۱۰ گام در راستای گوش دادن موثرIELTS / TOEFL /CELPIP /PTE   بخش دوم

با استفاده از مهارت های زیر میتوانید فرایند یادگیری از طریق گوش دادن را بهبود ببخشید.

Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون CELPIP در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر و بهترین اساتید   CELPIP در تهران    ( بهترین استاد CELPIP ) ( بهترین موسسه CELPIP ) ( بهترین معلم خصوصی CELPIP  ) (CELPIP در تهران ) (CELPIP تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند .

 

گام ۳: با ذهنی باز گوش کنید.

در فرایند یادگیری از طریق گوش دادن باید قضاوت یا انتقاد را کنار بگذارید. اگر چیزی که شخص مقابل می گوید، به شما خطر هشدار می دهد، به همین هشدار بسنده کنید، اما با خود نگویید “خوب، این یک حرکت احمقانه بود.” به محض این که شما خود را در معرض قضاوت قرار می دهید، فرایند یادگیری شما به عنوان یک شنونده متوقف میشود.

بدون عجله برای رسیدن به نتیجه گیری گوش کنید. به یاد داشته باشید که گوینده از زبان برای نشان دادن افکار و احساسات درونی اش استفاده می کند و تنها راه ارتباط برای یادگیری و یک تقابل دو طرفه گوش دادن به شخص مقابل است.

صحبت دیگران را قطع نکنید! گاهی اوقات افراد نمیتوانند سرعت ذهن خود را طوری تنظیم کنند که بتوانند به صورت موثر گوش دهند، به همین دلیل تلاش می کنند با قطع کردن و اتمام جملات دیگران به بحث خاتمه دهند.

 

Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون IELTS  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس ( بهترین استاد آیلتس ) ( بهترین موسسه آیلتس ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس ) ( آیلتس در تهران ) ( آیلتس تضمینی ) ) ( تدریس خصوصی  آیلتس تضمینی )    موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

 

مرحله ۴: به کلمات گوش دهید و سعی کنید تصویری از انچه گوینده شرح میدهد در ذهن خود ترسیم کنید.

به ذهن خود اجازه دهید تا یک مدل از اطلاعاتی که رد و بدل میشود تهیه کند.در صورت تمرکز کامل و استفاده از تمام حواس مغز شما یک تصویر حسی و یا مفهومی انتزاعی،برای خود ترسیم میکند.هنگام گوش دادن طولانی مدت،بر روی جملات و کلمات کلیدی تمرکز کنید،و سعی کنید انها را به یاد اورید.

هنگامی که مشغول گوش دادن هستید، تمرکز خود را بر روی برنامه ریزی برای اینکه در پاسخ چه بگویید قرار ندهید. شما نمیتوانید این دو کار را به صورت همزمان انجام دهید.پس فقط گوش کنید.

در نهایت، شما موظف به گوش دادن هستید.حتی اگر موضوع مباحثه شما را خسته کند یا افکارتانپراکنده شوند، بلافاصله دوباره ذهن خود را مجبور به تمرکز کنید.

 

Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون PTE  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید PTE ( بهترین استادPTE  ) ( بهترین موسسه PTE ) ( بهترین معلم خصوصی PTE ) ( PTE در تهران ) ( PTE تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند

 

مرکز زبان Sirielts همواره برگزار کننده دوره های آمادگی و آموزش آزمون های بین المللی در تهران برای علاقه مندان و داوطلبان این آزمون بین المللی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۱۲۵۶۲۹۱ تماس حاصل نمایید و از مشاوره همواره بهره مند باشید.

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!