چگونه برای آزمون TOEFL در تهران آماده شویم؟ بخش  پنجم

 

۹.مقاله نویسی آزمون TOEFL IBT   در تهران زماندار راقبلاز آزمون تمرین کنید

در طول امتحان شما برای نوشتن هر دو مقاله۵۰ دقیقه زمان دارید. این یعنی۲۵ دقیقه برای نوشتن هر کدام،به اضافه ی بررسی پایانی.لذا هنگام تمرین آزمون TOEFL IBT   در تهران Writing حتما برای خود محدودیت زمانی تعریف کنید.

ابتدا یک موضوع را انتخاب کنید، و سپس تایمر را برای ۲۰ یا ۲۵ دقیقه تنظیم کنید. حدود ۱۵-۲۰ دقیقه را به نوشتن اختصاص دهید،و ۵ دقیقه باقی مانده را برای بررسی و تصحیح صرف کنید.

چند نکته ی زیر به شما کمک می کنند تا در این کار مهارت یابید:

 • دستور زبان آزمون TOEFL IBT  در تهران خود را مرور و تقویت کنید.افعال بی قائده را دوباره  مرور کنیدو با استفاده از زمان های مختلف یک فعل جمله بسازید.افعال Modalو جملات شرطی را پیوسته دوره وتمرین کنید.تفاوت بین مصادر با to و بدون toرا درک کنید.حروف اضافه و حروف تعریف را به خوبی بشناسید و در جای صحیح به کار ببرید.هر زمان که در دستوری دچار شک و تردید شدید از یک فرد انگلیسی زبان یا معلمتان کمک بخواهید.
 • روزانه زمانی را به نوشتن آزمون TOEFL IBT  در تهران اختصاص دهید.این نوشته میتواند یک خبر، ایمیل، لیست خرید، لیستی از کارهای روزانه،یک نامهو یا حتی ارسال یک پست در فیس بوک به زبان انگلیسی باشد.برای اینکه تمرین شما موثر واقع شود قبل از شروعتایمر خود را برای ۱۵-۲۵ دقیقه،حین نوشتن نامه یا پست های وبلاگ و.. تنظیم کنید.توجه به دستور زبان را فراموش نکنید.
 • املایی و  گرامر را آزمون TOEFL IBT   در تهران بررسی کنید.به نشانه گذاری ها حتما توجه کنید.در صورت نیاز میتوانید از سایتGrammarly برای بررسی املا و دستور زبان خود استفاده کنید و همچنین در صورت امکان،میتوانید از یک دوست یا معلم بخواهید تا نوشته یشما را تصحیح کند.

 

 1. با خودتان و یا دیگران انگلیسی صحبت کردن را تمرین کنید

بخش آزمون TOEFL IBT   در تهران Speakingتافل به چند قسمت تقسیم می شود.صحبت کردن با یک کامپیوتر ممکن است احساس چندان خوشایندی نداشته باشد، اما نگران نباشید. برای آماده سازی،نیاز دارید که هم به تنهایی و هم با دیگران صحبت کنید.

 حتی درزمان تنهایی نیز با خودتان صحبت کنید!

چه در زمان تمریناتTOEFL آزمون TOEFL IBT در تهران و چه در هر زمان دیگر، به جای زمزمه کردن و یا فکر کردن به کلمات در ذهنتان پاسخ هایتان را بلند و روشن اعلام کنید. در ادامه به چند راهکار در این زمینه اشاره کرده ایم:

 • با حیوانات و یا حتی گیاهان خانه خود به زبان انگلیسی صحبت کنید!
 • در مقابل آینه بایستید وصحبت کنید
 • اگر در تلفظ یک کلمه خاص مشکلی دارید، آنرا انقدر تمرین کنید تا به تلفظ صحیح برسید و با کلمه احساس راحتی کنید.
 • سایت رسمی International Phonetic Alphabet(IPA) خوانش و تلفظ صحیح لغات را فراهم می اورد.همچنین فراموش نکنید که بیشتر لغت نامه های آنلاین انگلیسی گزینه ای برای تلفظ لغت با صدای بلند دارند.
 • در هنگام صحبت کردن صدای خودتان را ضبط کنید،بعد ان را پخش کنید و خودتان را تصحیح کنید.

صحبت کردن را بازبان اموزان دیگر،معلمان و دوستان خود تمرین کنید

فایل های صوتی را که از مکالمه های خود ضبط کرده اید با دوست یا معلمتان، گوش دهید.بازخورد انها در مورد تلفظ،رسایی کلام و دستور زبان خود را مورد سنجش قرار دهید واز اشتباهات رایجی که همیشه مرتکب میشوید یادداشت بردارید تا در مراحل بعدی تمرین انها را فراموش نکنید.

از امکان تماس اسکایپ به منظور تمرین صحبت کردن از طریق هدفون و میکروفون استفاده کنید.برای هر تایم تمرین از یک عنوان جدید صحبت کنید.استفاده از موضوعات Reading آزمون TOEFL IBT   در تهران  یا Listening آزمون TOEFL IBT   در تهران هایی که اخیرا مورد بررسی قرار داده اید توصیه میشود.

شما حتی می توانید با افرادی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند صحبت کنید. آنها نمیتوانند شما را تصحیح کنند، اما با این حالباز همامکان صحبت با صدای بلند برای شما فراهم میشود.

 

 1. از استراتژی های فعال و غیر فعال یادگیری استفاده کنید

فرایند یادگیری به دو شکل متفاوت انجام میشود:فعال وغیر فعال. اطمینان حاصل کنید که از هر دو استراتژی در برنامه مطالعه خود استفاده می کنید.

یادگیری فعال آزمون TOEFL IBT در تهران

یادگیری فعال زمانی اتفاق می افتد که شما اگاهانه تلاش می کنید و با هدفی که در ذهن دارید مطالعه می کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که مشغول حل تمرین،حفظ کردن لغت،گوش دادن به یک پادکست یا انجام تمرینات گرامری هستید، فرایند یادگیری شما به طور فعال صورت می گیرید. نکات ۷ تا ۱۰ که در این مقالهذکر شد همگی از  استراتژی های یادگیری فعال بودند.

یادگیری غيرفعال آزمون TOEFL IBT   در تهران

یادگیری غيرفعال به طور طبیعی و نا اگاهانه اتفاق می افتد. برای درک این روش، در اوقات آزاد و برای سرگرمی به خواندن زبان بپردازید. مثلا:

 • فیلم تماشا کنید.
 • کتابی را انتخاب کنیدکه موضوع ان برای شما جذاب باشد و در حین خوانش ان از فرهنگ لغت استفاده نکنید.رمان های آگاتا کریستی به دلیل کم حجم و روان بودنمعمولا برای متقاضیان تافل توصیه میشود.مضمون این داستان ها پلیسی و کاراگاهی است و از این بابت خواننده تشویق خواهد شد که داستان را تا پایان دنبال کند و قاتل را بشناسد.
 • در شبکه های مجازی فعالیت خود را با زبان نگلیسی ادامه دهید.در فیس بوک میتوان گروه های مختلفی را جست و جو کرد.برای مثال میتوانید در گروهی عضو شوید که مطالب مربوط به سرگرمی مورد علاقه ی شما را دنبال میکند.

 

 1. در ازمون های ازمایشی آزمون TOEFL IBT در تهران شرکت کنید

اگر شما در حال اماده سازی برای ازمون اصلی هستید،شرکت در ازمون های ازمایشی امری بسیار ضروری و مهم است.

پیشرفت آزمون TOEFL IBT   در تهران خود را بسنجید.با شرکت در این ازمون ها به اشتباهات خود پی ببرید و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و بر از بین بردن نقاط ضعف اهتمام بورزید. پس از چند هفته،دوباره به پاسخگویی همان ازمون بپردازید و نمرات خود را مقایسه کنید تا به میزان پیشرفتتان اگاه شوید.

 محیط امتحان آزمون TOEFL IBT   در تهران را شبیه سازی کنید. زمان پاسخگویی به تست های ازمایشی شرایط واقعی امتحان را برای خود فراهم اورید.در محیطی ارام قرار بگیرید و ازمون را به صورت زماندار حل کنید.

در حوزه ی آزمون آزمون TOEFL IBT   در تهران ، نمیتوانید هیچگونه اموال شخصی به همراه داشته باشید. بنابراین تلفن،دفترچه ها و سایر لوازم خود رادور از دسترس قرار دهید.

همچنین در حین برگزاری ازمون هرگونه خوردن و اشامیدن ممنوع میباشد.لذا قبل از شروع تمرین از اینکه گرسنه یا تشنه نیستید مطمئن شوید.به علاوه در صورت نیاز به سرویس بهداشتی باید قبل از ازمون ان را برطرف کنید.

بعد از اتمام این مراحل هرگاه که به یک امادگی نسبی دست یافتید در ازمون تافل شرکت کنید. به یاد داشته باشید که تمام توان خود را به کار گرفته اید.آرام و با اعتماد به نفس کامل ظاهر شوید.

باپیوستگی و تلاش زیاد قطعا این ازمون را با موفقیت پشت سر میگذارید. به خودتان اعتقاد داشته باشید. موفق باشید!

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!