نکات مهم در کسب موفقیت تست SPEAKING
هرچه بیشتر انگلیسی صحبت کنید، سریعتر به مهارت کافی خواهید رسید . درخواست برای راهنمایی و یا جستجوی اطلاعات راه عالی برای برقراری ارتباط است . سعی کنید به هر اندازه ای که می توانید با خانواده و دوستانتان انگلیسی صحبت کنید .

استفاده از کامپیوتر:
تست های CELPIP از طریق رایانه انجام می شود ، بنابراین سطح نسبی آشنایی با کامپیوتر ضروری است .
تست speaking CELPIP از audio استفاده می کند پس حتما تمرین صحبت کردن در میکروفن را داشته باشید .

دنبال کردن دستور العمل :
دستورالعمل CELPIP را برای تمام آزمونها به دقت بخوانید تا نیازها را درک کنید و محتوا و پاسخ ها را بتوانید گسترش دهید .

پاسخ کامل بدهید :
اگر شک دارید ، توضیح بیشتری ارائه دهید . این به ممتحنان CELPIP کمک می کند تا به دقت کارتان را ارزیابی کنند. در پاسخ به زمان تعیین شده متمرکز شوید و دقیق صحبت کنید .

استفاده از تجربه شخصی :
در صورت لزوم ، از تجربه شخصی برای پاسخ به سوالات استفاده کنید. صحبت در مورد چیزی که تجربه کرده اید می تواند آسان تر باشد ، داستانهای جدید بسازید که بتواند با زمان تعیین شده سازگاری داشته باشد و همچنین در داستانتان از کلمات و محتوای مناسب استفاده کنید.

با صدای بلند و واضح صحبت کنید:
CELPIP به شما این امکان را می دهد تا قبل از شروع با میکروفن آزمایش و تمرین کنید. به طور واضح صحبت کنید و هنگام پاسخ دادن از سرعت طبیعی خود استفاده کنید .

از تکرار کردن کلمات خودداری کنید :
به جای تکرار کلمات استفاده شده در prompt ، از لغات خود استفاده کنید و از کلمات مختلف برای نشان دادن توانایی صحبت کردن خود استفاده کنید.

هر کسی لهجه ای دارد :
تا زمانی CELPIP مهارت شما را بر اساس لهجه شما محک می زند که توانایی زبان انگلیسی شما درک درستی از پاسخ مناسب و واضح داشته باشد.

زمان را مدیریت کنید :
از زمان آماده سازی اختصاص داده شده برای درک ساختار، نیاز، و تصمیم گیری در مورد محتوا قبل از پاسخ دادن استفاده کنید، و سپس زمان خود را در جایی که تایمر ارائه شده است، دنبال کنید .

نکات مهم در کسب موفقیت تست LISTENING
با دقت گوش کنید :
توجه داشته باشید فایل صوتی در هر سؤال تنها یکبار پخش می شود ، بنابراین از هر گونه حواس پرتی اجتناب کنید و با دقت به هر فایل گوش دهید.

یادداشت برداری کنید :
تمرکز خود را بر روی یادداشت برداری بگذارید . اینکار همچنین ممکن است ایده های بیشتری را برای پاسخ شما به ارمغان بیاورد . برای آماده شدن برای آزمون Listening CELPIP هنگام گوش دادن اخبار و مکالمات را یادداشت کنید، انجام اینکار بسیار مفید و موثر خواهد بود .
اگر چیزی را درک نکردید ، آرام باشید و گوش دادن به فایل صوتی را ادامه دهید. در اغلب موارد، می توانید با نوشتن نکات اصلی کل فایل را بخاطر بیاورید.

یک حدس خوب بزنید :
آزمون Listening CELPIP پاسخ تمامی سئوالات را در خود فایل ضبط شده دارد . شما برای پاسخ های اشتباه در بخش های چند گزینه ای جریمه ای نمی شوید، پس بهتر است با حدس زدن سئوالهای چند گزینه ای را پاسخ دهید .

تمام پاسخ ها را چک کنید :
در بعضی از قسمتهای آزمون CELPIP امکان ادیت به پاسخ ها وجود ندارد. پاسخ ها پس از انتقال به کامپیوتر ذخیره می شوند. پس تا زمانی که اجازه دارید قبل و بعد از پاسخ به سئوالات آنها را با دقت کامل بررسی کنید .

نکات مهم در کسب موفقیت تست READING
هر زمان و هر کجا که می توانید انگلیسی بخوانید ، روزنامه بخوانید، اخبار تماشا کنید ، خواندن کمیک، داستان های کوتاه و رمان را شروع کنید.
خواندن باعث پیشرفت در دایره لغات و درک بهتر هر زبانی می شود و حتی اگر بلند بخوانید بهتر همه چیز را یاد خواهید گرفت .

فهمیدن، درک کردن و استخراج مطالب :
تست reading در خصوص اینکه چطور کلمات را حفظ می کنید نیست ، اما به چگونگی استخراج اطلاعات با اشاره به نکات کلیدی و جزئیات توجه ویژه ای دارد . این به درک شما به متن باز می گردد و بستگی به این دارد که شما چطور ایده اصلی و اطلاعات ضروری را استخراج می کنید بنابراین سطح درک شما را می آزماید .
هر بخشی از آزمون خواندن CELPIP با ارائه متن است که باید قبل از پاسخ دادن، چندین سوال را خواند . زمان خود را مدیریت کنید و به تمام سوالات پاسخ دهید.

استراتژیهای reading :
اصلا ضروری نیست که شما هر کلمه و هر جمله را در هر پاراگراف بخوانید . پس از داشتن تمرین کافی در بخش reading ، می توانید پاراگراف ها و صفحات را اسکن کنید تا متن اصلی را بدست آورید .
سعی کنید روش های مختلف خواندن و تمرین را برای بهبود مهارت خواندن خود برای آزمون خواندن CELPIP امتحان کنید.

از توجه بیش از حد به یک کلمه خودداری کنید :
اگر شما یک کلمه یا متن را به طور کامل درک نمی کنید، پس به کلمات و جمله های اطراف آن نگاه کنید تا معنی را بتوانید بفهمید. داشتن مهارت های درک صحیح می تواند به جلوگیری از توجه بیش از حد به یک سوال یا کلمه کمک کند .

پاسخهای مربوطه ارائه دهید:
شما مجبور نیستید که یک متخصص برای هر یک از آزمونهای CELPIP باشید، به جز نشان دادن مهارت خود در زبان انگلیسی . در تست خواندن CELPIP، پاسخ ها در متن از طریق درک و استخراج اطلاعات است.

نکات مهم در کسب موفقیت تست WRITING
قبل از شروع آزمون خواندن CELPIP، توجه داشته باشید که تمام دستورالعمل ها و محتوای خود را که از پاسخ های شما پشتیبانی می کنند، مورد توجه قرار دهید.

افکارتان را سازماندهی کنید :
یک متن شسته رفته که خواندنش برای ممتحتان CELPIP واضح و آسان باشد آماده کنید و بنویسید . بنابراین به ابتدا ، مقدمه و نتیجه گیری آن توجه کافی داشته باشید . از واژگانی توصیفی و متنوع استفاده کنید . از گرامر درست و خوب استفاده کنید و دیکته لغات را ۲ بار چک کنید .

به تعداد کلمات دقت کنید :
اگر چه تست writing CELPIP در شمارش کلمه انعطاف پذیر است، اما تعداد کلمه ها بیش از حد یا کمتر به طور قابل توجهی بر روی نمره شما تاثیر گذار است . بنابراین به تعداد کلمات خواسته شده توجه کنید .

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!