۱۰ نکته طلایی برای کسب نمره ی۸ در بخش Listening آزمونIELTS-قسمت اول

آیا بخش شنیداری آیلتس پاشنه آشیل شما است؟ آیا هنگامروبه رو شدن با یک فرد انگلیسی زبان ترس وجود شما را فرامیگیرد؟خبر خوب این است که استراتژی هایی وجود دارند که اگر انها را به طور هوشمندانه به کار گیرید، نه تنها قادر به درک صحیح گفتار بلکه قادر به پاسخ دادن نیز خواهید بود.
بخش listening، که در ازمون آکادمیک و عمومی مشابه است ،دارای چهار فایل صوتی همراه با سؤالاتی است که داوطلبین باید همزمانبا پخش نوار،به انها پاسخدهند.هر فایل فقط یک بار پخش می شود، بنابراینهنگام نوشتن پاسخ نباید از گوش دادن غافل شد. ۱۰ دقیقه زمان نیز در انتهای بخش برای انتقال پاسخ ها به پاسخ برگ در نظر گرفتهشده است.
در ادامه به شرح چند نکته برای جلوگیری از اشتباهات معمول در بخش شنیداری ایلتس پرداخته شده.این نکات به شما کمک میکنند تا به راحتی به نمره ی ۸ دست پیدا کنید:
۱. از ساختار ازمون شناخت کافی کسب کنید:تازگی و عدم اشنایی با سوالات ترسناک به نظر میرسد. به همین منظور از قبل با ساختار و انواع سوالات آشنا شوید. ۴فایل صوتی و هر کدام دارای ۱۰ سؤال مرتبط هستند که هر سوالحامل یک نکته است. در این بخش از امتحان هیچ نمره ی منفی برای پاسخ اشتباه وجود ندارد.محتوای فایل هاممکن است شامل جنبه های مختلف زندگی باشد اما تمرکز انها بر گفت و گو هایی که در دانشگاه، کتابخانه، رستوران، سخنرانی های دانشگاهی و غیره شکل میگیرد میباشد.
۲. Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) ) (آیلتس IELTS در تهران ) (آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS در ایران ) ( آزمون آیلتس IELTS ) ( منابع آزمون آیلتس IELTS ) ( کلاس آیلتس IELTS ) ( آموزش آیلتس IELTS) ( دوره فشرده آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون تضمین میکند
۳.
عناوین معمول این فایل ها:
• فایل ۱ –یک گفتگو ی غیر رسمی – مکالمه ای(معمولا بین ۲ نفر) است که در موقعیتی غیر رسمی شکل میگیرد.به عنوان مثال، یک مکالمه بین دو گردشگر یا دوست برای تصمیم گیری در مورد مکان های مناسب دیدار و یا خوردن غذا.
• فایل۲ -یک مونولوگ غیر رسمی – یک سخنرانی که می تواند در هر وضعیت غیر رسمی شکل بگیرد.به عنوان مثال،راهنمای توردر یک موزه / مکان تاریخی / پارک تفریحی یا توصیف شخصی از امکاناتیک مکان خاص.
• فایل۳ – مکالمات اکادمیک و علمی – مکالمه (معمولا بین ۲ نفر) که در محیط دانشگاه حضور دارند.این گفت و گوها معمولا می توانند شامل مبادلات بین استاد و دانشجو باشند که در مورد موضوعاتی مانند امتحانات، تکالیف، کلاس ها وغیره صحبت میکنند.
• فایل ۴ – سخنرانی علمی – سخنرانی استاد در کلاس درس در مورد موضوعات مختلف دانشگاهی.
۲ .دستورالعمل ها را دنبال کنید و معانی موازی را شناسایی کنید: مهم ترین جنبه ی هر آزمون مخصوصا ازمون ایلتس، مجموعه ی دستورالعمل ها است، چون این دستورالعمل ها هستند که صحت پاسخ را تعیین می کند. در هر ازمون باید یک اتصال منطقی بین آنچه داوطلب اظهار میکند و آنچه سوال می پرسد برقرار شود. تعداد کلمات مجاز برای پاسخ را حتما مورد توجه قرار دهید. یک تایم ۳۰ ثانیه ایدر شروع و پایان بخش در نظر گرفته شده، که می تواند زمان مناسبی برای پیش بینی پاسخ های بعدی توسط شما باشد.
۳ .داوطلبین حتما باید به املای صحیح کلمات توجه داشته باشند.این دقت در هنگام انتقال پاسخ ها به پاسخ برگ نیز ضروری است،زیرا با وجود خطا در املا حتی در صورت صحت جواب,نمره ای به ان پاسخ تعلق نخواهد گرفت. نوشتن اختصارینام ماه ها و یا اعداد مثلا DEC برای لغت December یک اشتباه بسیار بزرگ است.خطاهای جزئی مانند اشتباه در جمع بستن یا مفرد در نظر گرفتن لغات ممکن است برایتان گران تمام شود، از این رو دقت فراوان در شنیدن و همچنین یادداشت کردن در این بخش بسیار حائز اهمیت است.
۴ گوش دادن بر اساس شواهد: آیلتس برای ارزیابی قابلیت های زبانی داوطلبین طراحی شده است. از این رو، داشتن دانش قبلی از محتوای سوالات چندان اهمیتی ندارد. این مورد به ویژه در فایل چهارم که کاملا محتوای اکادمیک دارد، صادق است.سؤالات همیشه در زمینه ی درک صحیح از نحوه استفاده از زبان انگلیسی در هنگام ارائه چنین سخنرانی هاییمطرح میشوند. بعضی از سوالات ممکن است پاسخ های خاص و خارج از دانش شخصی شما داشته باشند،اما این بدین معنی است که پاسخ مورد نظر حتما در نوار ذکرشده است، و شما فقط باید ان را به یاد اورید و جای خالی مناسب را پر کنید. دانش شخصی شماهیچ گاه در آزمون IELTS مورد آزمایش قرار نخواهد گرفت.
۵ .لهجه و تاکید جملات: توجه به لهجه ها و الگوی تاکید جملات حائز اهمیت است. زیرا درک و توجه به الگوهای گفتاری منجر به پردازش بهتر اطلاعات ارائه شده توسط گوینده میشود . این مهم به طور خاص در پارت چهارمlistening اهمیت دارد.به این دلیل که هر گونه تاکید روی کلمات ربطی منجر به معرفی محتوای جدیدی در سخنرانی میشود

. Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر و بهترین اساتید آیلتس IELTS ( بهترین استاد آیلتس IELTS ) ( بهترین موسسه آیلتس IELTS ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس IELTS ) ( آیلتس IELTS در تهران ) ( آیلتس IELTS تضمینی ) ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) ) (آیلتس IELTS در تهران ) (آیلتس IELTS تضمینی ) (آیلتس IELTS در تهران ) ( آزمون آیلتس IELTS در ایران ) ( آزمون آیلتس IELTS ) ( منابع آزمون آیلتس IELTS ) ( کلاس آیلتس IELTS ) ( آموزش آیلتس IELTS) ( دوره فشرده آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS ) ( تضمینی آیلتس IELTS در تهران ) ( کلاس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS ) ( تدریس خصوصی آیلتس IELTS تضمینی ) موفقیت شما را در این آزمون تضمین میکند

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!