نمرات آزمون IELTS

در این قسمت می خواهیم نمرات یا امتیازات امتحان آیلتس از بالاترین تا پایین ترین را برای شما شرح دهیم.

۱- نمره ۹ آیلتس = عالی : یعنی تسط کامل بر زبان انگلیسی (۹۹ درصد) (معادل حدودا ۲۰) ویژگیها :

A- بر کاربرد عملی زبان انگلیسی کاملا تسلط دارد.

B- بسیار روان و بدون هیچ گونه اشتباهی صحبت می کند.

C- از Listening و مهارت شنیداری زبان انگلیسی کاملی برخوردار می باشد.

D- سبک زبانی را رعایت می نماید.

۲- نمره ۸ آیتلس = بسیار خوب : یعنی تسلط کامل اما همراه با چند اشتباه معدود (معادل حدودا ۱۸ از ۲۰) (۹۰ درصد) ویژگیها:

A-  گرفتن ielts 8بدین معنی است که شما بر کاربرد عملی زبان انگلیسی مسلط است اما هر از گاهی در زمینه استفاده از واژگان و گرامر ، دچار اشتباهاتی خیلی کم می شود

B- گاهی اوقات در زمینه مهارت شنیداری زبان ، مخصوصا در موقعیت های نا آشنا و یا تخصصی ، کمی دچاری مشکل یا سوء تعبیر می گردد.

C- در استدلالات و مباحث پیچیده کاملا موفق عمل می کند.

نمره هشت آیلتس برای داوطلبان این آزمون بسیار مهم می باشد . در آینده “منابع زبان ielts “را معرفی می کنیم ، که شما را بسیار کمک خواهند کرد و به پرسش بسیاری از داوطلبان مبنی بر : چگونه ielts 8 بگیریم پاسخ می دهد.

۳- نمره ۷ آیلتس = خوب : زبان انگلیسی داوطلب خوب است اما حدود ۲۰ درصد تولید زبانی اش اشکالاتی دارد ( معادل حدودا ۱۷ از ۲۰) (۸۰ درصد) ویژگیها :

A- نسبتا بر کاربرد زبان انگلیسی مسلط می باشد. اما اشتباهاتش در زمینه استفاده مناسب از واژگان زبان انگلیسی بیشتر از داوطلب قبلی می باشد.

B- در بعضی موقعیت ها در Listening کمی ضعیف عمل می کند.

C- در مجموع ، در استفاده از زبان پیشرفته خوب عمل می کند.

D- همچنین دلایل و استدلالات مباحث را با جزئیات آن ها نسبتا خوب درک می کند.

از آنجایی که نمره هفت آیلتس ، نمره بسیار قابل قبولی می باشد و برای پذیرش نمره بسیار مناسبی می باشد ، متاسفانه دیده شده ، بعضی از کسانی که نیاز به این مدرک دارند به جای بالا بردن سطح علمی خود به جستجوی شعار های تبلیغاتی از جمله آیلتس تضمینی ۷ بدون آزمون می باشند. 

Sir IELTS برگزار کننده دوره آمادگی آزمون آیلتس در تهران

۴- نمره ۶ آیلتس = نسبتا خوب : حدودا ۷۰ درصد تسلط دارد و ۳۰ درصد ایراد و اشکال (۷۰ درصد) ( معادل حدودا ۱۵ از ۲۰) ویژگیها :

A- علیرغم ارتکاب اشتباهاتی در زمینه استفاده از واژگان ، گرامر زبان انگلیسی و سبک ، در کل می توان گفت خودش را خوب بیان می کند.

B- اگر موقعیت های بحث برای او آشنا باشد نسبتا خوب صحبت می کند و خوب می فهمد

C- اما در زمینه موقعیت های نا آشنا یا تخصصی ، اشتباهاتش در همه زمینه ها بیشتر می شود.

در این مورد که آزمون آیلتس چند بار در سال گرفته می شود و تاریخ وزمان آزمون آیلتس باید به خوبی تحقیق کنید و اطلاعات خود را بروز کنید تا دچار سردرگمی نشوید. بدین ترتیب می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی در جهت رزرو آزمون آیلتس اقدام نمایید.

۵- نمره ۵ آیلتس = متوسط : ۵۰-۵۰ (معادل حدودا ۱۰ از ۲۰ ) ویژگیها :

A- بر زبان انگلیسی  تسلط اندکی دارد.

B- در بیشتر موقعیت ها و مباحث ، فقط پیام کلی را درک می کند ، و جزئیات را متوجه نمی شود

C- اشتباهاتش خیلی زیاد است

D- فقط می تواند در زمینه انگلیسی و ارتباط پایه خوب عمل کند.

۶- امتیاز ۴ ielts = زیر متوسط : انگلیسی اش دست و پا شکسته است. ( معادل حدودا ۹ از ۲۰) ویژگیها :

A- در موقعیت های نا آشنا هیچ بازدهی ندارد

B- فقط در موقعیت ها و زمینه های آشنا می تواند اندکی خود را بیان کند

C- اشتباهاتش بیش از حد زیاد می باشد

D- بیشتر مفاهیم را نمی فهمد و یا نمی تواند بیان کند فقط در سطح مبتدی می تواند تا حدی موفق عمل کند

۷- نمره ۳ ielts = ضعیف = انگلیسی دست و پا شکسته صحبت می کند (معادل حدودا ۸ از ۲۰) ویژگیها :

انگلیسی را دست و پا شکسته صحبت می کند. بیشتر شبیه توریست ها و گردشگرها ایجاد ارتباط می کند ، اما به زور و با ده ها و صد ها اشتباه ، منظور خود را می رساند.

۸- نمره ۲ ielts = خیلی ضعیف = نمی تواند ارتباط برقرار کند ( معادل حدودا ۵ از ۲۰) ویژگیها :

در حد جمله ساختن نیست فقظ می تواند با استفاده از کلمات پراکنده ، رفع نیاز کند. قادر به ایجاد ارتباط نیست. در فهمیدن خیلی مشکل دارد و تقریبا نمی تواند حتی یک جمله درست بنویسد.

۹- امتیاز ۱ ielts = غیر قابل قبول = فقط چند واژه پراکنده می داند ( معادل حدودا ۳ از ۲۰) ویژگیها :

فقط چند کلمه انگلیسی می داند و قادر به ایجاد ارتباط نیست و می توان گفت اصلا “انگلیسی” نمی داند بجز کلماتی مثل hello ، goodbye و غیره .

۱۰- نمره صفر آیلتس = اصلا عمدا یا سهوا امتحان نداده است ( معادل صفر از ۲۰) ویژگیها :

عمدا و یا سهوا امتحان نداده است تا مورد ارزیابی قرار بگیرد، به قول معروف مانند کسی است که برگه سفید تحویل داده است.

در مورد این مطلب که آیلتس چند سال اعتبار دارد ، باید گفت که مدت اعتبار آزمون ielts دو سال می باشد.

جهت کست اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت و کمیت امتحان آیلتس می توانید با شماره ها و آدرس های زیر تماس بگیرید :

آدرس مکاتبه ای :

Universitz of Cambridge ESOL Examinations

۱ Hills Road

Cambridge

CB1 2EU

United Kingdom

تلفن : انگلستان ۰۰۴۴-۱۲۲۳۵۵۳۳۵۵       فکس : انگلستان ۰۰۴۴-۱۲۲۳۴۶۰۲۷۸

وبسایت (تارنما) و پست الکترونیکی :

email: esolhelpdesk@cambridgeesol.org

http://www.cambridgeesol.org

http://www.ielts.org

همچنین داوطلبانی که در مورد هزینه و  قیمت آزمون آیلتس به دلار و یا قیمت آزمون آیلتس در ایران اطلاعاتی دارند می توانند در قسمت نظرات همین پست قرار دهند تا دیگر داوطلبانی که این سوالات را دارند بتوانند استفاده نمایند.

چند نکته مهم را هنگام آزمون زبان آیلتس واقعی در نظر داشته باشید:

A- نتیجه و جواب آزمون ielts شما دو روز بعد گزارش می شود.

B- ابتدا برای هر قسمت مثلا listening ، reading و غیره نمره جزئی جداگانه گزارش می شود که از ۱ تا ۹ می باشد.

C- سپس میانگین تمام قسمت ها محاسته شده و بعنوان نمره کل یا نمره نهایی به شما گزارش می شود که از صفر تا ۹ می باشد. (احتمالا نمره قسمت های مختلف را با هم جمع می کنند و معدل گیری می نمایند.)

مشکل دانشگاه ها و موسسات : این نهاد ها هر دو نمره شما را می خواهند هم نمره جزئی و هم نمره کلی ، و این گاهی اوقات مشکلاتی را بوجود می آورد . مثلا یک نفر که نمره اش از شما کنتر است پذیرش می گیرد اما به شما پذیرش نمی دهند. البته مسئله تبعیض یا پارتی بازی مطرح نیست.

این مسئله بستگی به وظیفه آینده شما دارد. به عنوان مثال نمره نهایی شما هفت است مثلا اگر در رشته خود بیشتر با ریدینگ و رایتینگ سر و کار داشته باشید و کمتر به سخنرانی می روید و یا کنفرانس می دهید ، در چنین موقعیتی نمره لیسنینگ آیلتس شما اهمیت کمتری دارد و حتی ممکن است نمره ۵ را از Listening که نمره خیلی کمی می باشد ، قبول کنند اما در Reading و Writing باید نمره بالای داشته باشید. اما عکس همین قضیه هم برای یک نفر دیگر اتفاق می افتد. رشته او به گونه ای است که بیشتر باید به سخنرانی برود و یا کنفرانس کلاسی بدهد و بیشتر با مهارت های Listening و Speaking سر و کار دارد . در این موقعیت نمره پنج برای Listening غیر قابل قبول است اگر چه نمره نهایی ۷ و یا بیشتر باشد.

Sir IELTS برگزار کننده دوره آمادگی آزمون آیلتس در تهران

بسیاری این سوال را می پرسد که چگونه در آزمون ielts موفق شویم. برای شروع ielts و برداشتن گام های موفق در درجه اول باید با روش و نحوه آزمون ielts آشنا باشید که ما سعی کردیم در این پست و پست های گذشته شما را با شرح آیلتس و نکات آزمون آیلتس به طور کامل آشنا کردیم. اگر پست های گذشته را مطالعه نکردید. حتما پست های ابتدایی قسمت “آیلتس” سایت را به طور کامل مطالعه نمایید. مسلما با مطالعه قسمت های موجود در این بخش دید بهتر و کاملتری از این آزمون پیدا خواهید کرد.

حال نوبت به برنامه ریزی ielts می رسد ، در این قسمت کافی است شما استراتژی های ielts درست و مناسبی به کار ببرید. بدین معنی که با توجه به زمانی که دارید و وقت های آزاد خود و سطح زبانی که اکنون دارید ، و بررسی دقیق نقاط قوت و ضعف خود بهترین و کاربردی ترین برنامه را برای موففیت خود تنظیم نمایید. استفاده از یک کلاس خوب ielts می تواند به شما در این راه کمک نماید. استفاده از منابع آموزش زبان آیلتس می تواند مهم ترین نقش را در این زمینه ایفا نماید و کمک شایانی به شما در موفقیت در این آزمون نماید. در آینده نزدیک سایت رپید لرن “پکیج کامل از معتبرترین منابع آموزشی آیلتس” ارائه خواهد داد تا علاقه مندان بتوانند آن را تهیه نمایید و بتوانند بهترین نتیجه را در این آزمون کسب نمایند.

توصیه های بالا را می توان به نوعی مراحل گرفتن ielts دانست . البته فراموش نکنید و باز هم تکرار می کنیم برای هر آزمون و امتحانی در درجه اول همت و تلاش شما ، نقش اصلی را بازی می کند. اگر تصمیم شما جدی و با انگیزه باشد ، مطمئنا موفق خواهید شد.

در پایان این قسمت باز هم متذکر می شویم که در درجه اول سعی کنید زبان انگلیسی خود را از پایه بسازید و سپس به سراغ نمونه تست بروید. می توانید جهت کسب آمادگی حتی در امتحانات تافل دفترچه ای و یا اینترنتی هم شرکت کنید زیرا از این طریق سطح گرامر و واژگان خود را بالا می برید. سرمایه لغت و گرامر ، سرمایه مشترک تمام امتحانات زبان انگلیسی در سطح جهان است هر امتحانی بدهید فرقی نمی کند. اول باید بر گرامر پیشرفته و واژگان پیشرفته زبان انگلیسی تسلط نسبی کسب کنید. پس اشتباه می کنند کسانیکه پی در پی نمونه آزمون های آیلتس می خرند و روی آن ها کار می کنند. ( البته اگر هدف از خواندن نمونه سوال، ارتقاء سطح واژگان ، اصطلاحات ، افعال دو کلمه ای ، تلفظ و غیره باشد ، اشکالی ندارد بلکه توصیه نیز می شود )

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!