چگونه متن Reading  آیلتس تضمینی در تهران  را Scan  کنیم ؟

کلمات مورد نیاز برای scanningرا از سوالات انتهای متن انتخاب کنید.

*کلماتی را که به قصد یافتن انها متن را اسکن میکنید با دقت انتخاب کنید.به عنوان مثال،در سوالات آیلتس تضمینی در تهران  صحیح غلط،ابتدا تمام عبارات را بخوانیدو بعد به دنبال لغاتی در متن باشید که بیشتر تکرار شده اند.احتمال اینکه این کلمات تشکیل دهنده ی ایده ی کلی متن باشند بیشتر است.بنابراین کمکی به فرایند اسکن کردن نخواهند کرد.

*به دنبال کلماتی باشید که به ایده ی اصلی متن مربوط اند.این کلمات ممکن است اسامی عام/نام ها/تاریخ ها و غیره باشند.

*همیشه ساختار اولیه ی جملات آیلتس تضمینی در تهران  را به خاط داشته باشید:۱.فاعل ۲.فعل ۳.مفعول .هر مورد اضافه تری توصیفگر اطلاعات تازه ای است:عبارات اسمی یا فعلی/صفات/ قیدها/کلمات نفی/کلمات مقایسه ای.این کلمات یا عبارات به شما کمک میکند تا نقطه ی تمرکز جمله را درک کنید.

به عنوان مثال،کلمه ی نفی ای مانند ignore””باید بلافاصله توجه شما را جلب کند.ignore لغت موثری برای scanning  نیست اما کلمه ای است که میزان درک شما از متن را بررسی می کند.

*به دنبال کلمات و ایده هایی که شما را در متن هدایت میکنند.این ابزار بسیار مفیدی است.سوالات را با هم ببینید و هر کدام را جداگانه در نظر نگیرید.سوالات اغلب به بخش های زیر تقسیم میشوند: دو سوال مربوط به یک پاراگراف از متن؛سه سوال مربوط بهپاراگراف دیگر و به همین ترتیب.

سعی کنید سوالات آیلتس IELTS   تضمینی در تهران  را به هم مرتبط کنید، آنها را با توجه به محتوا گروه بندی کنید و از این موضوع برای حرکت سریع تر در طول متن استفاده کنید.

 

چگونه به آرامی اسکن را در  آیلتس تضمینی در تهران  انجام دهید

اسکن کردن را از چپ به راست انجام دهید.شما باید از این روش فقط برای یافتن لغات مورد نظر و از پیش تعیین شده استفاده کنید.

در غیر این صورت، این تکنیک کاملا بی اثر خواهد بود و از سرعت شما به شدت میکاهد.

 

چگونه اسکن کردن را  در آیلتس تضمینی در تهران  سریع انجام دهیم

برای جلوگیری از خواندن تمام کلمات،اسکن کردن را از انتهای هر خط یا پاراگراف شروع کنید.

در این مرحله اسکن را از راست به چپ،در جهت انتها به ابتدا انجام دهید.این تمرین به شما کمک خواهد کرد تا متن را به صورت کلمه به کلمه نخوانید.دن

در مرحله ی بعد، متن را به صورت مورب از گوشه ی پایین سمت راست تا گوشه ی بالا سمت چپ،اسکن کنید.همچنین میتوانید این کار را به صورت عمودی از پایین به بالا انجام دهید.

در مرحله ی دیگر میتوانید این کار را به صورت زیگزاگ و از انتها به ابتدا انجام دهید.در دفعات بعدی تمرین سعی کنید سرعت خود را افزایش دهید.

زمانی که حرفه ای تر شدید، میتوانید یک خط را هم از چپ به راست و هم از راست به چپ بخوانید.

شما مجبور نیستید زمانتان را برای رسیدن به ابتدای خط بعدی تلف کنید.

خوانندگان حرفه ایمی توانند به مرکزیک پاراگراف نگاه کنند و بدون حرکت دادن چشمانشان اطلاعاتی از اطراف ان نقطه ی مرکزی به دست اورند.چنانچه با یک پاراگراف طولانی مواجه بودید این عمل را طی چند مرحله انجام دهید.

 

مرکز زبان Sirielts همواره برگزار کننده دوره های آمادگی و آموزش آزمون آیلتس در تهران برای علاقه مندان و داوطلبان این آزمون بین المللی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۱۲۵۶۲۹۱ تماس حاصل نمایید و از مشاوره همواره بهره مند باشید.

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!