نکات مهم و کاربردی در مورد آزمون  اسپکینگ  آیلتس:

 

آخرین بخش از آزمون آیلتس شامل سخنرانی (گفتگو) است که این آزمون ۱۵ دقیقه زمان میبرد, در مدت این آزمون شما یک مصاحبه ی شفاهی با یک آزمونگر دارین.

قسمت اول بخش سخنرانی (گفتگو) در مورد یک موضوع رایج است. مثلا سوالاتی از قبیل اینکه میخواهید کجا کار کنید یا کجا تحصیل کنید, چه حیوانی را دوست دارید و یا رنگ مورد علاقه شما چیست, یا از چه نوع گلی خوشتان می آید . لازم به ذکر است که بدانید بهتر است جواب این سوالات معمولی را همانطور ساده و مختصر ندهید . بنابراین سعی کنید که متن یا مطلب خود را با مثالهای مختلف و جزئیات خاصتر بیان کنید. به طور مثال حتی اگر شما در مورد سوالات پرسیده شده نظر خاصی نداشتید سعی کنید که در جواب همان نظر خود را بیان کنید و درباره ی آن بحث کنید. زیرا برای آزمونگر مهم نیست پاسخ شما چیست, مهم این است که چگونه اطلاعات آن را ارائه میدهید تا تاثیر مثبتی در ذهن آزمونگر بگذارید.

 

بخش دوم مکالمه پاسخی به سوال پیشنهادی درباره ی یک موضوع خاص است. به شما یک کارت با یک وظیفه پیشنهاد میشود که برای آماده کردن جواب به شما یک دقیقه زمان داده میشود. این مدت زمان کافیست تا جواب خود را آنالیز کنید و سعی کنید آن را با استدلال منطقی خود سازمان دهی کنید.

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) (آیلتس IELTS تضمینی ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS در ایران ) ( آزمون آیلتس IELTS ) ( منابع آزمون آیلتس IELTS ) ( کلاس آیلتس IELTS ) ( آموزش  آیلتس IELTS) ( دوره فشرده آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

در اینجا چند نکته برای سازماندهی این قسمت از سخنرانی (گفتگو) آیلتس:

. با دقت متن را بخوانید

. یک طرح کوتاه از مونولوگ خود بنویسید و سعی کنید تا حد امکان تمام نکات سخنرانی خود را توضیح دهید.

 

. از لغات و واژه های بیشتری استفاده کنید.

 

سومین مرحله از سخنرانی (گفتگو) آیلتس یک دیالوگ با آزمونگر است. اغلب موضوع آن با سوال قبلی مشابه است,بنابراین آزمونگر سوالات بیشتری از شما میپرسند و از شما انتظار دارند که جواب های معمولی خود را با دلایل منطقی بیان کنید ,بنابراین شما نباید فقط به سوال جواب بدهید بلکه جواب خود را با مثالها و نتیجه گیریها کامل کنید.

 

تمام چیزی که باید در مورد سومین قسمت (بخش) از آزمون مکالمه ی آیلتس بدانید این است که:

بعد از توضیحات مختصری از ساختار آزمون گفتاری آیلتس به شما نکات کاربردی و تاثیرگذار داده میشود که شامل

 

. سعی کنید از جملات حفظی بدون دانستن و درک مفهوم آن استفاده نکنید

. توانایی خود را در استفاده از واژه های وسیع نشان بدهید. این نکته به شما یک امتیاز مثبت میدهد و باعث میشود که تاثیر خوب و مثبتی بر آزمونگر خود بگذارید.

 

. سعی کنید از زبان رسمی انگلیسی استفاده کنید. واژه های غیر رسمی (غیر ادبی) در این نوع از مکالمات غیرقابل قبول است.

. سعی کنید که جوابهای تکراری ندهید و تا جایی که میتوانید از مترادف ها و کلمات جدید استفاده کنید .

 

. جواب های خود را با استفاده از مثالها و دانش و معلومات شخصی متنوع بیان کنید.

. اشتباهات خود را به سرعت تصحیح کنید. اگر اشتباهی کردید که میتونستید بلافاصله آن را تصحیح کنید این کار را انجام دهید. این بیانگر این است که شما قادر به کنترل کردن سخنرانی خود هستید.

 

. اگر سوالی را متوجه نشدید از آزمونگر خود بخواهید که دوباره سوال را تکرار و در صورت ممکن به شما توضیح دهد. زیرا اگر شما شروع به جواب دادن سوالی کردید که آن را به درستی متوجه نشدید جواب شما قطع خواهد شد.

 

. ارتباط غیر کلامی با آزمونگر خود بسیار مهم است.فراموش نکنید که آزمونگر شما را ارزیابی میکند و شما باید سعی کنید تا خودتان را به عنوان یک سخنور خوب نشان دهید. ارتباط چشمی میتواند به شما کمک کند تا تاثیر خوب و مثبتی از مکالمه ای که داشتید بگذارید.

 

 

 

Sirielts  با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS  ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS  ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS  تضمینی ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) (آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS در ایران ) ( آزمون آیلتس IELTS  ) ( منابع آزمون آیلتس IELTS ) ( کلاس آیلتس IELTS ) ( آموزش  آیلتس IELTS) ( دوره فشرده آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS )  ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

همچنین برای داشتن اطلاعات و جزئیات بیشتر میتوانید در موسسات خصوصی و کلاسهای آیلتس شرکت کنید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!