نکات کلیدی بخش Speaking بخش گفتاری آیلتس بخش اول

 

نکات زیر بهترین راهکارهای علمی و به روز شده ای هستند که در جهت بهبود عملکرد داوطلبین در آزمون به نگارش در امده اند.این نکات،هم برای ازمون عمومی و هم برای ازمون اکادمیک ایلتس،کاربردی هستند.

تمرین ۲۴ ساعته ی زبان انگلیسی!

ایا برایتان کلاس خصوصی آیلتس

پیش امده که پس از چند جلسه غیبت و بدون تمرین کردن،در کلاس زبان حاضر شوید؟ در این شرایط،در ۱۰ دقیقه ی ابتدای کلاس چه حسی داشته اید؟ روشن شدن موتور و به اصطلاح “گرم شدن” افراد برای روان صحبت کردن،حدودا ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول میکشد. درست مانند گرم کردن ورزشکاران پیش از شروع یک مسابقه ی ورزشی،قرار گرفتن در سطح واقعی زبان اموزان نیز کمی زمان میبرد.اگر پیش از شروع ازمون خود را گرم نکنید،ممکن است حتی پیش از اینکه به سطح واقعی خود برسید،زمانتان به اتمام برسد.

به همین دلیل شما باید ۲۴ ساعت پیش از ازمون را به صحبت کردن،نوشتن،خواندن و گوش دادن ان هم فقط به زبان انگلیسی اختصاص دهید.دوستان و خانواده ی شما ممکن است گمان کنند که دیوانه شده اید!اما بدانید که این کار تاثیر بسیاری در نتیجه ی ازمون شما خواهد داشت.

روزانه زمانی را برای صحبت کردن به زبان انگلیسی اختصاص دهید:

روزانه،اختصاص دادن زمان کمی برای صحبت به زبان انگلیسی،خیلی بهتر است تا اینکه تمام هفته تمرین نکنید و بعد یک یا دو روز در هفته به کلاس زبان بروید.اما اگر دوستی ندارید که با او تمرین کنید،چه باید کرد..؟ اینکه افراد مسلط به زبان بسیار اندکی در اطراف شما وجود داشته باشند،قابل درک است.اما اینترنت،محل مناسبی برای صحبت کردن با افراد در سراسر جهان است.پس از این منبع در دسترس استفاده کنید.

هرکجا که کلاس خصوصی   آیلتس

منظور ممتحن را متوجه نشدید،از او سوال بپرسید:

داوطلبین بسیاری را میشناسم که گمان میکنند در امتحان speakingتنها شخصی که میتواند سوال بپرسد،ممتحن است.این امتحان،به منزله ی یک گفت و گوی عادی میان دو نفر است.پس هر کجا که متوجه مقصود ممتحن نشدید،برای اطمینان از او سوال بپرسید.

شما نمیتوانید از او بخواهید که کل جمله را برایتان شرح دهد اما میتوانید با بیان این جمله تقاضا کنید تا معنی یک کلمه ی خاص را برایتان توضیح دهد:

‘؟I’m sorry, could explain what X means’

همچنین میتوان با بیان عبارتی مانند جمله ی زیر،از ممتحن بخواهید تا در درک مفهوم موضوع به شما کمک کند:

‘I’m sorry I didn’t quite get that, could you repeat the question please?’

البته این کار کلاس خصوصی آیلتس

نباید جنبه ی سوء استفاده بگیرد و به این ترتیب از ممتحن بخواهید که تمام جملات و کلمات را برای شما توضیح دهد.این کار مجاز نیست و احتمالا باعث عصبانیت ممتحن خواهد شد. فقط زمانی که واقعا نیاز به کمک دارید،از او کمک بخواهید.

به پرسش ها،پاسخ های جامع و کامل بدهید:

“بله” و “خیر” ، کلاس خصوصی آیلتس

پاسخ های قانع کننده ای نیستند.به یاد داشته باشید که این یک ازمون است و شما باید مهارت خود را در استفاده از زبان،به نحو احسن نشان دهید.با دادن پاسخ های کوتاه،ممتحن هرگز به مهارت شما پی نخواهد برد.

یک روش مفید برای بسط دادن به جواب ها،شرح مطالب و بیان کردن مثال است.

به دو نمونه پاسخ خوب و بد از سوال زیر دقت کنید:

  

‘What are the causes of traffic jams inyour city?’

پاسخ بد:

‘The causes of traffic jams are narrow roads and overpopulation.’

این پاسخ بسیار کوتاه است و حداقل اطلاعات ممکن را به مخاطب منتقل میکند.

پاسخ خوب:

‘The causes of congestion are narrow roads and overpopulation. This is because our roads were designed a long time ago when the population of the city was much lower. For example, the road near my house was built in the 1960s when the population was about a third what it is today..’

این داوطلب نه تنها به جواب سوال پرداخته،بلکه با شرح مطالب و ارائه ی نمونه به تحکیم و تثبیت پاسخ خود کمک کرده است.

فرمت سوالاتی که در روز ازمون پرسیده میشوند را از پیش بدانید:

به یاد داشته باشید که هیچ گاه نباید پاسخ نمونه سوالات را حفظ کنید.زیرا ممتحن این گونه پاسخ ها را میشناسد و در نتیجه ی ازمونتان تاثیر بدی خواهد داشت و حتی ممکن است هیچ نمره ای به شما تعلق نگیرد.

با این حال، کلاس خصوصی آیلتس

فرمت سوالاتی که در این ازمون مطرح میشود،قابل دسترس است و میتوانید انها را با پاسخ های طراحی شده توسط خودتان تمرین کنید.

نوع پرسش هایی که معمولا در ازمون speaking مطرح میشوند:

  • ارائه ی نمونه
  • ارائه ی دیدگاه
  • دیدگاه های متضاد
  • بیان عقیده راجع به حقایق موجود
  • بحث درباره ی علل و اثرات یک پدیده
  • صحبت درباره ی یک موقعیت فرضی
  • صحبت کردن درباره ی گذشته و اینده
  • کلاس خصوصی  آیلتس

 

نحوه ی صحبت کردن افراد انگلیسی زبان را بیاموزید:

معلمین زبان انگلیسی،معمولا زبان اموزان را به صحبت کردن به روشی غیر عادی عادت میدهند.زبان اموزان بسیار اهسته و با تاکید صحبت میکنند. من این موضوع را زمانی متوجه شدم که به همراه دانش اموزان و چند تن از همکارانم برای صرف قهوه به بیرون رفته بودیم.دانش اموزان از نحوه ی صحبت کردن من و همکارانم شوکه شده بودند و متفق القول از این که چرا نمیتوانند اینگونه صحبت کنند،شکایت داشتند.

چنانچه کلاس خصوصی آیلتس

مدرسین شما سعی دارند اهسته و بسیار شمرده صحبت کردن را به شما بیاموزند،هیچ گاه حرف زدن عادی را یاد نخواهید گرفت. به سایت یوتیوب مراجعه کنید و ویدئو های مربوط به مکالمه ی افراد انگلیسی زبان را ببینید. به نحوه ی تلفظ، تاکید جملات و لحن بالا و پایین کلماتشان توجه کنید.درک همزمان محتوا به همراه توجه به این موضوعات،کمی مشکل به نظر میرسد.اما تمرین این کار هم برای تقویت مهارت listening و مهارت speaking ضروری است.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!