برای روز آزمونتان آماده شوید پس در اینصورت موفقیت با IELTS در انتظار شماست.

شما کارمندان  آزمون IELTS را دوستانه،  مهمانواز و بسیار حرفه ای خواهید یافت. آنها اطمینان حاصل خواهند کرد که آزمون به طور عادلانه و ایمن برگزار می شود. دستورالعمل هایشان را با دقت دنبال کنید.

 

یک هفته قبل از آزمون IELTS

هفته قبل از امتحان زمان و مکان تست IELTS خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که می دانید که چگونه می توانید در آن زمان به آنجا برسید.

به یاد داشته باشید، آدرس محل تست IELTS شما ممکن است متفاوت از مرکز آزمون که در آن تست را رزرو کرده اید، باشد.

زمان کافی برای خواندن اطلاعات کامل شرایط و ضوابط آزمون آیلتس برای بدست آوردن اطلاعات مهمی در مورد روز آزمون تان از IELTS بگذارید.

 

روز آزمون تست IELTS شما

شما باید برای آزمایش IELTS خود وقت کافی داشته باشید. اگر شما دیر به محل آزمون برسید، مجاز به انجام تست نخواهید بود .

تلفن همراه و سایر دستگاه های الکترونیکی را خاموش کنید. از شما خواسته می شود که این موارد را با وسایل شخصی دیگر خارج از محل آزمون قرار دهید.

تستهای listening ، reading و writing  ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد و بین هر قسمت آزمون زمان استراحتی وجود ندارد.

اطمینان حاصل کنید که آماده هستید و چیزی برای خوردن و نوشیدن دارید. شما مجاز نخواهید بود که غذا به محل آزمون ببرید شما فقط مجاز به مصرف یک نوشیدنی در یک بطری شفاف خواهید بود.

 

کارت شناسایی و عکس های شما

کارمندان محل آزمون IELTS هنگام ورود ،  هویت و کارت شناسایی شما  را بررسی می کنند.

اطمینان حاصل کنید که کارت شناسایی  شما با هویتتان تناسب دارد ، اگر شما با کارت شناسایی اشتباه وارد شوید، شما مجاز به انجام تست نخواهید بود.

شما همچنین ممکن است نیاز به دو عدد عکس مشابه با گذرنامه خود داشته باشید.

 

عکاسی در روز آزمون IELTS

بعضی از محل های آزمون در روز آزمون از شما عکس می گیرند – این عکس گرفته شده توسط مرکز آزمون در فرم گزارش تست خود برای نشان دادن افزایش امنیت انجام می شود. مرکز آزمون شما به شما اطلاع خواهد داد که آیا این کار را انجام می دهد یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این سایت IELTS candidate identity verification مراجعه کنید .

جزئیات را وقتی برای آزمون رزرو می کنید بررسی کنید تا مطمئن شوید که کارت شناسایی و عکس صحیح را با خود به محل آزمون می برید.

 

در طول آزمون آیلتس

مجاز خواهید بود که قلم یا مداد، پاک کن و کارت شناسایی خود را روی میز خود داشته باشید.

اگر در طول آزمون می خواهید از سرویس بهداشتی استفاده کنید، دست خود را بالا ببرید تا ممتحنان این اجازه را به شما بدهند.  و سعی کنید در این حین مزاحم سایر شرکت کنندگان نشوید.

اگر در طول آزمون سوالی دارید، دست خود را برای گرفتن کمک بالا ببرید.

هنگامی که آزمون listening را انجام می دهید، بررسی کنید که می توانید آزمون را درست بشنوید. در غیر اینصورت دست خود را بالا ببرید و به ممتحنان اعلام کنید که شما قادر به شنیدن تست نیستید.

لطفا به یاد داشته باشید که شما ۱۰ دقیقه بعد  از شنیدن listening  وقت دارید که پاسخنامه را پر کنید. اما به یاد داشته باشید که شما ۱۰ دقیقه بعد از تست reading  وقت نخواهید داشت پس مطمئن شوید که جوابها را وقتی هر بخش را تکمیل می کنید بر روی پاسخنامه می نویسید.

 

در پایان آزمون

تا وقتی که ممتحن اجازه خروج شما را از اتاق بدهد بر روی صندلی خود بنشینید.

اگر فکر میکنید که مسائلی می تواند بر روی عملکرد شما تاثیر بگذارد، بلافاصله آن را با ممتحن در میان بگذارید.

اگر شکایتی را در خصوص روز آزمون تان دارید، باید در عرض یک هفته از تاریخ تست انجامش دهید.

 

ترتیبات ویژه

اگر شما تسهیلات ویژه ای به دلیل ناتوانی یا شرایط دیگر خواسته اید، آنها در روز آزمون انجام خواهند شد .

 

نکات روز آزمون

دستورالعمل ها  را متوجه شوید

دستورالعمل ها را با دقت در طول آزمون دنبال کنید. به خاطر داشته باشید که بخش های   writing آزمون دارای محدودیت استفاده از تعداد لغات می باشند.

داشتن زمان کافی برای هر بخش

بعضی از سؤالات، محدودیت زمانی خاصی را برای  شما پیشنهاد کرده اند. در  هر محل آزمون یک ساعت روی دیوار است. در طول  آزمون به ساعت توجه داشته باشید تا بتوانید سئوالات را به وقتشان تکمیل کنید.

سعی کنید خونسردی خود را حفظ کرده تا بتوانید به نحو احسنت کار خود را پیش ببرید

اگر احساس نگرانی می کنید، نفس های عمیق بکشید تا آرام شوید. تمرکز بر روی سئوالات داشته باشید و برای پاسخ دادن عجله نکنید. این به شما کمک خواهد کرد که بهترین نحو تست را به پایان برسانید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!