نکات طلائی آزمون آیلتس

اگر انگلیسی، زبان مادری شما نیست و شما قصد دارید تا در یک کشور انگلیسی زبان به تحصیل خود ادامه دهید و یا مشغول به کار شوید، می بایست تا در یک آزمون رسمی و بین الملی به زبان انگلیسی مانند آزمون آیلتس شرکت کنید.

قوانین و سبک آزمون آیلتس با آزمون های معمولی زبان مدارس متفاوت است.

به همین دلیل ما در این مطلب نکاتی طلائی از آزمون آیلتس فراهم کردیم تا شما را برای شرکت در این آزمون و به دست آوردن نمره ای ایده عال بیشتر راهنمایی کنیم.

بنابراین اگر نمی خواهید برای نداشتن آمادگی کافی در آزمون، نمره ی خود را از دست بدهید، دقایقی را برای خواندن این نکات وقت بگذارید و آنها را در ذهن خود بسپارید.

نکات طلایی آزمون آیلتس (قبل از آزمون)

  • نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. سپس بر روی نقاط ضعف خود کار کنید و تمارین بیشتری برای بهبود آن مهارت انجام دهید. به عنوان مثال، اگر در خواندن مطالب کند هستید، بر روی قسمت ریدینگ آزمون آیلتس، بیشتر از رایتینگ و لیسنینگ و اسپیکینگ آزمون وقت بگذارید و با خواندن مطالب متنوع و گوناگون مهارت خواندن خود را تقویت کنید.
  • پیش از آنکه مطالعه و تمرین خود را برای آزمون آیلتس شروع کنید، یک برنامه ریزی دقیق بر اساس نقاط ضعف و قوت خود درست کنید و بر طبق آن پیش بروید.
  • اگر فکر کردید که نمی توانید به شخصه برای آزمون خود برنامه ریزی کنید و یا نمی دانید که باید از کجا شروع کنید، در صورت امکان، در دوره های آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنید. در این دوره ها منابع مطالعاتی لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت و همچنین نکات و استراتژی هایی که لازم است بدانید را به شما آموزش خواهند داد. اگر به این مراکز و یا مؤسسات آزمون آیلتس دسترسی ندارید، می توانید از یک معلم خصوصی کمک بگیرید. یک معلم بهتر می تواند در یک برنامه ریزی مؤثر و مطالعه ای دقیق به شما کمک کند.
  • مهارت های زبانی خود را تقویت کنید. برای تقویت مهارت اسپیکینگ آزمون آیلتس، ترجیحأ با یک دوست انگلیسی زبان صحبت کردن را تمرین کنید. برای بهبود مهارت ریدینگ خود، روزنامه واری خواندن را به قصد درک موضوع و فهمیدن ایده ی اصلی متن، تمرین کنید و برای لیسنینگ آزمون آیلتس، هر شب فیلم هایی به زبان انگلیسی نگاه کنید و به اخبارهای انگلیسی زبان و آهنگهای انگلیسی گوش دهید و یادداشت برداری را تمرین کنید.
  • مدیریت کردن زمان را یاد بگیرید. برای این کار می توانید خودتان را در محدیدت زمانی درست مانند روز آزمون که دو ساعت و ۴۵ دقیقه می باشد، امتحان کنید. تمرین این کار به شما کمک خواهد کرد تا بدانید در هنگام آزمون برای قسمت های ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ به چقدر زمان احتیاج دارید و چگونه می توانید زمان خود را در هنگام آزمون به خوبی مدیریت کنید.
  • وبسایت رسمی آزمون آیلتس یکی از بهترین منابع اطلاعاتی برای کاندیدهای آزمون آیلتس است. شما می توانید درباره ی تمامی قوانین و مقررات آزمون آیلتس بیشتر بدانید، با نمونه فرم آزمون و سوالات هر کدام از قسمت های آن آشنا شوید، نکات مفید و استراتژی های کاربردی بیشتری پیدا کنید و همچنین به منابع مطالعاتی مؤثری مانند کتاب ها، آزمون های تمرینی (ماک ها) و ویدیوهای بیشتری در این سایت ها دسترسی داشته باشید.
  • برای اینکه در روز آزمون، درست در زمان مقرر و به موقع سر جلسه ی آزمون برسید، مطمئن شوید که آدرس و محل دقیق آزمون را به خوبی میشناسید و راه رسیدن به آن را بلد هستید.

نکات آزمون آیلتس D-Day ( روز آزمون)

  • شب قبل از آزمون به خوبی استراحت کنید، زیرا خستگی میتواند مستقیما بر روی توانایی شما در تمرکز داشتن تاثیر بگذارد. حتما صبحانه ای مناسب و مقوی میل کنید، زیرا اگر در هنگام آزمون احساس گشنگی کنید، مغز شما به خوبی عمل نخواهد کرد و نمی توانید بر امتحان خود متمرکز بمانید. لباسهای مناسب و راحت بپوشید.
  • املای درست کلمات، نشانه گذاری های مناسب در طول آزمون آیلتس اهمیت بسیاری دارد و شما برای املای غلط و یا استفاده ی اشتباه و نا به جا از نشانه گذاری در پاسخ های خود، نمره از دست خواهید داد.
  • به خاطر داشته باشید که پاسخ هر کدام از قسمت های آزمون آیلتس دارای محدود کلمات تعیین شده ای می باشد و اگر در هر کدام از آنها، از این حدود کلمات مشخص شده گذر کنید، نمره ی خود را از دست خواهید داد. بنابراین توجه کنید تا پاسخ ها را درست در جای مناسب خود بگذارید و از محدودیت کلمات تعیین شده بیشتر ننویسید. به طور مثال اگر در پاسخ سوالی از شما تنها سه کلمه خواست، پاسخ شما نبایست از سه کلمه بیشتر شود. این مورد در تسک های رایتینگ آزمون آیلتس، که حد کلمات تعیین شده ۱۵۰-۲۵۰ کلمه می باشد هم صدق می کند.
به این برگه امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *