نکات بخش گفتاریTOEFL

 • ابتدا از درک دستورالعمل های این بخش اطمینان حاص کنید.پیش از روز امتحان، باید بدانید که چه فرایندی در انتظار شماست.
 • همه دستورالعمل ها را به خاطر بسپارید.به این ترتیب، در روز امتحان احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید کرد زیرا هیچ مورد نااشنایی برای شما وجود نخواهد داشت.شما وقت و انرژی خود را برای درک دستورالعمل ها صرفه جویی خواهید کرد.

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT   ) ( بهترین موسسه  TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT   ) (TOEFL IBT   در تهران )  TOEFL IBT تضمینی ) ) (TOEFL IBT در تهران ) (TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT  در تهران   ) ( آزمون TOEFL IBT  در ایران  ) ( آزمون TOEFL IBT  ) ( منابع آزمون  TOEFL IBT ) ( کلاس  TOEFL IBT )      ( آموزش  TOEFL IBT) ( دوره فشرده  TOEFL IBT ) ( تضمینی  TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT در تهران  ) ( کلاس خصوصی   TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی  TOEFL IBT )  ( تدریس خصوصی    TOEFL IBT تضمینی )     موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

SpeakingTOEFL – نکات ویژه

 • اعتماد به نفس داشته باشید!این بخش همواره بخش مخوف امتحان محسوب میشود اما در واقع وحشتناک نیست.یک مطالعه انجام شده از ۸۰ متقاضی که این بخش از ازمون را پشت سر گذاشته بودند،نشان داد که از هر۳ نفر ۲ نفر نمره ی بهتری از انچه انتظار داشتند دریافت کرده بودند.بنابراین جای نگرانی نیست!
 • واضح صحبت کنید:شمرده صحبت کنید و در عین حال زمانتان را نیز مدیریت کنید.
 • فقط از واژگانی که به خوبی بلدید استفاده کنید: جلسه ی امتحان زمان مناسبی برای آزمون و خطا و استفاده از کلمات یا اصطلاحات جدیدی که کاملا روی انها تسلط ندارید نیست.مکالمه ی خود را نسبتا ساده نگه دارید،اگر چهممتحنین به داوطلبین دارای دایره یواژگان متنوع تر امتیاز بالاتری خواهند داد.
 • روی بسط ایده های خود کار کنید.لیستی از لغاتی که برایتان کارایی خواهد داشت تهیه کنید.یا به عنوان مثال، برخی از راه های مختلف شرح و بسط موضوع را بیاموزید،افکار خود را سازماندهی کنید.نکات دقیق موضوع مورد بحث و زاویه ی دید خود را مشخص کنید.مثال های متعدد بیاموزید و ..با یک بار استفاده از این روش ها الگوی پاسخگویی در ذهن شما باقی میماند و هر بار با صرف زمان کمتری به نتیجه میرسید.
 • متمرکز شوید: شما تنها یک بار میتوانید فایل صوتی مربوط به هر پرسش را گوش دهید.فایل های این بخش کوتاه تر ازبخش listening هستنداما با این حال باز هم ممکن است تا ۲ دقیقه طول بکشند.با هر پخش اطلاعات زیادی خواهید شنید.پسبسیار مهم است که متمرکز باشید.
 • از پیش نویس استفاده کنید: این روش یکی از عناصر کلیدی موفقیت در اینبخش است!

– برای تمرین ۱ و ۲، شما باید پیش نویسی از پاسخ های خود تهیه کنید. فقط ۱۵ ثانیه برای آماده سازی فرصت دارید.بنابراین لازم نیست جملات کامل را در پیش نویس بنویسید. یک راهکار مفید این است که کلمات ربطی و عبارات و واژگان کلیدی را یادداشت کنید.

– برای پرسش های ۳ و ۴، شما فقط ۴۵ ثانیه برای خواندن متن فرصتخواهید داشت.در این قسمت بهتر استموضوع کلی و حداقل چند کلمه  و واژگانکلیدی را یادداشت کنید . همین امر برای بخش ضبط صدا نیز صادق است. در حین آماده سازی، پاسخ های خود را در پیش نویس یادداشت کنید،تا در زمان پاسخگویی از انها استفاده کنید.

– برای تمرین ۵، نوع مشکل مطرح شده ، و همچنین راه حل هایی که در نظر گرفته شده است را در پیش نویس بنویسید.

– برای تمرین ۶ – که متنی با موضوع  آکادمیک ارائه میشود، موضوع اصلی، تعریف مفاهیم در صورت لزوم، نحوه استناد توضیحات ، ایده های کلی و مثال های مهم را یادداشت کنید.

نکات بخش گفتاریTOEFL – چگونگی مدیریت زمان

در بخش speaking ، مدیریت صحیح زمان کلید موفقیت است.

 • در هنگام گوش دادن یا خواندن، توجه شما باید در اوج خود باشد.باید تا انجا که میتوانید اطلاعات مهم را به همراه کلمات کلیدی، واژگان و ساختار کلی متن یا فایل در پیش نویس خود یادداشت کنید.
 • در حال آماده شدن برای صحبت کردن، تمام اطلاعات را به صورت یکپارچه و سازمان یافته فهرست کنیدو عبارات و واژگان مورد نظر خود را بنویسید.مهمتر از همه،به چگونگی طبقه بندی افکار خودفکرکنید– به عنوان مثال به این صورت با خود تمرین کنید که یک جمله مقدماتی خواهید داشت، یک جمله در مورد موضوع، یک جمله درباره دیدگاهتان و ۶ جمله برای توضیح آن،و یک جمله نیز برای ذکر مثال خواهید داشت.
 • از بداهه گویی اجتناب کنید! ۵ تا ۱۰ ثانیه قبل از پایان شمارش معکوس نوشتن را متوقف کنید، یک گام به عقب بردارید و برای جمله اول برای شروع پاسخگوییاماده شوید.
 • چگونه آماده شویم؟در این مورد چاره ای جز تمرین کردن ندارید،ابتدا یادداشت برداری را تمرین کنید.پس از ان،به تمرین سازماندهی افکار و تهیه ی فهرست مطالب تنها در ۱۵ الی ۳۰ ثانیه بپردازید.در نهایت،بیان ایده های خود را در یک زمان بسیار کوتاهتمرین کنید: از ۴۵ ثانیه الی ۱ دقیقه.
 • آموزش خصوصی تافل در تهران

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون TOEFL IBT   در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتیید TOEFL IBT  ( بهترین استاد TOEFL IBT   ) ( بهترین موسسه  TOEFL IBT ) ( بهترین معلم خصوصی TOEFL IBT   ) (TOEFL IBT   در تهران )  TOEFL IBT تضمینی ) ) (TOEFL IBT در تهران ) (TOEFL IBT تضمینی ) (TOEFL IBT  در تهران   ) ( آزمون TOEFL IBT  در ایران  ) ( آزمون TOEFL IBT  ) ( منابع آزمون  TOEFL IBT ) ( کلاس  TOEFL IBT )      ( آموزش  TOEFL IBT) ( دوره فشرده  TOEFL IBT ) ( تضمینی  TOEFL IBT ) ( تضمینی TOEFL IBT در تهران  ) ( کلاس خصوصی   TOEFL IBT ) ( تدریس خصوصی  TOEFL IBT )  ( تدریس خصوصی    TOEFL IBT تضمینی )     موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!