۱۰ استراتژی برای موفقیت در آزمون سلپیپ:

آزمون مهارت انگلیسی مورد نیاز برای کاربردهای روابط عمومی و شهروندی:

درصورت درخواست برای تبدیل شدن به یک مهاجر د ائم و شهروند کانادا ، شرکت در آزمون سلپیپ یک گام مهم در جهت رسیدن و دستیابی به هدف شماست.آزمون سلپیپ تنها آزمون کاناداست که به وسیله مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا برای ارزیابی مهارت زبانی در زبان انگلیسی تعریف شده است.

چنانچه جهت اقامت دائم درخواست می کنید، می بایست تست سلپیپ عمومی را که به ارزیابی عملکرد خواندن، نوشتن و مهارت های صحبت کردن می پردازد،انجام دهید.جهت برنامه های شهروندی شما می توانید، تست سلپیپ جنرال ال اس را که به ارزیابی عملکردی و مهارت های حرفه ای می پردازد،انجام دهید.

کارهایی هستند که می توانید انجام دهید تا خودتان را برای آزمون آماده کرده و شانس موفقیت خود را بهبود ببخشید.در این مقاله به ارائه انواع استراتژی هایی می پردازیم که شما را در بهبود عملکردتان در آزمون سلپیپ یاری می رسانند.

۱-تمرین بااستفاده از یک کامپیوتر:

تست سلپیپ به طور کامل توسط یک کامپیوتر انجام می شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که کار با ماوس و صفحه کلید برای شما راحت است.تمرین باتست نمونه آنلاین رایگان و تست عملکرد آنلاین رایگان راه های خوبی برای آشنایی با این فرمت هستند.

۲-به خاطر داشته باشید که سلپیپ یک آزمون مهارت کلی زبان انگلیسی است:

سلپیپ توانایی شما برای استفاده از زبان انگلیسی در موقعیت های روزمره را ارزیابی می کند.یکی از بهترین راه های آماده سازی این است که تنها در زندگی روزمره خود از زبان انگلیسی استفاده کنید.

۳-از طیف وسیعی از واژگان و ساختارهای دستوری استفاده کنید:

سعی کنید محدوده دایره لغات خود را در نوشتن و صحبت کردن نشان دهید.از استفاده از کلمات مشابه و ئیکسان بارها وبارها خودداری کنید.نیازی نیست فرهنگ لغت را حفظ کنید؛ تنها از کلماتی استفاده کنید که در زندگی روزمره به کار می برید.به یاد داشته باشید که از ساختارهای گرامری متفاوت استفاده کنید و جملاتی را بسازید که از نظر طول و پیچیدگی متفاوت باشند.

۴-زمان خود را در طول آزمون کنترل کنید:

آزمون سلپیپ به طور کامل توسط کامپیوتر انجام شده و شما یک تایمر زمانی را در هر صفحع مشاهده می کنید که به شما میگوید که چقدر زمان باقی مانده دارید.این تایمر به شما کمک می کند که زمان خود را در طول آزمون اندازه گیری کنید

۵-کارتان را چک کنید:

در صورتی که در حین انجام تکالیف بخش های خواندن، گوش دادن و نوشتن فرصت دارید،پاسخ های خود را چک کنید و مطمدن شوید که به کلیه سوالات پاسخ داده اید.در مجموع سعی کنید تکلیف نوشتن خود را مرور کنید .

۶-به وضوح و با سرعت طبیعی صحبت کنید:

در طول بخش صحبت کردن در آزمون سعی کنید به وضوح با میکروفون صحبت کنید

۷-در مورد لهجه خود نگران نباشید:

توصیه می شود در مورد لهجه خود نگران نباشید و روی آن تمرکز نکنید.بلکه سعی کنید تمرکزتان روی گرامر و استفاده از واژگان خوب باشد و به سوالات پاسخ کامل بدهید.

۸-یادداشت برداری کنید:

در طول تست سلپیپ ، یک صفحه کاغذی و یک خودکار در اختیارتان قرار خواهد گرفت.شما می توانید از آن ها برای یادداشت برداری در هر نقطه از تست استفاده کنید.همچنین می توانید در طول بخش گوش دادن نیز یادداشت برداری کنید.

۹-بر روی آنچه که می دانید تمرکز کنید:

در طول تست در صورتی که با کلماتی مواجه شدید که برای شما دشوار بودند نگران نباشید.سعی کنید کلمات جدید را بر اساس دانش خود از واژه های اطراف آن ها شناسایی کنید.

۱۰-از انواع استراتژی های خواندن استفاده کنید:

در یک متن ارائه شده شما نیاز ندارید که کلیه کلمات موجود در متن را بدانید. استراتژی های skimming و scanningبه شما در این زمینه کمک خواهند کرد.

 

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!