۱۰ گام در راستای گوش دادن موثرIELTS / TOEFL /CELPIP /PTE  بخش سوم

با استفاده از مهارت های زیر میتوانید فرایند یادگیری از طریق گوش دادن را بهبود ببخشید.

 

Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید آیلتس ( بهترین استاد آیلتس ) ( بهترین موسسه آیلتس ) ( بهترین معلم خصوصی آیلتس ) ( آیلتس در تهران ) ( آیلتس تضمینی ) ) ( تدریس خصوصی  آیلتس تضمینی )    موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

مرحله ۵: مکالمه راقطع یا راه کار های خود را تحمیل نکنید.

ما از دوران کودکی اموزش دیده ایم که قطع کردن صحبت افراد عملی دور از ادب است.اما به مرور زمان این پیام را فراموش میکنیم. بدیهی است که در اکثر برنامه ها و گفتگوهای واقع گرایانه، بر خلاف این موضوع،افراد دارای رفتارهای شدیدو تهاجمی هستند که این گونه رفتارها را در جامعه ترویج میدهد.

ایجاد وقفه و قطع کردن صحبت دیگران پیام های زیر را به همراه دارد:

  • “من مهم تر از شما هستم.”
  • “کلام من جالب تر، دقیق تر یا مرتبط تر از کلام شما است.”
  • “من واقعا به نظر شما اهمیتی نمیدهم.”
  • “من برای شنیدن عقیده ی شما وقت صرف نمیکنم.”
  • “این یک گفتگو نیست،یک مسابقه است، و من قصد دارم برنده شوم”.

همه ما با سرعت های متفاوتی فکر و صحبت می کنیم. اگر شما توانایی تفکر و صحبت کردن سریع را دارید،این وظیفه ی شماست که با کاستن از سرعت خود به برقراری ارتباط موثر کمک کنید .

هنگام گوش دادن به شخصی که از مشکلاتش صحبت میکند، از پیشنهاد دادن راه حل خودداری کنید. اکثر افراد به توصیه های شما نیاز ندارند و چنانچه داشته باشند از شما برای ان تقاضا میکنند. اکثر افراد ترجیح می دهند راه حل های خود را به کار گیرند.شما موظف به گوش دادن هستید،و چنانچه دارای راه حل به ظاهر مفیدی هستیدمیتوانید ابتدا اجازه گوینده را دریافت کنید.مثلا بپرسید «آیا تمایلی به شنیدن ایده ی من دارید؟»

 

 

Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون PTE  در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید PTE ( بهترین استادPTE  ) ( بهترین موسسه PTE ) ( بهترین معلم خصوصی PTE ) ( PTE در تهران ) ( PTE تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

مرحله ۶: برای پرسیدن هر گونه سوال اجازه دهید تا گوینده مکث کند.

زمانی که متوجه مطلبی نمیشوید،باید از گوینده بخواهید آن را به شما توضیح دهد. اما به جای ایجاد وقفه در کلام او، صبر کنید تا مکث کند. سپس چیزی شبیه این را مطرح کنید: “یک ثانیه به عقب برگردیم … مقصود شما را در ان حین که از …صحبت کردید متوجه نشدم”

 

Sirielts با توجه به سابقه درخشان در آموزش و برگزاری دوره های آمادگی آزمون CELPIP در تهران و با بهره گیری از اساتید برتر  و بهترین اساتید   CELPIP در تهران    ( بهترین استاد CELPIP ) ( بهترین موسسه CELPIP ) ( بهترین معلم خصوصی CELPIP  ) (CELPIP در تهران ) (CELPIP تضمینی )  موفقیت شما را در این آزمون  تضمین میکند.

 

به این برگه امتیاز دهید.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!