ielts

ielts


نکات ریدینگ آزمون آیلتس

در قسمت ریدینگ (مهارت خواندن) آزمون آیلتس به شما ۶۰ دقیقه زمان داده می شود تا سه متن طولانی را بخوانید و سپس به ۴۰ سوال کلی آن پاسخ دهید.

  • اما آیا می دانید که برای خواندن متن ها، می بایست چقدر زمان بگذارید؟
  • و یا می دانید برای پاسخ دادن به سوالات متون آزمون به چقدر زمان احتیاج پیدا خواهید کرد؟

ما در این مطلب، برای شما عزیزان نکات کلیدی از ریدینگ آزمون ایلتس جمع آوری کردیم تا به شما کمک کنیم پاسخ تمام سوالات خود را از نحوه مدیریت زمان برای این قسمت از آزمون به دست آوردید.

نکاتی که در ادامه ی مطلب می خوانید، تأثیرگذار ترین استراتژی هایی هستند که با رعایت آنها در طول زمان ریدینگ آزمون آیلتس، می توانید بهترین بهره را از زمان خود برده و آن را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نکته کلیدی در ریدینگ آزمون آیلتس

نکته ی کلیدی اول: ابتدا نگاهی به سوال بی ندازید.

زمانی که متنی را می خوانید مغز شما سعی دارد تا تصویری از آنچه که می خوانید در ذهن شما به وجود آورد. بنابراین شما می توانید تا قبل از خواندن متن ها ابتدا نگاهی به سوالات آن متن بی اندازید، تا ذهنیتی از آنچه که درپاسخ و درک متن از شما انتظار دارد، به دست آورید. سوالات، اغلب چکیده ای از محتوای جزئی متن است و از آنجایی که قبل از خواندن متن سوالات را خوانده اید، می دانید که باید به دنبال چه اطلاعاتی از متن باشید. این استراتژی به شما این فرصت را می دهد تا سریع تر متن را بخوانید و پاسخ سوالات آن را دریابید. روزنامه واری خواندن کمک بسیار بزرگی در نحوه ی نگهداری زمان به شما خواهد کرد.

نکته کلیدی: زمان زیادی را صرف خواندن متن ها نکنید.

پس از آنکه نگاهی به سوالات انداختید، می توانید به سراغ متن ها رفته و آنها را بخوانید. نکته ای که ما در این بخش به شما توصیه می کنیم این است که که بیشتر از پنج دقیقه برای این قسمت زمان نگذارید. زیرا همانطور که در مطالب قبل به آن اشاره کردیم متن ها به مراتب سخت تر خواهند شد، بنابراین با گذاشتن زمان زیادی برای متن اول، زمان کافی برای متن های بعدی نخواهید داشت. در اینجا سوالی که ممکن است برای شما پیش آید، این است که بهترین روش خواندن متن ها در قسمت ریدینگ آزمون آیلتس چیست؟ در اینجا باید نگاهی دوباره به نکته ی اول این مطلب بی اندازید. زیرا تا زمانی که با توجه به خواندن سوالات، می دانید متن کلی در مورد چه موضوعی است، خواندن روزنامه واری متن آسان ترین روش و استراتژی خواهد بود.

نکته کلیدی سوم: از خواندن خط به خط متن اجتناب کنید.

نکته ای که ما به شدت در ریدینگ آزمون آیلتس به شما توصیه می کنیم، این است که از خواندن خط به خط جملات متن اجتناب کنید. روزنامه واری خواندن متن یکی از نکات کلیدی و استراتژی پر کاربردی است که جهت جلوگیری از این اشتباه پیشنهاد شده است. روزنامه واری خواندن متن زمانی است که شما چشم هایتان را از روی خطوط متن می گذرانید تا موضوع و مفهوم کلی ارائه شده در متن را دریابید. بدون آنکه با خواندن کلمه ای نا آشنا متوقف شده و به عقب برگردید. تکنیک و استراتژی بعدی که پیشنهاد می کنیم این است که به دنبال ایده های اصلی متن بگردید، که اغلب نکات کلیدی متن ها در اوایل هر پاراگراف جدید قرار دارند. زمانی که این ایده های اصلی را پیدا کردید، لازم نیست که دیگر جملات بعد و یا قبل از آن را هم بخوانید، نگاهی کوتاه به آخر جمله هم میتواند صحیح بودن ایده ی پیدا شده را تایید کند.

نکته کلیدی چهارم: زیر اطلاعات ویژه و خاص خط بکشید.

نکته ی بعدی مربوط به بررسی کردن کلی متن است. این کاری است که می توانید در هنگام خواندن متون و قبل از پاسخ دادن به سوالات انجام دهید. بدین صورت که اگر با اسم شخصی خاص و یا مکان ویژه ای رو به رو شدید زیر آنها را خط بکشید. هدف از انجام دادن این کار، این است که مطمئنا نام این اشخاص یا مکان ها در سوالات آورده شده. بنابراین، اگر این کار را انجام ندهید، پس از خواندن سوالات مجبور به جستجوی این اطلاعات در خط به خط متن خواهید شد. شما با پیروی از این نکته و خط کشیدن در زیر نکات کلیدی متن، با یک تیر چند نشان زده و برای خودتان زمان بیشتری خریده اید. کلمات دیگری که به این اندازه اهمیتی ندارند ممکن است در سوالات توضیح داده شده باشد، بنابراین خود را درگیر اطلاعات اضافی نکنید.

نکته کلیدی پنجم: برای هر سوال بیشتر از پنج دقیقه زمان نگذارید.

به یاد داشته باشید که شما تنها ۶۰ دقیقه زمان برای خواندن سه متن بلند بالا و پاسخ دهی به ۴۰ سوال آنها خواهید داشت. پس می بایست بدانید نکته ای که بیشتر از هر چیزی در طول این قسمت از آزمون برای شما اهمیت دارد “زمان” است. با پاسخ دهی صحیح به ۳۰ سوال از چهل سوال کلی ریدینگ آزمون آیلتس، می توانید نمره ی ۷، که نمره ی خوبی در این آزمون می باشد به دست آورید. بنابراین شما می بایست، زمان خود را به صورتی تاثیرگذار مدیریت کنید و تلاش خود را بکنید تا به هر چهل سوال، پاسخ دهید. به یاد باشید که اگر پاسخ سوالی را نمی دانستید، از آن رد شوید و به سراغ سوال بعدی بروید و مطمئن شوید که بیشتر از یک دقیقه برای هر سوال وقت نگذارید. زیرا می توانید هنگامی که به تمامی سوالات پاسخ دادید و این قسمت را تمام کردید، در صورتی که زمان اضافه داشتید، به عقب برگردید و برای سوالات دشوار و جا مانده وقت و زمان بیشتری بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *