نکات و ترفندهایی برای آزمون آیلتس (IELTS)
اگر زبان انگلیسی, زبان رسمی و یا مادری شما نیست و شما می خواهید که در خارج از کشور به زبان دیگری تحصیل کنید, باید یک آزمون رسمی و بین الملی به زبان انگلیسی و یا آزمون آیلتس را بدهید. قوانین و سبک آزمون آیلتس با آزمونهای معمولی مدارس متفاوت است. بنابراین در اینجا نکاتی از آزمون آیلتس برای شما فراهم کرده ایم تا شما را در آمادگی کامل برای آزمون و گرفتن نمره ی دلخواهتان کمک و راهنمایی کند. اگر نمی خواهید برای آماده نبودن در آزمون, نمره ی خود را از دست بدهید, دقایقی برای خواندن این نکات وقت بگذارید و آنها را در خاطر خود بسپارید.

نکات آزمون آیلتس قبل از روز آزمون

یک هدف دست یافتنی و واقعی برای خود در آزمون انتخاب کنید.
برای به دست آوردن یک نمره ی ایده آل و رضایت بخش در آزمون آیلتس, لازم است که واقع بین باشید. اگر هدف رسیدن به سطحی خاص درمهارت کلی زبان انگلیسی است, این را بدانید که موفقیت با تمرین فراوان به دست می آید.بنابراین این نکته که تا قبل از آزمون برای خود هدف مشخصی قرار دهید اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین باید بدانید که نمره ی آزمون آیلتس در هر کدام از زیر شاخه های قسمت آزمون به چه صورت و به چه معنا است.
نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید
با شرکت کردن در کلاس ها و مراکز خصوصی آیلتس که امروزه در سرتاسر جهان و اطراف ما وجود دارند می توانید با کمک و راهنماییی های اساتید این دوره ها, نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید . سپس می توانید بر روی نقاط ضعف خود در آن قسمت از آزمون برای بهبود بیشتر و تقویت آن مهارت کار کنید تا مطمئن شوید تاثیر منفی در نمره ی کلی آزمون شما نخواهد گذاشت. به طور مثال, اگر شما در خواندن کند هستید, بر روی قسمت خواندن آزمون آیلتس, بیشتر از نوشتن و گوش کردن و صحبت کردن آزمون کار و تمرین کنید.
یک برنامه ریزی برای مطالعه ی خود داشته باشید
قبل از آنکه مطالعه کردن برای آزمون آیلتس را شروع کنید, یک برنامه ریزی دقیق بر اساس نقاط ضعف و قوت خود انجام دهید, تا بر طبق آن مطالعه کنید.
در کلاسها و دوره های آزمون آیلتس شرکت کنید
در صورت امکان, در دوره های آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنید. این دوره ها منابع مطالعاتی در اختیار شما خواهند گذاشت و همچنین نکات و ترفندهایی مفید و کاربردی که لازم است شما بدانید به شما آموزش خواهند داد. اگر به این مراکز آیلتس دسترسی ندارید, میتوانید یک معلم خصوصی بگیرید. یک معلم و استاد بیشتر می تواند به شما در یک برنامه ریزی مؤثر و مطالعه ای دقیق تر و مفید تر کمک کند و همچنین منابع آزمون آیلتس که برای آمادگی در این آزمون مورد نیاز است در اختیار شما قرار خواهند داد و یا به شما معرفی خواهند کرد.
تا جایی تمرین کنید تا از خودتان مطمن شوید
در بالا بردن اعتماد به نفس خود تمرین کنید. برای آزمون صحبت کردن (Speaking), با یک دوست انگلیسی زبان صحبت کردن را تمرین کنید. برای آزمون خواندن (Reading), زمانی که روزنامه میخوانید, بررسی کردن (Scanning) و روزنامه واری خواندن (Skimming) را به قصد درک و فهمیدن مفهوم کلی و یا موضوع اصلی متن تمرین کنید و برای قسمت گوش کردن (Listening) آزمون آیلتس, فیلم و یا سریال هایی به زبان انگلیسی نگاه کنید و همچنین خودتان را با اخبارهای انگلیسی و آهنگهای انگلیسی محاصره کنید.
در فشار محدود زمانی, تمرین کنید
درست مانند روز آزمون, خودتان را در قاب و محدودیت زمانی دو ساعت و ۴۵ دقیقه امتحان کنید. این محدودیت زمان به شما کمک خواهد کرد تا بدانید انجام دادن آزمونهای خواندن, نوشتن و گوش کردن به صورت پشت هم و متوالی چه احساسی خواهد داشت. هر چقدر که براساس مدت زمان محدود تمرین کنید, بهتر می توانید در روز آزمون زمان خود را مدیریت کنید.
وبسایتهای رسمی آزمون آیلتس را بررسی کنید
وبسایت رسمی آزمون آیلتس یکی از بهترین منابع اطلاعاتی برای کاندیدهای آزمون آیلتس است. همچنین شما میتوانید درباره ی قوانین و مقررات آزمون آیلتس بیشتر بدانید, با نمونه فرم آزمون و نحوه ی چگونگی سوالات آن آشنا شوید, نکات مفید و کاربردی بیشتری پیدا کنید و همچنین به منابع مطالعه ی مؤثری مانند کتابها , آزمونهای تمرینی و ویدیوهای بیشتری در این نوع سایتها دسترسی داشته باشید.
لوکیشن (موقیت مکانی) و محل دقیق برگذاری آزمون را بررسی کنید
برای اینکه در روز آزمون, به موقع سر جلسه ی آزمون برسید, مطمئن شوید که آدرس و محل دقیق آزمون را به خوبی می شناسید و راه رسیدن به آن را بلد هستید.

نکات آزمون آیلتس در روز آزمون
مطمئن شوید که شب قبل از آزمون به خوبی استراحت کرده اید, زیرا خستگی می تواند مستقیما بر روی توانایی های شما تاثیر بگذارد و همچنین مانع تمرکز شما بر روی آزمون خواهند شد. حتما صبحانه خود را میل کنید, زیرا مغز شما وقتی که احساس گشنگی داشته باشید به خوبی عمل نخواهد کرد. لباسهای راحت و مناسب بپوشید که حواس شما را از تمرکز کردن بر آزمون پرت نکند و با خودتان این احتمال را بدهید که فضای آزمون ممکن است سرد و یا گرم باشد پس لباسی بپوشید که در هر دو شرایط مناسب و راحت باشد.
به املا و علامتهای نشانه گذاری نوشته خود توجه کنید
املای درست کلمات و نشانه گذاری ها در طول آزمون آیلتس اهمیت بسیار زیادی دارد و شما برای املای غلط و یا استفاده از نشانه گذاری های اشتباه در پاسخهایتان, نمره از دست خواهید داد.
به محدود کلمات تعیین شده توجه کنید
به خاطر داشته باشید که اگر از حد کلمات تعیین شده گذر کنید, نمره از دست خواهید داد. بنابراین توجه کنید تا در هنگام وارد کردن پاسخ های خود بر روی برگه ی پاسخنامه ی آزمون, آن ها را در جای مناسب خود قرار داده اید و هکچنین توجه کنید تا “بیشتر از سه کلمه نشوند”. همچنین به یاد داشته باشید در تکالیف آزمون نوشتن (Writing), که حد کلمات تعین شده ۱۵۰ تا ۲۵۰ کلمه است. پس حواستان باشد تا نوشته ی شما کمتر و یا بیشتر از آن حد خواسته شده نشود.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!