نکته هایی در مورد listening :

دقت کافی به نوار ضبط شده داشته باشید
هر فایل ضبط شده فقط یکبار می تواند شنیده شود ، پس شما نیاز خواهید داشت که با دقت به آن گوش دهید . مطمئن شوید که تمامی دستورالعمل ها را خوانده اید در اینصورت شما می دانید که نوار ضبط شده چه زمانی شروع می شود و شما به چه چیزی نیاز دارید وقتی که نوار ضبط شده تمام می شود.

یادداشت برداری کنید
در هر موقعیتی ، حتی اگر شما بسیار با دقت گوش کنید بسیار سخت خواهد بود که تمام چیزهایی که شنیده اید را به یاد بیاورید. بنابراین در زمانهایی که شما در حال انجام تست هستید این موقعیت بیشتر شما را دچار استرس می کند . یادداشت برداری از نکات کلیدی وقتی که شما در حال گوش دادن به نوار ضبط شده هستید می تواند شما را کمک کند که تمامی اطلاعات را که مفید هستید را به یاد بیاورید. از نمادهای خاص یا مخفف هایی که فکر می کنید به شما در یادداشت برداری سریعتر کمک می کند استفاده کنید. شما می توانید تمرین یادداشت برداری کنید وقتی که در حال گوش دادن به رادیو یا اخبار هستید برای اینکه به شما کمک می کند برای تست listening آماده تر عمل کنید .

آرامش داشته باشید و گوش دهید
اگر شما کلمه، اصطلاح و یا جمله را متوجه نمی شوید ، به گوش دادن ادامه دهید و تمرکز خود را بر روی آن چیزی که می شنود بگذارید. شما همچنان می توانید بسیاری از نکات اصلی را متوجه شوید حتی اگر تعدای از کلمات را نمی دانید . اگر شما قسمتی از listening را از دست داید ، نگران نباشید ! به یادداشت برداری ادامه دهید . اگر شما بیش از حد تمرکزتان را بر روی قسمتی که از دست داده اید بگذارید ، ممکن است حتی اطلاعات بیشتری را از دست بدهید.

به سئوال بعدی بروید اگر نتوانستید یک سئوال را پاسخ بدهید
در برخی از بخش های تست listening ، شما یک زمان تعیین شده برای جواب دادن به سئوالات دارید وقتی که زمان تمام شود شما به صورت اتوماتیک وارد سئوال بعدی خواهید شد . در این بخش های تست ، احساس راحتی کنید تا که بتوانید با در نظر گرفتن حداکثر زمان متوجه شوید که برای پاسخگویی به هر سئوال چقدر زمان دارید. اگر چه در بخش های دیگر شما یک زمان تعیین شده برای پاسخگویی به چندین سئوال را دارید بنابراین شما باید زمانتان را با دقت بیشتری مدیریت کنید . در این بخش ها، اگر شما نتوانستید سئوالی را پاسخ دهید ، به سئوال بعدی بروید. شما می توانید همیشه به سئوالاتی که در مورد آنها مطمئن نیستید برگردید اگر که همچنان وقتی داشته باشید.

هنگامی که همه چیز شکست می خورد، یک حدس بزنید!
به تمام سوالات آزمون listening پاسخ دهید. هیچ جریمه ای برای پاسخ های اشتباه در سوالات چند گزینه ای از آزمون CELPIP وجود ندارد. اگر پاسخی نمی دانید، سعی کنید گزینه هایی را که می دانید اشتباه است را حذف کنید. با حذف برخی از گزینه ها، احتمال حدس زدن پاسخ صحیح شما حتی بالاتر خواهد بود.

زمان خود را مدیریت کنید
هر بخشی از آزمون CELPIP یک تایمر در گوشه ای از صفحه نمایش شما دارد، بنابراین ساعت را تماشا کنید! اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای تکمیل تمام سوالات در هر بخش از آزمون listening دارید.

پاسخ های خود را چک کنید.
قبل از رفتن به سوال یا بخش بعدی در آزمون listening، مطمئن شوید که بر روی گزینه پاسخ خود کلیک کرده اید. این به ویژه در بخش هایی از آزمون listening مهم است که در آن هیچ فرصتی برای بازگشت به سئوالات وجود ندارد .

نکته هایی در مورد Speaking :

برای انگلیسی صحبت کردن زمان بگذارید
با دوستان ، خانواده و همکاران خود به زبان انگلیسی صحبت کنید . به یاد داشته باشید که تست speaking از طریق یک کامپیوتر انجام می شود بنابراین هیچ ممتحنی وجود ندارد. تمرین speaking با یک دستگاه ضبط کننده صدا می تواند به شما کمک شایانی کند که در طی زمان امتحان اصلی احساس اعتماد به نفس داشته باشید .

دستورالعمل ها را دنبال کنید و سریع درکشان کنید
اطمینان حاصل کنید که تمام دستورالعمل ها را می خوانید و قبل از شروع اولین اعلان آنها را درک می کنید. از زمان آماده سازی برای خواندن و درک سریع و استفاده از اندیشه های خود قبل از شروع صحبت استفاده کنید.

پاسخ کامل بدهيد
تا جایی که امکان دارد مطلب در اختیار ارزیابان celpip بگذارید پس در اینصورت آنها می توانند به طور صحیح مهارت شفاهی شما را ارزیابی کنند . این به این معنی است که شما باید به حد کافی از جزئیات مرتبط در صحبت خود استفاده کنید. از موضوع اصلی دور نشوید.

از تجربه زندگی شخصی خود بیاموزید.
هر گاه امکان پذیر است، سعی کنید از تجارب زندگی خود را در تسک های speaking استفاده کنید. صحبت کردن در مورد چیزهای شخصی و معناداری زندگیتان خیلی ساده تر از ساختن یک داستان است .

بطور واضح و در یک گام طبیعی صحبت کنید.
به صورت کامل و واضح در داخل میکروفون صحبت کنید . قبل از شروع آزمون CELPIP، به شما فرصتی برای تست دستگاه ضبط داده می شود و می توانید چگونگی صدای خود را بشنوید. از این فرصت برای پیدا کردن بهترین صدا، تن و سرعت استفاده کنید.

سعی نکنید کلمات را تکرار کنید.
از کلمات خودتان به جای تکرار کلمات برای نشان دادن توانایی کامل به CELPIP Raters استفاده کنید. در طی زمان پاسخگویی شما ، سعی نکنید که بیش از حد از برخی کلمات استفاده کنید ، به مترادف ها و هم معنی ها فکر کنید تا نظرات خود را بیان کنید و بدین صورت دامنه واژگان خود را نشان می دهید.

نگران لهجه خود نباشید
به استثنای اینکه لهجه شما مانع از فهمیدنشان نمی شود ، روی آن تمرکز نکنید. در عوض، تمرکز خود را بر روی استفاده از گرامر خوب، واژگان دقیق و متنوع بگذارید و به طور کامل پاسخ بدهید.

زمان خود را مدیریت کنید
از زمان آماده سازی برای فهمیدن ایده های فوری، تفکر خلاقانه و سازماندهی آنچه که می خواهید بگویید استفاده کنید. از speaking timer استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی می گوئید و می توانید آخرین جمله خود را به پایان برسانید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!