نکات بخش Reading آزمون IELTS

چگونه زمان خود را مدیریت کنیم

مدیریت زمان،بزرگترین دغدغه ی داوطلبین در بخش reading است.

بخش reading نسخه ی اکادمیک ازمون ایلتس،شامل ۳ متن و مجموعا ۴۰ سوال است.شما برای پاسخگویی به این بخش،۶۰ دقیقه زمان دارید و میتوانید با هر سرعتی که مایلید پیش بروید.اما چه میزان از این زمان را باید صرف خواندن و چه میزان را باید صرف پاسخگویی به سوالات کرد؟

راهکارهایی که در ادامه به انها میپردازیم،همه در راستای کمک به شما برای مدیریت صحیح زمان طراحی شده اند.شما با بعضی از این تکنیک ها همانند skimming اشنایی دارید.اما برخی دیگر تکنیک های تازه ای هستند که هم اکنون با انها اشنا میشوید.پس خوب توجه کنید. کلاس خصوصی   آیلتس

به عقیده ی من،راهکارهای زیر،موثرترین استراتژی ها در خوانش متن و پاسخگویی به سوالات در ازمون ایلتس هستند.شما میتوانید در ازمون بعدی خود انها را به کار بگیرید و نتیجه را مقایسه کنید.

در این مقاله پیش فرض ما این است که شما با فرمت بخش Reading ازمون ایلتس اکادمیک به اندازه ی کافی اشنا هستید.در غیر این صورت،ابتدا به وب سایت IELTS Reading: Introduction مراجعه کنید.

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS  ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS  در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS  در تهران   ) ( آزمون آیلتس IELTS  در ایران  ) ( آزمون آیلتس IELTS ) ( منابع آزمون آیلتس IELTS ) ( کلاس آیلتس IELTS ) ( آموزش  آیلتس IELTS) ( دوره فشرده آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران  ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS )  ( تدریس خصوصی    آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

  

 

نکته شماره ۱:ابتدای به امر،نگاهی اجمالی بر سوالات داشته باشید.

هنگامی که متنی را میخوانید،ذهن شما به سختی در تلاش است تا تصویری کلی از موضوع متن به دست اورد.شما میتوانید با خوانش سوالات پیش از خواندن متن،از انرژی که ذهنتان باید برای این کار صرف کند،بکاهید.سوالات خط فکری روشنی از کلاس خصوصی   آیلتس موضوع متن ارائه میدهند که این باعث بالا رفتن سرعت خواندن شما میشود زیرا با دانستن نقشه ی راه،میدانید بعد از این چه چیزی در انتظار شما خواهد بود.با این حال پیش از خوانش متن،به هیچ پرسشی پاسخ ندهید.

نکته شماره ۲:ابتدا مقدمه،بعد نتیجه گیری،و در اخر پاراگراف های بدنه را بخوانید.

پس از داشتن نگاهی روزنامه وار بر سوالات،میتوانید خواندن متن را اغاز کنید.پیشنهاد ما این است که حداکثر ۵ دقیقه را به این کار اختصاص دهید.بهترین راه تسلط بر محتوای متن چیست؟ بهترین راه این است که ابتدا مقدمه را بخوانید،پس از ان از بندهای بدنه بگذرید و به بند نتیجه گیری برسید. منطق این کار نیز همانند منطق نکته ی شماره ی ۱ است.خواندن ابتدا و انتهای مقاله،دو مزیت به همراه دارد.اول اینکه بر محتوا مسلط میشوید و ثانیا نیازی نخواهید داشت که تمام بندهای بدنه را بخوانید.

نکته شماره ۳:لازم نیست تمام جملات را بخوانید کلاس خصوصی آیلتس !

این نکته،عمدتا راجع به تکنیک skimming میباشد.این تکنیک،به معنای خوانش سریع متن به منظور دریافت ایده ی کلی است.اما کاربرد ان به چه صورت است؟به بیانی دیگر،skimming به معنای حرکت دادن سریع چشم ها در طول متن و توقف نکردن بر روی لغاتی است که معنی انها را نمیدانیم.روش دیگری که برای درک ایده ی اصلی میتوان از ان استفاده کرد،خواندن ابتدای هر پاراگراف است.ایده های اصلی معمولا در شروع هر بند نهفته هستند و با دانستن انها نیازی نیست که تمام جملات ان بند را بخوانید.برای اطمینان از اینکه ایا توانسته اید با خواندن جمله ی اول به ایده ی اصلی دست پیدا کنید یا خیر،میتوانید نگاهی سریع بر جمله ی پایانی پاراگراف نیز داشته باشید.

نکته شماره ۴:اطلاعات مهم را برجسته کنید.

این نکته نیز بیشتر به استفاده از تکنیک scanning میپردازد.اما این کار را میتوانید در حین خوانش متن و پیش از پاسخگویی به سوالات انجام دهید.در طول خواندن،هر کجا که به اسم اشخاص،مکان ها یا به طور کلی اسامی مهم رسیدید،زیر ان را خط بکشید.این کار به این دلیل است که ازتمام اسامی قریب به اتفاق سوال مطرح میشود و در صورتی که انها را در حین خواندن علامت دار نکنید،با دیدن هر سوال باید دوباره تمام مطالب را بخوانید.با استفاده از این روش ها در زمان خود صرفه جویی کنید. کلاس خصوصی   آیلتس

  

کلاس خصوصی آیلتس

نکته شماره ۵:برای هر سوال بیش از ۱ دقیقه صرف نکنید.

در هر بخش از ازمون،پاسخ صحیح به ۳۰ سوال از هر ۴۰ سوال،برای کسب نمره ی ۷ که نمره ی مطلوبی محسوب میشود، کافی است.شما موظفید با مدیریت صحیح زمان،۳۰ سوال اسانتر از کل ۴۰ سوال را انتخاب کنید و ابتدا به انها پاسخ دهید.به یاد داشته باشید که نباید چندین دقیقه از زمان با ارزش خود را روی یک پرسش تلف کنید کلاس خصوصی   آیلتس.پرسشی که با پاسخ ندادن به ان،تنها به جای نمره ی ۹، نمره ی ۸.۵ کسب خواهید کرد.اطمینان حاصل کنید که برای هر سوال بیش از ۱ دقیقه صرف نخواهید کرد.اگر در انتها زمان اضافی داشته باشید،میتوانید به عقب برگردید و سوالات دشوار را پاسخ دهید.

نکاتی که ذکر شد،میتوانند شما را در مدیریت بهینه ی زمان یاری کنند.البته کسب نمره ی عالی در ازمون،به فاکتورهای دیگری از قبیل دامنه ی وسیع لغات و همچنین اشنایی با برخی اصطلاحات اکادمیک و تخصصی بستگی دارد کلاس خصوصی   آیلتس.شما میتوانید این مهارت را با خواندن مقالات در موضوعات مختلف مانند: تاریخ،زیست شناسی،علوم بهداشت و.. نیز کسب کنید.

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!