آزمون آیلتس دارای چهار قسمت:

لیسنینگ , ریدینگ , رایتینگ و اسپیکینگ است.

ریدینگ دومین قسمت از آزمون  آیلتس است که به آن شصت دقیقه زمان اختصاص داده شده است و شامل سه یا بعضی مواقع چهار متن مجزا است که به مراتب سخت تر و دشوارتر خواهد شد. این قسمت از آزمون در کل دارای چهل سوال برای متون آزمون ریدینگ وجود دارد تا به طور کامل مهارت های شما را در این آزمون به چالش بکشاند. مانند درک کردن نکته ی مهم یا مطلب عمده ی متن , خواندن نظر اصلی یا ایده ی اساسی, خواندن جزئیات متن, درک کردن استدلال منطقی و شناختن نظرات, روش و هدف نویسنده ی متن.

این می تواند یک تکلیف سخت و دشوار باشد- زیرا به محض اینکه کاندیدها شروع به خواندن متن می کنند, با دیدن کلمات و واژه هایی که تا به حال با آن برخورد نکرده بودند وحشت می کنند, به خصوص وقتی متوجه ی گذر زمان و اینکه آنها فرصت و زمان کافی برای خواندن هر سطر از متن را ندارند میشوند.

در اینجا ما چند نکته برای بهبود بیشتر مهارت ریدینگ شما قرار دادیم

 

  1. با انواع سوالات آشنا شوید.

در قسمت ریدینگ آزمون حدود چهارده نوع سوال وجود خواهد داشت . در حالی که این تعداد ممکن است زیاد به نظر برسد خبر خوب این است که با یک استراتژی خوب می توانید همه ی سوالات را به راحتی پشت سر بگذارید.

کاندیدها و داوطلبان زیادی در کشمکش سوالات گزینه ای هستند, همچنین گزینه هایی که از شما میخواهد عبارت داده شده را طبقه بندی کرده و بعد با دقت نگاه کنید و ببنید که آیا با متن داده شده تناقص یا مطابقت دارد و یا در کل سوالی که پرسیده شده در متن وجود دارد یا ندارد. این نشان میدهد که توانایی شما در ترجمه و تفسیر متن و همچنین پیدا کردن معنای درست واژه (کلمات) چقدر است.

  1. زمان خود را به درستی مدیریت کنید.

زمان برای آزمون خواندن (reading) و کاندیدی که میداند چگونه زمان خود را مدیریت و اداره کند بسیار ارزشمند است. مدیریت کردن زمان خود را درست در روز آزمون و در شروع آزمون به عنوان اولین هدف و قصد خود نگذارید. به جای آن, زمان بندی را در خانه با آزمون های ساختگی و تمرینی پیش از آزمون اصلی تمرین کنید .

 

  1. در سوالات تمرکز کنید.

اغلب کاندید ها بدون اینکه توجه و فکری به سوال هایی دیگر بکنند تمام تمرکز خود را به متن داده شده برای “خواندن” می گذرانند. برایان دویی, یک استاد آیلتس از هونگ کونگ, به دانش آموزان خود پیشنهاد می کند که اول با خواندن سوالات داده شده از متن شروع کنند تا بدانند به چه اطلاعات و یا جزییاتی از متن داده شده احتیاج دارند. سپس, با خواندن متن و یافتن اطلاعات خواسته شده در سوالات آنها را یادداشت کنند.

طبق گفته ی برایان دویی, اگر بخواهید که اول متن را بخوانید,بعد سوالات را و بعد از آن دوباره به متن برگردید تا دنبال جواب سوال های داده شده بگردید زمان بسیار زیادی میبرد. وقتی که زمان برای شما الویت دارد, این کار اصلا حرکت عاقلانه ای نخواهد بود.

 

  1. وقتی با لغت و یا واژه ای نا آشنا و جدید مواجه شدید نگران نشوید.

نکته ای که درباره ی زبان وجود دارد این است آن افرادی که درک درستی از آن دارند می توانند مفهوم جمله را حتی بدون آنکه تمام کلمات را در متن داده شده شناخته باشند دریابند. پس وقتی با کلمه ی ناشناخته ای در متن رو به رو شدید نترسید. به جای آن یکبار بقیه ی جمله را برای درک بهتر متن بخوانید, بعد از آن قادر خواهید بود تا مفهوم کلی جمله را دریابید.

در واقع, طبق گفته ی یک معلم آیلتس : “به راستی که بخش عمده ی مهارت “خواندن”, این است که توانایی خواندن کلمات و درک کردن مفهوم کلی یک جمله و یا پاراگراف از متن را بدون آنکه متوجه تک تک کلمات بشوید را داشته باشید”.

 

  1. اگر قادر به پاسخگویی سوالی نبودید از آن رد شوید.

انسان جایزالخطاست, بنابراین طبیعی است که قادر به پاسخگویی تمامی سوالات نباشید. حتی آن افرادی که زبان اصلی و رسمی آنها انگلیسی نیست. اگر قادر به جواب دادن یک یا دو سوال نبودید به خودتان سخت نگیرید و تمام وقت خود را روی یک سوال نگذارید تا زمانتان را برای پاسخ به بقیه سوالاتی که به احتمال بسیار زیاد بلد هستید هم از دست بدهید. به هر حال تا قبل از اینکه زمان آزمون به پایان برسد شما زمانی برای بازگشت به آن سوالات و تفکر بیشتر در آنها را خواهید داشت.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!