نکات خواندن (Reading) آزمون تافل (TOFEL)

 

نصیحت های عمومی و رایج قسمت ریدینگ آزمون تافل

با ساختار قسمت ریدینگ آزمون تافل آشنا شوید. قبل از شرکت کردن در آزمون, شما باید به طور کامل با آن آشنایی داشته باشید و بدانید که باید انتظار چه چیز هایی را در آزمون داشته باشید. همانطور که می دانید : در آزمون حدود سه تا پنج متن در حدود ۷۰۰ کلمه وجود دارد, که ۲۰ دقیقه زمان برای خواندن هر یک از این متن ها و پاسخ دادن به ۱۲ سوال آن اختصاص داده شده است.

 تمام قوانین و دستورالعملات آزمون را به طور عمیق یاد بگیرید. در این صورت, شما احساس اعتماد به نفس بیشتری در روز آزمون خواهید داشت. شما زمان و انرژی برای درک تمامی قوانین میگذارید وقادر به تمرکز بیشتر و بهتری برای خواندن متن ها و پاسخ دادن به سوالات آن خواهید بود.

– انواع تمامی سوالات را به طور دقیق یاد بگیرید. زمانی برای یادگیری و درک انواع سوالات آزمون و نحوه ی پاسخ دادن به آنها بگذارید. این بدین معنا است که شما به طور مؤثر و کار آمدی در آزمون خود عمل خواهید کرد. شما قادر به سرعت خواندن سوالات و نحوه ی چگونه پاسخ دادن به آنها, در مدت زمانی کوتاه خواهید بود. تنها کافی است تا متن را با دقت بخوانید.

– از برگه ای اضافی (چرکنویس) برای نوشتن سوالاتی که پاسخ آن ها را داده اید اما مطمئن نیستید و یا شک داریداستفاده کنید. اگر بعد از پاسخ دادن به سوالات دیگر زمان اضافی داشتید, می توانید به آن سوالاتی که در نظر شما کمی چالش بر انگیزتر بود برگردید و از برگه ی چرکنویس و همچنین عمل مرور کردن برای بررسی دوباره ی آنها استفاده کنید.

 

نکات آزمون ریدینگ تافل –  چگونه زمان خود را مدیریت کنید

مدیریت و کنترل زمان : زمانی که برای آزمون تافل خود آماده می شوید, خواندن متن هایی را تمرین کنید که به بلندی متن های آزمون و یا حتی بلند تر از آنها است. بدین صورت سرعت خواندن شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. ترجیحأ, شما باید مشخص کنید که برای خواندن هر یک از متن ها به چه مقدار زمان احتیاج دارید. هدف واضح و مشخصی برای خود تعین کنید تا مطمئن شوید که در هنگام آزمون, زمان خود را به خوبی مدیریت می کنید.

به عنوان مثال :

 برای خواندن : ۵ دقیقه وقت بگذارید

 برای پاسخ دادن به سوالات : ۱۲ دقیقه ( برای هر یک سوال آن ۱ دقیقه )

 برگشتن به سوالاتی که در پاسخ آنها مطمئن نیستید و یا شک دارید : ۳ دقیقه

هیچ مدیریت زمانی عالی و ایده آلی وجود ندارد, تایم زمان بندی شما کاملا به شما و سرعت خواندن شما بستگی دارد. بنابراین قرار دادن یک هدف مشخص در زمان بندی بر اساس سرعت خواندن شما و زمانی که صرف پاسخ دادن به سوالات نیاز دارید, اهمیت بسیار زیادی دارد. پایگاه آزمون جهانی, تمرین خواندن جامع و وسیعی برای آزمون تافل را بر اساس موقعیت های زندگی واقعی ( متن هایی با اندازه های یکسان, نمونه سوالات یکسان و غیره ) را پیشنهاد می کند که می تواند کمک پر ارزش و مؤثری به شما باشد.

از زمان تعین شده حداکثر استفاده خود را بکنید : تمام کردن تمرین اول در کمتر از ۲۰ دقیقه بی نتیجه است. شما باید ترجیحأ زمانی را برای تصحیح کردن پاسخ های خود بگذارید. اگر در تمرینات ترکیبی (۲ و ۳ , ۴ و ۵) متن اول را در ۱۹ دقیقه کامل کردید, شما ۲۱ دقیقه برای دومین متن آن وقت خواهید داشت. اما ایا این واقعا مفید است ؟ زیرا ممکن است که متن دوم دشوار تر از متن اول نباشد.

” من تنها ۲ دقیقه زمان دارم, کدام سوال را باید اول جواب بدهم ؟ ”

تمامی سوالات به جز سوالات آخری ارزش یک امتیاز را دارند. اگر شما تنها دو دقیقه زمان دارید, از آن زمان برای بررسی سوالاتی که بیشتر از سه امتیاز دارند, استفاده کنید که بیشتر از سوالات یک امتیازی زمان بر هستند. به علاوه اینکه, سوالات آخری ( جای خالی را پر کنید و یا انتخاب جملات ترکیبی ) بیشتر از یک امتیاز دارند, اما از دشوار ترین ها نیستند. تنها ریسکی که وجود دارد این است که تمام پاسخ های شما باید تصیح شوند تا بتوانید تمام امتیازات سوالات را دریافت کنید.

هیچ گونه امتیاز منفی در آزمون تافل وجود ندارد : هنگامی که شما تنها ثانیه هایی بیشتر زمان ندارید, برای پاسخ سوالات باقی مانده, به طور تصادفی و یا اتفاقی پاسخ آنها را از میان گزینه ها انتخاب کنید. شما یک شانس در انتخاب پاسخ و یا گزینه ی درست از سه گزینه ی پاسخ دیگر دارید. اگر همچنان برای خواندن پاسخ ها زمان و فرصت اضافه داشتید, و با روش حذف کردن پیش بروید, احتمال زیادی وجود دارد که شما دقیقا گزینه ی درست را انتخاب کرده باشید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!