکرد آن ها در دیگر بخش های آزمون خواهد شد.

شما باید حواس خود را جمع کنید تا زمان خود را به خوبی مدیریت کنید و به میزان معین و مشخصی زمان برای هر سوال درهر یک بخش از قسمت های آزمون خود صرف کنید. رعایت این مدیریت زمانی برای هر سوال و پیروی کردن از این قانون، نقش به سزایی در موفقیت شما خواهد داشت.

با گذراندن دوره های آمادگی آزمون تافل که امروزه در بسیاری از موسسات و مراکز آموزشی برگذار میشود, اساتید و مدرسان این موسسات به عنوان بخشی از دروه ی آموزشی, به شما آموزش خواهند داد که به هر کدام از بخش های قسمت آزمون چه مقدار زمان اختصاص داده شده و شما نیز چه مقدار زمان باید برای انجام هر بخش از آزمون به خود اختصاص دهید و چگونه زمان خود را مدیریت کنید تا زمانی کم نیاورید و مجبور نباشید برای گذراندن بخش های آخر آزمون خود عجله کنید.

همچنین آنها به شما آموزش خواهند داد  که چگونه هر قسمت آزمون به بخش های کوچک تری تقسیم شده است و چگونه به بهترین نحو می توانید از زمان خود استفاده کنید تا برای بخش نوشتن (Writing) آزمون تافل خود به اندازه کافی زمان و فرصت داشته باشید.

استراتژی های مدیریت زمانی که شما در طی این دوره های آموزشی یاد میگیرید, بدون شک یکی از مهم ترین مسائل پیشرفت در موفقیت شما در آزمون تافل خواهد بود.

و همچنین نمره ی تافل شما با دانستن این تکنیک ها پیشرفتی چشمگیر و قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

 

پس هر کجا که مشغول به گذراندن دوره های آمادگی برای آزمون تافل هستید, به خاطر داشته باشید که مدرس شما آموزش های لازم در رابطه با مدیریت زمان و تکنیک های لازم برای رسیدن به موفقیت در این آزمون را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

یک یادداشت بردار حرفه ای شوید!

 

شما برای موفقیت در آزمون تافل آی بی تی TOEFL iBT نیاز به یادداشت برداری خواهید داشت.

آن هم نه یادداشت برداری های سطحی و معمولی, بلکه یادداشت برداری های سریع و حرفه ای.

یادداشت بردای در آزمون تافل مجاز است, چرا که شما به همین مهارت در سطوح آکادمیک و دانشگاهی نیز نیاز پیدا خواهید کرد. شما در طول دوره ی آمادگی خود برای آزمون تافل به منظور تقویت مهارت یادداشت برداری خود, به اندازه ی کافی تمرین یادداشت برداری خواهید داشت و در طی این تمرین ها نیز آموزش می بینید که موضوعات مهم و قابل یادداشت برداری را شناسایی کرده و بتوانید آن جزئیات را به صورت نکاتی کاربردی و کلیدی از میان هر آنچه که می شنوید تشخیص داده و بر روی برگه ای یادداشت کنید.

یک تمرین بسیار راحت و آسان برای تقویت مهارت یادداشت برداری که ما می توانیم به شما پیشنهاد کنیم این است که در هنگام گوش دادن به اخبار روزانه ی انگلیسی، رادیو, خواندن مطالب و مقالات از وب سایت ها، و یا در هنگام دیدن فیلم و سریال ها و در کل هر آنچه که به زبان انگلیسی می خوانید یا می شنوید، یک تکه کاغذ در کنار خود و یا همراه خود داشته باشید و بلافاصله مهم ترین و پر اهمیت ترین موارد و اطلاعاتی را که می شنوید بر روی کاغذ یادداشت کنید. می توانید برای صرفه جویی در زمان و همچنین بالا بردن سرعت خود در یاداشت برداری, تنها جزئیات کاربردی و یا نکات کلیدی آنچه را که می شنوید یاداشت کنید و یا علائم اختصاری مخصوص خود را برای کلمات و یا عباراتی که در متنی می خوانید به وجود آورید.

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT   ) ( بهترین موسسه  TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT   ) (TOEFL IBT   در تهران )  TOEFL IBT تضمینی ) ) (TOEFL IBT در تهران ) (TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT  در تهران   ) ( آزمون TOEFL IBT  در ایران  ) ( آزمون TOEFL IBT  ) ( منابع آزمون  TOEFL IBT ) ( کلاس  TOEFL IBT )      ( آموزش  TOEFL IBT) ( دوره فشرده  TOEFL IBT ) ( تضمینی  TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT در تهران  ) ( کلاس خصوصی   TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی  TOEFL IBT )  ( تدریس خصوصی    TOEFL IBT تضمینی )     موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

 

به همه ی سوالات پاسخ دهید!

 

هرگز جای پاسخ هیچ سوالی را خالی نگذارید. با حذف گزینه هایی که می دانید اشتباه هستند شروع کنید و سپس از میان گزینه های باقی مانده آن گزینه ی پاسخی را که به مناسب تر است انتخاب کرده و یا حدس بزنید. حتی در بدترین حالت و در شرایطی که نمی توانید پاسخ های نادرست و اشتباه را تشخیص دهید، باز هم با حدس زدن, ۲۵ درصد شانس انتخاب پاسخ درست را دارید.

 

 

 

هر چهار مهارت خود را تقویت کنید!

 

عملکرد مناسب در هر چهار مهارت اصلی در زبان انگلیسی خواندن (Reading) , گوش کردن (Listening) , نوشتن (Writing) , صحبت کردن (Speaking) از اهمیت فراوانی برخوردار است. مشاوران و مدرسانی که در دوره های تخصصی آمادگی برای آزمون تافل مشغول هستند, می توانند سطح فعلی شما را مشخص کنند, نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی کرده و به شما بگویند که در کدام بخش و یا حوزه ها به تمرین و کمک بیشتری احتیاج دارید.

به طور مثال, شاید مهارت های خواندن ، نوشتن و شنیداری  شما به اندازه کافی خوب باشند و یا نیاز به تمارین کمتری داشته باشند, اما مهارت صحبت کردن شما نیاز به تقویت و تمرین بیشتری داشته باشد.

اگر عملکرد شما حتی در یکی از بخش های آزمون تافل ضعیف باشد، باید مدتی را دوباره برای آمادگی این آزمون زمان بگذارید و مجددا در آن شرکت کنید. زیرا شما نمی توانید فقط همان قسمتی را که در آن عملکرد خوبی نداشته اید مجددا امتحان دهید. باید دوباره در آزمون شرکت کرده, کل آزمون را دوباره از اول تا آخر بنشینید و به سوالات هر چهار قسمت اصلی آن, پاسخ های درست بدهید تا ضعف خود را در آزمون قبلی و در آن قسمت جبران کنید.

 

بنابراین, قبل از ثبت نام در آزمون تافل ، مطمئن شوید که آمادگی کامل برای عملکرد مناسب در تمامی بخش ها و قسمت های آن را دارید.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT   ) ( بهترین موسسه  TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT   ) (TOEFL IBT   در تهران )  TOEFL IBT تضمینی ) ) (TOEFL IBT در تهران ) (TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT  در تهران   ) ( آزمون TOEFL IBT  در ایران  ) ( آزمون TOEFL IBT  ) ( منابع آزمون  TOEFL IBT ) ( کلاس  TOEFL IBT )      ( آموزش  TOEFL IBT) ( دوره فشرده  TOEFL IBT ) ( تضمینی  TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT در تهران  ) ( کلاس خصوصی   TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی  TOEFL IBT )  ( تدریس خصوصی    TOEFL IBT تضمینی )     موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

لباس راحت بپوشید

باید سعی کنید که در روز آزمون تافل خود لباس های مناسب و راحت بپوشید, زیرا شما از قبل نمی دانید که سالن یا مکان آزمون تان چه شرایط آب و هوایی دارد. ممکن است آنجا سرد و یا گرم باشد. پس لباس راحت و یا دلخواه تان را بپوشید. وقتی که احساس خوبی دارید و راحت هستید، مطمئنا عملکرد بهتری در آزمون خواهید داشت.

 

قبل از آزمون حتما چیزی بخورید تا احساس گرسنگی نکنید

شما اجازه ی آوردن هیچ گونه خوراکی و یا نوشیدنی به جلسه آزمون را ندارید.  قبل از آزمون حتما یک وعده ی خوراکی سبک میل کنید چرا که نشستن برای یک امتحان و آزمون ۴ ساعته آن هم بدون هیچ گونه وقفه ی زمانی برای خوردن یا آشامیدن کار سختی است. سعی کنید قبل از آزمون خود از قهوه یا موادی که حاوی کافئین هستند استفاده نکنید, زیرا در برخی اوقات این ماده باعث افزایش استرس و نگرانی شده و از میزان تمرکز شما می کاهد. از مصرف زیاد شکر یا مواد خیلی شیرین درست قبل از آزمون نیز خودداری کنید و در آخر این که حتما قبل از آزمون آب به اندازه کافی بنوشید که احساس تشنگی نکنید.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT   ) ( بهترین موسسه  TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT   ) (TOEFL IBT   در تهران )  TOEFL IBT تضمینی ) ) (TOEFL IBT در تهران ) (TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT  در تهران   ) ( آزمون TOEFL IBT  در ایران  ) ( آزمون TOEFL IBT  ) ( منابع آزمون  TOEFL IBT ) ( کلاس  TOEFL IBT )      ( آموزش  TOEFL IBT) ( دوره فشرده  TOEFL IBT ) ( تضمینی  TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT در تهران  ) ( کلاس خصوصی   TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی  TOEFL IBT )  ( تدریس خصوصی    TOEFL IBT تضمینی )     موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!