چگونه برای آزمون TOEFL در تهران آ ماده شویم؟

 

۷.متون انگلیسی متفرقه بخوانید

در بخش آزمون TOEFL IBT   در تهران Reading آزمونTOEFL ، شما باید تعدادی متن را بخوانید و سپس به سوالات مطرح شده از انها پاسخ دهید.این متون از موضوعات کاملا متفاوتی طرح میشوند. در ادامه به ذکر چند روش برای آماده سازی در این بخش پرداخته ایم:

 

 روزانه ۳۰ دقیقه مطالعه آزمون TOEFL IBT   در تهران کنید

حداقل ۳۰ دقیقه در روز را به مطالعه با تمرکز و توجه اختصاص دهید. برخی از وب سایت های معتبرمطالب بسیار جالب و مفیدی برای خواندن ارائه میدهند، از جمله:

Breaking News-این سایت از اخبار روزانه متون متنوعی برای خواندن فراهم میکند

Story Archives-داستان های بسیاری از CNN برای زبان آموزان ESLمطرح میکند.

The English Server-شمامی توانید بسیاری از داستان های کوتاه را اینجا پیدا کنید.

از خودتان سوال بپرسید

پس از خواندنهر چند پاراگراف توقف کنید و چند سوال از خودتان بپرسید.برای مثال،متنی که مطالعه شد در چه مورد بود؟،ایده اصلی ان چیست؟ شخصیت های اصلی داستان چه کسانیهستند؟و…برای یافتن پاسخ این سوالات میتوانید داستان را دوباره بخوانید.پس ازاتمام داستان، خلاصه ای از انچه خوانده اید تهیه کنید. شما می توانید خلاصه خود را هم به صورت کتبی و هم به صورت گفتاری برای خود بازگو کنید.

دایره ی واژگا آزمون TOEFL IBT   در تهران ن خود را افزایش دهید

هنگام مطالعه حتما لغات جدید و نااشنا را علامت گذاری کنید.معانی آنها را در فرهنگ لغت جستجو کنید و آنها را در یک دفترچه یادداشت نمایید.برای جلوگیری از فراموش شدن از انها در طول روز، و در طول سخن گفتن و نوشتن استفاده کنید.

 

  1. گوش دادن را به طور فعال تمرین کنید

دربخشListening آزمون TOEFL IBT   در تهران ،گفت و گو های افراد مختلف را هم در قالب مونولوگ و هم به شکل مکالمه ی بین دو فرد می شنوید. پس از آن باید به سوالاتی مبتنی بر آنچه شنیده اید پاسخ دهید.از این نکات برای آماده سازی خود استفاده کنید:

به هر چیزی که میشنوید به طور فعال و با هدف یادگیری گوش دهید

قبل از اینکه شروع به شنیدن کنید، تعیینکنید که تمرکز شما باید روی چه موضوعاتی باشد.در ادامه به برخی از  این موضوعات اشاره میکنیم:

  • ایده های اصلی.موضوع مورد نظر درباره ی چیست؟
  • هدف.هدفگوینده چیست؟آموزش؟ارائه ی یک دیدگاه؟بیان شکایت؟و…
  • مرحله ی گذار.گوینده با چه روشی موضوع را از یک ایده به ایده ی بعدی پیش میبرد؟
  • تاکید و لحن. تاکید گوینده بیشتر روی کدام قسمت جملات است؟ لحن وی چه زمانی قوی تر میشود؟

 تا حد امکان آزمون TOEFL IBT   در تهران به سخنرانان انگلیسی زبان گوش دهید

منابع شنیداری مورد نیاز برای تمرین این مهارت عبارت اند از:

  • مردم.از منابع ذکر شده در شماره ۶ استفاده کنید.اگر چیزی را متوجه نشدید،از ایشان درخواست تکرار کنید.به گفتگوها بپیوندید و با سؤالاتتان بحث را پیگیری کنید.

 

 

  • فایل های صوتی برای زبان آموزان انگلیسی آزمون TOEFL IBT  در تهران. به سخنرانی های علمی در UICگوش دهید، انواع کلیپ های صوتی در Many Thingsیا برای مثالپادکست های دوستانه  بر رویA4ESL. سطح مناسب خود را انتخاب کنید.سپسبه منظور تقویت خودتان، یک سطح بالاتر را انتخاب کنید تا کمی بیشتر چالش برانگیز و یک قدم بالاتر از سطح فعلی شما باشد.

توصیه می شود که با podcast series by innovative language EnglishClass101 شروع کنید . پادکست های این سایت با رونوشت همراه هستند. از آنجا که این پادکست ها به طور خاص برای متقاضیان زبان انگلیسی تهیه شده اند،واضح خواهد بود ویادداشت برداری از انها بسیار آسان تر خواهد شد. علاوه بر این، پادکست ها برای تمام سطوح مهارتی، از مبتدی تا پیشرفته وجود دارد، بنابراین شما می توانید بر اساس سطح خود انتخاب کنید.

کلیپ های یوتیوب.گفتگوهای TED، برنامه های تلویزیونی و فیلم های انگلیسی زبان ببینید. بهرادیو، موسیقی و اخبار گوش کنید.

کلیپ یا فایل صوتی آزمون TOEFL IBT   در تهران را هر ۲-۵ دقیقه متوقف کنید و از خودتان سوال بپرسید.موضوع چیست؟ایده اصلی چه بود؟درباره ی  چه اشخاصی صحبت شد؟نظر شما راجع به موضوع چیست؟ و غیره.

به منظور بررسی پاسخ هایتان دوباره به فایل صوتی گوش کنید. اگر در فهم قسمتی به مشکل برخودید به عقب بر گرديد.به هر واژه ی جدیدی که برخورد میکنید ان را بنویسید و معنی را جستجو کنید .برای دریافتن جزئیات جدید به هر فایل صوتی۲ یا ۳ بار گوش دهید.

در پایان، خلاصه آنچه را که شنیده اید بنویسید. شما می توانید به منظور تمرین گفتار و نوشتار خلاصهرا بنویسید یا آن را با  صدای بلند برای خود تعریف کنید.در خلاصه نویسی از کلمات جدید استفاده کنید.

sirielts مرکز برگزاری کلاس خصوصی تافل

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!