۵ اشتباه رایج که آزمون دهندگان در آزمون آیلتس تهران انجام میدهند

 

۵ اشتباه رایج زبان آموزان در آزمون آیلتس تهران

همه زبان آموزان ممکن است اشتباه کنند.

حتی کسانی که بیشترین آمادگی تدریس خصوصی آیلتس را برای آزمون دارند هم میتوانند در روز آزمون دچار اشتباهات ساده و احمقانه ای شوند و نمره ی ارزشمندی را از دست بدهند.

بیایید با هم به پنج نمونه از اشتباهات رایج زبان آموزان در آزمون آیلتس نگاهی بی اندازیم, تا شما از تکرار کردن این اشتباهات در آزمون آیلتس خود اجتناب کنید.

 

  1. درست و با دقت نخواندن صورت سوال و تسک آیلتس تهران

فکر میکنید که این به شما مربوط نیست ؟!

دوباره فکر کنید:

تا حالا برای شما پیش آمده که چند کلمه ای بیشتر از آن تعداد محدود خواسته شده نوشته باشید؟

یا اینکه در پاسخ به سوالی که از شما تنها یک جواب خواسته باشد, دو پاسخ نوشته باشید و امیدوار باشید که یکی از آنها درست از آب دربیاید؟

در هر دو حالت, پاسخ شما به عنوان یک پاسخ اشتباه و غلط محسوب میشود.

به دلیل آنکه شما از قوانین و دستورالعملات پیروی نکرده اید.

پس مطمئن شوید که سوال را درست میخوانید و فقط, پاسخ سوالی که از شما پرسیده شده است  توسط معلم خصوصی آیلتس را میدهید.

 

  1. تغییر دادن و یا دور شدن از موضوع در آزمون نوشتاری آیلتس تهران (Writing)

هر چقدر هم که نوشته ی شما ساختار خوبی داشته باشد,

اگر نوشته ی شما از موضوع اصلی دور شده باشد, نمره ای نخواهید گرفت.

برای اجتناب از این موقعیت, مطمئن شوید که موضوع اصلی را به درستی درک کرده و در نوشته ی خود از آن دور نشده اید.

 

  1. به درستی تلفظ نکردن کلمات آیلتس تهران (Speaking)

به عنوان یک آزمون زبان انگلیسی تدریس خصوصی آیلتس, داشتن لهجه در آزمون آیلتس تدریس خصوصی آیلتس بر روی نمره ی شما هیچ تاثیری نخواهد داشت, مگر اینکه لهجه ی شما مانع از فهمیدن آزمونگر از صحبتهای شما شود, که در این صورت نمره از دست خواهید داد.

لهجه ی شما هیچ اهمیتی ندارد, اما در عوض, طرز بیان و تلفظ کلمات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

اگر در تلفظ کردن کلمات ضعف دارید, مطمئن شوید که قبل از آزمون, تلفظات خود را با فردی انگلیسی زبان تمرین خواهید کرد و بعد خود را امتحان کنید.

 

  1. تکرار کردن سوال در پاسخی که در آزمون آیلتس تهران Speaking پرسیده میشود

مانند یک طوطی نباشید و در پاسخ به سوالاتی که از شما توسط معلم خصوصی آیلتس پرسیده میشود, سوال را دوباره تکرار نکنید.

به طور مثال وقتی از شما معلم خصوصی آیلتس پرسیده میشود ” بازیگر زن مورد علاقه ی شما در طی زمان چه کسی بوده است؟”

در پاسخ دوباره تکرار نکنید ” بازیگر زن مورد علاقه ی من… مارلین مونرو بوده است.”

به این خاطر است که شما با این کار, وسعت دانش خود را در زمینه ی زبان انگلیسی نشان نمیدهید.

زیرا شما در پاسخ, تنها سوال را تکرار کرده اید.

یک پاسخ مناسب و خوب این است که به طور مثال در پاسخ به آن سوال بگویید : ” من فیلم ها را دوست دارم و مارلین مونرو را به عنوان یک بازیگر فوق العاده قبول دارم.”

پس به خاطر بسپارید که تا میتوانید از کلمات و واژه های انگلیسی متفاوت و متنوع استفاده کنید و به آزمونگر معلم خصوصی آیلتس نشان دهید که وسعت دانش و مطالعه ی شما در زبان انگلیسی, تنها در حول محور کتاب آزمونی که مطالعه کرده بودید نبوده.

 

  1. پاسخ ندادن به سوالات آیلتس تهران

در هر دو آزمون شنیداری (Listening) و خواندن (Reading), مطمئن شوید تا پاسخ تمامی سوالات را داده اید و هیچ جای پاسخی را خالی نگذاشته اید, حتی اگر مجبور شدید, پاسخ را حدس بزنید.

شما برای پاسخ های اشتباه, نمره ای از دست نخواهید داد.

ممکن است حتی شما با درست حدس زدن پاسخ به سوالی شوکه شوید, پس از پاسخ های اشتباه نترسید و هیچ جای خالی ای در پاسخ به سوالات آزمون نگذارید.

این اشتباهات رایج در میان زبان آموزان را به خاطر بسپارید و مطمئن شوید تا شما هم این اشتباهات را تکرار نکنید, در این صورت مطمئن باشید که در روز آزمون به خوبی پیش خواهید رفت و با توجه به رعایت تمامی نکاتی که تا الان خوانده اید, نمره ی خود را در آزمون ارتقا خواهید داد.

چند نکته برای عملکردی بهتر در آزمون آیلتس آیلتس تهران

عدم تسلط در بخش دستور زبان (گرامر) ممکن است مشکلات زیادی را در آزمون برای شما زبان آموزان به وجود بیاورد.

دانش لغات در آزمون آیلتس تدریس خصوصی آیلتس اهمیت بسیاری دارد و کتاب هایی مانند ۵۰۴ و ۱۱۰۰ واژه که این چند سال مرسوم شده است میتواند سطح دانش و دامنه ی لغات و واژه های شما را گسترش دهد.

برای افزایش دانش لغات و واژه های خود تدریس خصوصی آیلتس باید تا می توانید مقالات علمی و عمومی از سایت های خبری اینترنت دانلود کنید و مطالعه کنید و لغات خوبی که با آن مواجه میشوید را در دفترچه ی لغات خود یادداشت کنید و آنها را هر روز مرور کنید.

تکرار این کار در طول روز به مدت زمان یک ساعت باعث می شود تا این لغات در ذهن شما ماندگار شوند.

سعی کنید بین لغات و ذهنتان تدریس خصوصی آیلتس یک رابطه ی بصری ایجاد کنید به طوری که هر لغت و کلمه ای را به چیزی ارتباط دهید و این به شما در به یاد آوردن آن کلمه با همان تصویری که در ذهن خود ساختید کمک زیادی خواهد کرد.

حفظ کردن اشعار و داستان های کوتاه از نویسندگان و حتی خوانندگان می تواند ذهن شما را برای جمله سازی حرفه ای تقویت کند. هرچقدر شما بتوانید جملات خوب را در ذهن خود نگه دارید و از آن ها استفاده کنید قدرت شما در ارائه ی مطاللب و توجیه خواننده افزایش پیدا خواهد کرد.

یکی از راه های بهبود این موضوع, خوب متوجه شدن ساختار جملات با دایره لغات وسیع و پیشرفته می باشد, که مطالعه مطالب حرفه ای و تمرکز بر آن ها به شما کمک زیادی خواهد کرد.

حتی اگر یک انگلیسی زبان بومی هم در آزمون آیلتس بدون آمادگی تدریس خصوصی آیلتس قبلی شرکت کند شاید نتواند نمره ای بالاتر از ۷یا ۷.۵ به دست آورد. بنابراین در آزمون هایی که هر ۴ مهارت را ارزیابی میکند (مانند آزمون های ماک کلاس آیلتس تضمینی) شرکت کنید و به طور حرفه ای برای مطالعه ی خود برنامه ریزی کنید.

زیرا زندگی دانشجویی و تحصیل در خارج از کشور اهمیت بسیار زیادی برای آینده ی آنها دارد.

آیلتس آزمونی کلاس آیلتس تضمینی است که دارای چهار مهارت ( خواندن Reading کلاس آیلتس تضمینی , نوشتاری کلاس آیلتس تضمینی Writing , گوش کردن Listening کلاس آیلتس تضمینی و صحبت کردن کلاس آیلتس تضمینی Speaking) می باشد. که برای هر کدام یک از این چهار مهارت باید به یک نسبت وقت بگذارید و تمرین کنید. زیرا امکان ندارد که شما در آزمون نوشتاری نمره ۷ و در بخش صحبت کردن نمره ۵.۵ بگیرید .زمان خود را مدیریت کنید تا نمره دلخواه خود را نیز به دست آورید.

برای به دست آوردن نمره ای بالاتر از ۷ باید سطح زبان خود را ارتقا دهید و تمرینات بیشتری انجام دهید. از کتاب های مربوط به هر مهارت که دارای سوالات متعدد است استفاده کنید و یا از افرادی که تجربه و آگاهی لازم در این زمینه را دارند, کمک بگیرید.

در قسمت نوشتن (Writing) آزمون کلاس آیلتس تضمینی, زمان اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید بدانید چگونه آن را مدیریت کنید.

هر کاندید و یا داوطلبی ممکن است که تکالیف خواندن (Reading) کلاس آیلتس تضمینی را با سرعت متفاوتی بخواند و تحلیل کند. بنابراین سعی کنید تا جایی که میتوانید سرعت خواندن خود را کمی بالا ببرید, زیرا انجام این کار برای به دست آوردن نتیجه و عملکرد بهتر در آزمون لازم است.

بنابراین در صورتی که معنی بعضی از  کلمات را نمی دانید نگران نباشید و به سرعت از آنها عبور کنید.

میزان مطالعات خود را افزایش دهید. متن ها, مقالات و مطالب زیادی از موضوعات مختلف و متنوعی بخوانید و کلمات و واژه های بیشتری به خاطر بسپارید, کمی متن های علمی بخوانید تا با طرز نوشتن, سبک و ساختار جملات مختلف آشنا شوید و ادبیات انگلیسی نیز مطالعه کنید.

به طور کل باید گفته شود که شما برای هر ۴ مهارت آزمون آیلتس تدریس خصوصی آیلتس باید به سختی تلاش کنید و تمرین مداوم داشته باشید تا بتوانید نمره خوبی در آزمون IELTS کلاس آیلتس تضمینی به دست آورید.

به این برگه امتیاز دهید.

Uncategorized

ieltsielts tehranآزمون آیلتس در تهرانآموزشگاه آیلتس در تهرانآيلتس تهرانآيلتس تهران ثبت نامآیلتسآیلتس تهرانآیلتس تهران در کرجآیلتس تهران شماره تلفنآیلتس تهران فرمانیهآیلتس تهران ماکآیلتس تهران نتایجآیلتس تهران+ثبت نامآیلتس در تهرانازمون ایلتس تهراناستاد آیلتس در تهرانامتحان آیلتس در تهرانايلتس تهرانایلتس تهرانبرترین های ایلتس تهرانبهترين استاد ايلتس تهرانبهترين مركز تربيت مدرس آيلتس تهرانبهترین آموزشگاه آیلتس تهرانبهترین آیلتس تهرانبهترین اساتید آیلتس تهرانبهترین استاد آیلتس تهرانبهترین کلاس آیلتس تهرانبهترین کلاس آیلتس در تهرانبهترین مرکز آیلتس تهرانبهترین معلم آیلتس تهرانبهترین موسسات آیلتس تهرانبهترین موسسه آیلتس تهرانثبت نام آزمون آیتلس تهرانثبت نام آیلتس تهرانخانه آیلتس تهراندوره آیلتس تهرانشرکت در آزمون های آیلتس تهرانكلاس ايلتس در تهرانکلاس آیلتس تهرانکلاس ایلتس تهران تو جردنکلاس ایلتس در تهرانکلاسهای آیلتس تهرانکلاسهای آیلتس در تهرانمدرسه آیلتس تهرانمراکز آزمون آیلتس تهرانمراکز آیلتس در تهرانموسسات ایلتس تهرانموسسه آیلتس تهرانموسسه زبان ایلتس تهرانموسسه ی آیلتس تهراننتایج آزمون آیلتس تهران

امکان ارسال نظر وجود ندارد!