نکاتی در بخش  Readingازمون آیلتس برای کسب نمره ی ۹ بخش دوم

کسب نمره ی ۹ در IELTS امکان پذیر است!

بسیاری از متقاضیان آزمون همیشه عنوان میکنند که کسب نمره ی بالا در این بخش برای افراد غیر انگلیسی زبان کار غیرممکنی است. آنها می گویند: “کسبنمره ۹ در بخش reading آیلتس برای کسانی که زبان مادری انها انگلیسی نیست، بسیار سخت است.این افراد به راحتی نمیتوانند همه ی واژگان پیچیده را یاد بگیرند . البته، شما حتما با بعضی از کلمات نااشنا در آزمون رو به رو خواهید شد. اما نباید نگران باشید – این موضوع کاملا طبیعی است!

هدف اصلی IELTS Reading این است که توانایی شما را در درک آنچه که خواندید مورد ارزیابی قرار دهد. بنابراین حتی اگر معنای برخی از کلمات را ندانید نیز،مشکلی پیش نخواهد امد،با استفاده از تکنیک هایی می توانید معنی آنها را حدس بزنید و همچنان نمره ی ۹ را کسب کنید!

متاسفانه، بسیاری از داوطلبین نه به دلیل عدم داشتن آگاهی و دانش کافی،بلکه به دلیل اشتباهات بسیار ساده ای نمره نمیگیرند! به همین خاطر است که ما در این مقاله ۱۰ راهکار برای بخش readingازمون آیلتس شرح داده ایم که  شما  را در کسب نمره بالا در این قسمت یاری میکند:

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس ( بهترین استاد آیلتس ) ( بهترین موسسه آیلتس ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس ) ( آیلتس در تهران ) ( آیلتس تضمینی ) ) ( تدریس خصوصی  آیلتس تضمینی ) (آیلتس در تهران ) (آیلتس تضمینی ) (آیلتس در تهران   ) ( آزمون آیلتس در ایران  ) ( آزمون آیلتس ) ( منابع آزمون  آیلتس ) ( کلاس  آیلتس ) ( آموزش  آیلتس ) ( دوره فشرده  آیلتس ) ( تضمینی  آیلتس ) ( تضمینی آیلتس در تهران  ) ( کلاس خصوصی   آیلتس ) ( تدریس خصوصی آیلتس )  ( تدریس خصوصی    آیلتس تضمینی )     موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

 

  1. از واژگان نااشنا ترسی نداشته باشید

اگر موضوع متن به نظر شما نا آشنا است یا معانی چند کلمه را نمی دانید نگران نباشید. هر پاسخی را می توان در خود متن یافت،داشتن هیچ دانش اضافه ای برای موفقیت در این قسمت لازم نیست.

  1. به جزئیات توجه کنید

متن را کاملا برانداز کنید هر یک از ویژگی های خاص مانند استفاده از حروف بزرگ، برجسته،ایتالیک، نمودار ها و جداول به احتمال زیاد مهم است.

  1. هیچ سوالی را بدون پاسخ رها نکنید

حتی در صورت عدم اطمینان از پاسخ یک سوال به ان پاسخ دهید. شما هیچ گونه نمره ی منفی برای پاسخ های اشتباه دریافت نمی کنید، بنابراین شانس خود را امتحان کنید و پاسخ های احتمالی را بنویسید.

  1. پاسخ های اشتباه را فراموش کنید

اگر از نادرست بودن پاسخی اطمینان دارید اما هیچ جایگزینی برای ارائه ندارید، از آن عبور کنید. به این ترتیب گیج نخواهید شد و زمان خود را نیز ذخیره خواهید کرد.

  1. تکنیک مخصوص خود را انتخاب کنید

این مورد ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما هیچ توصیهی نهایی برای بهبود عملکرد شخص شما وجود ندارد. شما باید با ازمون و خطا به این نتیجه برسید  که روشی برای شما بهتر است و چه کاری را باید اول انجام دهید: خواندن سوالات  یا خواندن متن.بسیاری از داوطلبین موفق ترجیح می دهند که ابتدا متن را بخوانند و بعد از ان به خوانش سوالات بپردازند. اما بعضي دیگر خلاف این را ترجیح میدهند.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس ( بهترین استاد آیلتس ) ( بهترین موسسه آیلتس ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس ) ( آیلتس در تهران ) ( آیلتس تضمینی ) ) ( تدریس خصوصی  آیلتس تضمینی ) (آیلتس در تهران ) (آیلتس تضمینی ) (آیلتس در تهران   ) ( آزمون آیلتس در ایران  ) ( آزمون آیلتس ) ( منابع آزمون  آیلتس ) ( کلاس  آیلتس )      ( آموزش  آیلتس ) ( دوره فشرده  آیلتس ) ( تضمینی  آیلتس ) ( تضمینی آیلتس در تهران  ) ( کلاس خصوصی   آیلتس ) ( تدریس خصوصی آیلتس )  ( تدریس خصوصی    آیلتس تضمینی )     موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!