۶ راه برای بهبود مهارت نوشتن در آزمون آیلتس

افراد زیادی با آزمون آیلتس در کشمکش هستند, زیرا این آزمون, یکی از سخت ترین آزمونها شناخته شده است, تا توانایی های یک فرد را در زبان انگلیسی تا حدی که میشود مورد سنجش و ارزیابی قرار دهد. برای بسیاری از افراد, قسمت “نوشتن” آزمون میتواند یکی از پر استرس ترین قسمتهای آزمون باشد. اما نگران نباشید. ما برای هر کسی که ممکن است این قسمت از آزمون دشوار را میداند, راه حل ها و نکاتی جمع آوری کرده ایم.

نگاهی به پیشنهادات و نظرات ما بی اندازید و مطمئن شوید که در آزمون نوشتن آیلتس بهترین خود را ارائه خواهید کرد.

  1. به سرعت متوجه شوید.

چه برای آزمون آیلتس جنرال ( عمومی) بنویسید , چه برای آیلتس آکادمیک (تحصیلی), برای انجام دادن تکلیف اول و یا دوم, مطمئن شوید که در خواست مسئله را به خوبی متوجه شده اید. اگر در حال نوشتن یک نامه هستید, مطمئن شوید که سبک مورد نظر, (رسمی و یا غیر رسمی بودن) آن را شناسایی کرده اید و میدانید که چگونه باید نامه را بر اساس آن سبک مد نظر شروع کنید و چگونه آن را به تمام برسانید. اگر ایده ای برای یک مقاله می نویسید, مطمئن شوید که میتوانید دو طرف موضوع مورد نظر را بررسی کنید. اگر یک نمودار و یا روند یک موضوع را میخواهید توصیف کنید, ابتدا بررسی کنید که نمودار چه چیزی را نشان میدهد و بعد روند کار و جزئیات کاربردی آن را توضیح دهید و مقایسه کنید. زمانی که تصمیم خودتان را برای نوشته ی مد نظر گرفتید, میتوانید خلاصه ی مختصری برای برگه ی خود تهیه کنید.

  1. همیشه خلاصه نویسی کنید.

قبل از اینکه نوشته ی خود را شروع کنید, باید یک خلاصه ی مختصری از نوشته ی خود تهیه کنید. اغلب دانش آموزان با این کار مخالفت میکنند, زیرا آن را اتلاف وقت برای آزمونی که دارای زمانی محدود است میدانند و میگویند که نباید با خلاصه نویسی وقت با ارزش خود در آزمون را به هدر بدهند. اما این حقیقت ندارد. در واقع خلاصه نویسی به شما در نگداشتن زمان بیشتر با تمرکز داشتن بر نوشتن شما, کمک خواهد کرد تا از موضوع اصلی نیز, منحرف نشوید. همچنین خلاصه نویسی در سازمان دهی و نظم دادن ایده های شما کمک خواهد کرد تا آنها را به بهترین نحو ممکن در نوشته ی خود به کار ببرید. مهمتر از همه, داشتن یک خلاصه نویسی خوب به این معنا است که شما میتوانید در زبانی که به کار میبرید و استفاده میکنید, تمرکز داشته باشید (دانش لغات و ساختار جملات) ترجیحآ بیشتر از ایده ای که در نوشته ی خود ارائه میدهید.

فکر میکنید که خلاصه نویسی شما تا چه اندازه باید با جزئیات باشد؟ شما باید با نوشتن اظهار نظر خود ( تکلیف دوم) و یا نکات مهم و پر اهمیت را در مقدمه ی خود بنویسید. بیان کردن اظهار نظرات شما, نشان دهنده ی نفود دقیق و شدت عمل کلی, پشت نوشته ی شما میباشد که هر پاراگراف به آن مربوط میشود و از آن پشتیابی میکند. برای تکلیف اول, مقدمه ی نوشته ی خود را با نوشتن پاسخ خود به این سوال که “چه اطلاعاتی لازم است شخصی از نموداری که رسم کرده اید بداند؟” ( تکلیف اول آیلتس آکادمیک) و یا “هدف نامه ای که نوشته شده چیست؟” (تکلیف اول آیلتس جنرال *عمومی*) .

برای پاراگرافها, خلاصه ی شما لازم است که تنها موضوع اصلی را نشان دهد. مدارکی که استفاده می شوند باید مورد قبول باشد ( تکلیف دوم), و اینکه خلاصه ای که نوشته اید, چگونه از اظهار نظرات نوشته ی شما پشتیبانی میکند. از آنجایی که نتیجه گیری نوشته ی شما, خلاصه ای از نظرات شماست و ایده ی جدیدی را ارائه نخواهید داد, بناراین لازم نیست که تمام جزئیات را بار دیگر برای نتیجه گیری در خلاصه ی خود بنویسید. در مورد نوشتن نامه ( تکلیف اول آیلتس جنرال *عمومی*), یک نتیجه گیری بر اساس سبک رسمی و یا غیر رسمی بودن آن,ممکن است لازم باشد.

  1. سازمان دهی و مرتب سازی بر اساس بهترین ها

زمانی که مقاله ی نظرات خود را در مرحله ی خلاصه نویسی سازمان دهی میکنید, در مورد نحوه ی قرار گرفتن, و چگونگی ارائه دادن نظرات خود تصمیم بگیرید. قوی ترین پاراگراف خودتان را اول قرار دهید, که با این کار در ذهن خواننده ی خود تاثیر خوبی بگذارید. اگر شما سه بند پاراگراف قوی دارید, بهترین آن را در اول نوشته ی خود بیاورید و بعد از آن, پاراگرافی را که فکر میکنید در آن ضعیف تر عمل کردید, در وسط قرار دهید و در آخر دومین پاراگراف قوی خود را بگذارید. به این طریق خواننده ی شما, مقاله ی شما را با برداشتی خوب از آن رها خواهد کرد.

  1. ایده و نظرات خود را ساده نگهدارید

این مهم است که به خاطر داشته باشید, آزمون آیلتس چگونگی دانش خوب شما از موضوع داده شده و اینکه چقدر شما باهوش هستید را امتحان نمیکند. آنها توانایی شما را در به وضوح و دقیق ارائه دادن نظرات شما به زبان انگلیسی را مورد ارزیابی قرار میدهند. بنابراین, این مهم است که ساختار پاراگرافها و جملات خود را به گونه ای قرار بدهید که هر جمله ی آن یک ایده و هر جمله, کنترل کننده ی ایده ی هر پاراگراف باشد. مخالفت ها خود را با مدرک به اثبات برسانید و از آن پشتیبانی کنید ( با یک مثال و یا توضیح).

  1. در زبان تمرکز کنید نه طول و مقدار نوشته ی خود

لازم نیست که متن نوشته ی شما در آزمون نوشتن آیلتس طولانی باشد, هر چند که لازم است شما بر طبق کلمه شمار ازمون (که چیزی در حدود ۱۵۰ و یا ۲۵۰ کلمه است) عمل کنید. در تکلیف دوم, مقاله ها باید تنها دو قسمت و پاراگراف قوی داشته باشد, هر چند که در صورت داشتن و مدیریت کردن سه پاراگراف قوی یک امتیاز مثبت و خوب حساب میشود. شما بر اساس استفاده کردن از ساختار جملات پیچیده, لغات و واژه های قوی به صورت دقیق و طبیعی امتیاز و نمره خواهید گرفت. در عوض نگران بودن طول و مقدار مقاله ی خود, برای به کار بردن لغات و واژه های جالب در نوشته ی خود وقت بگذارید و از تکرار کردن کلمات اجتناب کنید. در حالی که برای آزمون آیلتس آماده میشوید, شما باید بر گسترش دانش خود در استفاده از لغات و موضوعات متنوع کار کنید. علاوه بر این, ممکن است که شما بخواهید مترادف ها و یا کلماتی که باهم ارتباط دارند را بر روی فلش کارت هایی جمع آوری کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا در هنگام نوشتن, مترادف های بیشتری برای استفاده به ذهن شما برسد.

همینطور مطمئن شوید از کلمات و عبارتهای استفاده میکنید که آشنایی بیشتری دارید و راحت تر هستید. و دوباره در اینجا گفته میشود که از تکرار کردن کلمات خود داری کنید. شما خواننده ی خود را با ارائه دادن یک نوشته ی واضح, مختصر و مرتبط با موضوع تحت تاثیر خواهید داد.  بنابرین ,این نکته باید مرکز توجه شما در هنگام نوشتن باشد.

به این برگه امتیاز دهید.

Uncategorized

۶ راه برای تقویت مهارت WRITINGieltsielts iranielts tehranielts مرکز تهرانآزمون آیلتس در تهرانآموزش آیلتس غرب تهرانآموزشگاه آیلتس در تهرانآموزشگاه آیلتس غرب تهرانآموزشگاه زبان آیلتس شرق تهرانآموزشگاه زبان آیلتس غرب تهرانآيلتس تهرانآیلتس تافل تهرانآیلتس تخصصی تهرانآیلتس تضمینیآیلتس تضمینی تهرانآیلتس تضمینی غرب تهرانآیلتس تهرانآیلتس تهران آموزشگاه زبانآیلتس تهران امتحانآیلتس تهران پارک ساعیآیلتس تهران پارک ویآیلتس تهران پونکآیلتس تهران تاریخ ازمونآیلتس تهران خوبآیلتس تهران خوبهآیلتس تهران سازمان سنجشآیلتس تهران شریعتیآیلتس تهران شهرک غربآیلتس تهران فرمانیهآیلتس تهران کاناداآیلتس تهران کجاست؟آیلتس تهران ماکآیلتس تهران نتایجآیلتس تهران ونکآیلتس جنوب تهرانآیلتس خصوصی تهرانآیلتس در تهرانآیلتس در غرب تهرانآیلتس زبان تهرانآیلتس سیدخندانآیلتس غرب تهرانآیلتس فشرده تضمینیآیلتس مجتمع فنی تهرانآیلتس مرکز تهرانازمون ایلتس تهراناستاد ایلتس تهرانامتحان ايلتس تهراناموزشگاه ایلتس تهرانايلتس تهرانایلتس تهرانایلتس تهرانپارسبرترین های ایلتس تهرانبهترين مركز تربيت مدرس آيلتس تهرانبهترین آموزشگاه آیلتس تهرانبهترین آیلتس تهرانبهترین کلاس آیلتس تهرانبهترین کلاس آیلتس در تهرانبهترین مدرس آیلتس در تهرانپروشات ایلتس تهرانتهران آیلتس کلاسثبت نام آزمون آیتلس تهرانثبت نام آیلتس تهرانجواب آیلتس تهرانخانه آيلتس تهرانخانه آیلتس تهراندوره آیلتس تهراندوره ایلتس دانشگاه تهراندوره فشرده آيلتس شرق تهرانزبان آیلتس شرق تهرانسایت آیلتس تهرانعکس آیلتس تهرانقیمت آیلتس تهرانكلاس آيلتس دانشگاه تهرانكلاس ايلتس در تهرانکانون آیلتس تهرانکلاس آیلتس تهرانکلاس آیلتس خوب تهرانکلاس آیلتس شرق تهرانکلاس آیلتس غرب تهرانکلاس آیلتس فشرده تهرانکلاس ایلتس تهران تو جردنکلاسهای آیلتس تهرانکلاسهای آیلتس در تهرانمدرسه آیلتس تهرانمراکز آزمون آیلتس تهرانمراکز آیلتس تهرانمراکز آیلتس در تهرانمراکز آیلتس غرب تهرانمركز آيلتس تهرانمرکز آیلتس تهران خوب است؟مرکز تخصصی آیلتس غرب تهرانموسسات ایلتس تهرانموسسه آيلتس تهرانموسسه آیلتس تهرانموسسه آیلتس خوب تهرانموسسه زبان ایلتس تهرانموسسه ی آیلتس تهرانناتوس آیلتس سفیر تهراننتایج آزمون آیلتس تهراننتیجه آیلتس تهرانهزینه آیلتس تهران

امکان ارسال نظر وجود ندارد!