نکات مهم آزمون آیلتس

 

خوب نوشتن  یک شاخص مهم و حیاتی در مهارت های زبان انگلیسی به شمار می رود.

بر اساس تحقیقات انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند که برای دانشجویان بین المللی ارزیابی مهارت های انگلیسی کاملا تضمین شده است که بخشی از شرایط ورود به دانشگاه سنجش این  مهارت هاست.

یکس از مهم ترین و محبوب ترین آزمون ها بین دانشجویان آزمون آیلتس (سیستم بین المللی زبان انگلیسی)است.به طور کلی آیلتس آکادمیک برای افرادی خاص که برای گذراندن دوره تحصیلات عالی قصد مهاجرت دارند کاربرد دارد و زبان انگلیسی به عنوان زبان ارتباطی مورد استفاده قرار می گیرد.

آزمون آیلتس شامل چهار قسمت اصلی و مهم است که عبارت اند از؛مهارت گوش دادن,مهارت خواندن ,مهارت نوشتن و مهارت صحبت کردن.

این برنامه برای زبان آموزان غیر انگلیسی هم طراحی شده که بر روی توانایی آن ها و هم چنین زندگی روزمره ,هنگام مطالعه ,کار و… تاثیر گزار خواهد بود.

یکی از بخش های ترسناک آزمون,امتحان نوشتن است که برای ارزیابی مهارت های نوشتاری داوطلبان طراحی شده است.

در اینجاچند پرسش متداول داوطلبان در مورد تست توشتن وجد دارد که با هم بررسی می کنیم.

۱-هدف از آزمون نوشتن چیست؟

بر اساس بیانیه های شورای بریتانیا این تست برای ارزیابی این است که “چگونه پاسخ مناسب را بنویسید ,ایده های خود را سازماندهی کنید و از طیف وسیعی از واژگان و دستور زبان استفاده کنید”طراحی شده است.

۲-چه مدت طول می کشد؟

بخش نوشتن نیز مانند بخش خواندن ۶۰ دقیقه طول میکشد که برای دو وظیفه تعیین شده است.

داوطلبان باید وفت خود را بین دو وظیفه ترجیحا ۲۰ در وظیفه ۱ و ۴۰ دقیقه در وظیفه ۲ مدیریت کنند.

۳-دو وظیفه تعیین شده شامل چه نکاتی است؟

در وظیفه ۱ داوطلبان برای ارائه مطلب باید حداقل از ۱۵۰  کلمه پاسخ کتبی استفاده کنند و در وظیفه ۲ تعداد کلمات باید ۲۵۰ باشد.

در وظیفه ۱ داوطلبان باید با استفاده از کلمات خود برخی از اطلاعات بصری مانند نمودار ها , جدول ها و … خلاصه کنند یا توضیح بدهند.برای توصیف داده ها یا خلاصه مراحل یک فرآیند یا توضیح یک داده باید تعداد کلمات لازم را در نظر بگیرید و با توجه به آن پاسخ دهید چون پاسخ های خیلی کوتاه ارزشی ندارند.

برای وظیفه ۲ از داوطلبان خواسته می شود که از طریق تفسیری از مسائل مرتبط به یک دیدگاه یا استدلال یا مشکل پاسخ بدهند.پاسخ ها باید مربوط به هم باشند به طور مثال فروش کامپیوتر در مقابل فروش رایانه در بازار را ارزیابی کنید.

وبسایت آیلتس می گوید “این وظیفه توانایی ارائه یک استدلال واضح و صحیح و مناسب ,ارائه شواهد و یا نمونه هایی برای حمایت از ایده ها و استفاده از زبان دقیق ” را ارزیابی می کند.

سبک نوشتن برای آزمون آکادمیک آیلتس باید نیمه رسمی ,علمی و بی طرف باشد.مسائل باید جالب و قابل درک باشند.

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS  ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS  ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS در ایران ) ( آزمون آیلتس IELTS  ) ( منابع آزمون  آیلتس IELTS ) ( کلاس آیلتس IELTS ) ( آموزش  آیلتس IELTS) ( دوره فشرده آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS )  ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

۴-چگونه داوطلبان باید به این دو سوال پاسخ بدهند؟

تمام سوالات باید به طور کامل جواب داده شوند(یادداشت ها در گوشه و کنار پذیرفته نمی شوند)ودر برگه پاسخ یا بروشور نوشته شود.پاسخ ها باید واضح و صحیح باشند.(داوطلبان می توانند از یک قلم یا مداد استفاده کنند,یکی از آن ها کافی است)

 

۵-چگونه نمره دو وظیفه تعیین می شود؟

وظیفه ۲ دو برابر میزان نمره نهایی در مقایسه با وظیفه ۱ است.این مهم است که در هنگام مدیریت زمان بین دو وظیفه توجه کافی داشته باشید .عدم پاسخ به وظیفه ۲ به احتمال زیاد موفقیت داوطلب را برای رسیدن به گروه خوب کاهش می دهد.

 

۶-چه چیزی باعث می شود تا داوطلبان آزمون نوشتن را از دست بدهند؟

اگر پاسخ شما غیر موضوع و یا ناقص یاشد این باعث می شودکه علامت هایتان را از دست بدهید.پاسخ های ناقص فقط از لحاظ محتوا نیست بلکه شیوه ای که می نویسید ,گذاشتن علامت ها و ….

توجه داشته باشید که داوطلبان برای سرقت ادبی (کپی کردن متن از منبع دیگر)مجازات می شوند.

۷-آزمون نوشتن توسط چه کسی مدیریت می شود ؟

امتحانات آیلتس با مدرک تحصیلی تایید شده توسط شورای بریتانیا مدیریت می شود و مسئئو لیت آزمون شما را به عهده خواهد گرفت.

“برای یادگیری نکات بیشتر  در مورد همه ی مهارت های آیلتس به شما پیشنهاد می کنیم در کلاس های مخصوص آیلتس شرکت کنید  و نتیجه دلخواه را کسب کنید.

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS  ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) ( آیلتس IELTS در تهران ) (آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS در ایران  ) ( آزمون آیلتس IELTS ) ( منابع آزمون آیلتس IELTS ) ( کلاس آیلتس IELTS ) ( آموزش  آیلتس IELTS) ( دوره فشرده آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!